Jak na umělé řasy – nejlepší lepidla, návod lepení

O umělých řasách už jsem se tu určitě rozepisovala, ale články to nebyly moc názorné. Dnes bych to chtěla trošku napravit a vše důležité o lepení umělých řas shrnout do jednoho článku. Sama nosím řasy docela často a ráda, takže bych řekla, že už v tom nějakou praxi mít budu a snad tak pomůžu někomu, kdo stále nemá úplně jasno. Doufám, že se vám bude návod líbit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak vybrat lepidlo na umělé řasy

Lepidlo na řasy je hlavní a základní věc. Bez slušného lepidla řasy držet nebudou, takže tomuhle bodu věnujte pozornost. Určitě nestačí lepidla, která občas najdete přiložená u řas (většinou bývají spíš úplně na nic).

Nejpopulárnějším lepidlem na řasy je asi beze sporu Duo Adhesive. Koupíte ho třeba v MACu nebo Inglotu. Klasické modré Duo je průhledné, což je hodně dobré, pokud chcete mít řasy co nejpřirozenější a nekombinujete je s černou linkou. Další možností je pořídit si růžové Duo, které má černou barvu a je dokonce voděodolné. To se hodí k výraznějším řasám nebo v případě, že řasy běžně doplňujete linkami. Modré Duo jsem nějakou dobu používala, rychle zasychá, drží docela dobře, i když by to mohlo být i lepší, žádný zvláštní problém by vás s ním ale potkat neměl. Minusem je trochu vyšší cena.

Cena: 250 Kč

Dalším lepidlem, které jsem zkoušela, je Ardell LashGrip. V kamenném obchodě jsem ho zatím nepotkala, takže po něm koukněte spíš na internetu. Také bych řekla, že se jedná o docela kvalitní lepidlo, v porovnání s Duem mi přijde, že dokonce lépe drží, ve výsledku je úplně průhledné a hodně přirozené. Pro mě momentálně asi úplně nejlepší lepidlo.

Cena: 120 Kč

Posledním lepidlem, s kterým jsem se setkala, je obyčejné lepidlo Nice Cosmetics z DM drogerky. Překvapivě ho používám docela často, i když není úplně top. Je černé, takže je třeba doplnit ho linkami a docela dlouho zasychá. Pokud ale jednou zaschne, tak už drží opravdu skvěle. Kvality předchozích lepidel nedosahuje, ale je stále po ruce a cenově dostupné, takže už jsem si na něj docela zvykla.

Cena: 80 Kč

umele-ray-drogerie

Jak vybrat umělé řasy

Výběr umělých řas přizpůsobte události, na kterou si je berete. Pokud chcete maximálně přirozené řasy, sáhněte po těch, které mají průhlednou základnu ( v tomhle jsou dobré třeba Ardell řasy) a použijte k nim průhledné lepidlo.

Na extravagantnější líčení se meze nekladou, lehce seženete řasy s kamínky, flitry, ale třeba i s peříčky. Podívejte se po nich třeba do Inglotu, Sephory nebo MACu.

Levnější varianty najdete ale  i v DM nebo Rosmannu. Celkem slušné řasy vyrábí již zmiňovaná Nice Cosmetics. Ty u mě končí asi nejčastěji, stejně jako lepidlo hlavně proto, že jsou po ruce, ale ani kvalitativně to není žádný propadák.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Umělé řasy najdete i v sortimentu S-he a některé nevypadají úplně špatně.

umele-rasy-s-he

Na snad nejlevnější řasy láká Essence, to bych brala ale spíše opravdu jen jako nouzovku.

umele-rasy-essence

Péče o umělé řasy

Dávejte si pozor, abyste řasy vyndala z obalu opravdu opatrně a nepoškodila je. Použijte raději pinzetu a lehce je z jednoho koutku odlepte.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud se vám řasy zdají na víčku příliš dlouhé, můžete je zastřihnout. Vždy ale řasy odstřihujte z vnějších koutků (tam, kde jsou nejdelší).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po vyndání řas z obalu je chvíli tiskněte do obloučku ( lépe pak budou sedět na víčku).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po odlepení řas z víčka je můžete opatrně omýt (pokud jste použila řasenku). Vrstva lepidla je po odlepení řas texturou podobná žvýkačce, takže jde docela snadno odstranit. Takto očištěné řasy jsou připravené na další použití.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Postup lepení umělých řas

Konečně jdeme na zmiňovaný návod! Berte fotky jako můj osobní postup, je samozřejmě jasné, že vám může vyhovovat lepit řasy jinak. Osobně řasy lepím prsty, lépe se mi tak s nimi manipuluje, ale  můžete podobně postupovat i s pomocí pinzety.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ze všeho nejdříve naneste na umělé řasy vrstvu lepidla.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lepidlo nanášejte nějakým úzkým předmětem pouze na základnu umělých řas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po nanesení lepidla čekejte nejméně 30 vteřin (většinou čekám spíš až minutu).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poté co nejvíc zakloňte hlavu, abyste měla na víčku dost prostoru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Řasy budete pomalu pokládat na víčko co nejblíže k linii řas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejdřív na víčko přitiskněte prostředek umělých řas a vnější koutek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Řasy pevně přitlačte, aby se usadily.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně opatrně posazujte k linii řas vnitřní koutek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vnitřní koutek umělých řas přitiskněte na víčko co nejblíže vašim vlastním řasám, aby byl co nejméně nápadný.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V tuhle chvíli by měly řasy držet. Jemně je ještě k víčku umačkejte, aby si opravdu dobře sedly a vydržely v pořádku celý den. Pak už jen následuje konečná úprava jako je spojení vašich vlastních řas s umělými řasenkou, případně zakrytí spojů řas černou linkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Líbí se vám umělé řasy? Nosíte je?

9 Comments

 • Áďa Zbořilová 21.9.2013 at 11:07

  Super článek:) já mám v plánu si někdy koupit umělé řasy:) tak snad si nějaké vyberu:)
  To lepidlo jsem už viděla,a hodně lidé říka že je super:D
  Heh,až do teď jsem si myslela že to lepidlo bude bílé:Dnebo průhledné:D aha:D(Y)
  A když se budu odličovat půjde to pak dobře sundat?:)

  Odpovědět

  • karol 22.9.2013 at 21:45

   Děkuju moc:) pokud na řasy nedáš toho lepidla zbytečně moc, tak je pak normálně opatrně tahem odlepíš od vnějšího koutku, takže jdou v pohodě dolů 😉

   Odpovědět

 • Denisa 23.9.2013 at 16:05

  Já jsem si občas vzala ty z essence. Sice je nemůžu porovnat s jinými, ale jsem s nimi spokojená :).. Aby byly přirozenější, rozstříhám je na několik částí a ty pak dám normálně vedle sebe. Občas si také dám kousek jen do vnějšího „koutku“.. opticky to řasy prodlouží a není vidět, že řasy nejsou moje. 🙂

  Odpovědět

  • karol 23.9.2013 at 22:48

   Děkuju za zkušenost 🙂 mě si Essence řasy moc nezískaly, ale je fakt, že třeba do vnějších koutků jako trsy můžou vypadat dobře 🙂 teď jsem si navíc v drogerce všimla, že přišli s nějakými novými, ještě jsem je nestihla prozkoumat, ale jsem na ně dost zvědavá 😀

   Odpovědět

 • Denisa 13.10.2013 at 15:48

  ahoj nosíš je normálně do školy ??? a kolik ti je díky moc 😀

  Odpovědět

 • Denisa 13.10.2013 at 15:48

  nosíš je každý den ??

  Odpovědět

  • karol 14.10.2013 at 22:05

   Ahoj, řasy každý den nenosím, to bych prostě nestíhala, navíc se do školy většinou líčím jen neutrálně. Beru si je spíš na nějaký večírek a další akce, když chci mít výraznější líčení 🙂

   Odpovědět

 • tereza 19.9.2016 at 19:55

  Vypadá to nádherně 🙂

  Odpovědět

 • pavlina 13.11.2016 at 03:35

  ja je musim zkusit jeste sem je nikdy nenosila

  Odpovědět

Přidat komentář