Jak na unavenou pleť

Kombinace povinností, stresu a potřeby být neustále online je velkým strašákem moderní doby. Nedostatečný odpočinek je nejen jednou z příčin zdravotních problémů, ale často se nepříznivě projevuje i na našem vzhledu. Pleť získává nezdravou barvu, kruhy pod očima se prohlubují, objevují se první předčasné vrásky a celkově začínáme vypadat starší než ve skutečnosti jsme.

Proč je pleť unavená?

Hlavním důvodem nezdravě vypadající pleti je nedostatečný odpočinek. Pokud tělu nedopřáváte potřebný příděl spánku, dochází k oslabení imunitního systému a tím se snižuje tvorba kolagenu, díky kterému zůstává pleť pružná.

Pro pleť může ale znamenat pohromu i stres, kterému je většina z nás vystavena každý den. Je odpovědný za předčasné stárnutí, přecitlivělost, vysoušení pokožky, ale stojí i na počátku některých kožních chorob jako jsou ekzémy nebo lupénka. V lehčích případech snižuje tvorbu kyseliny hyaluronové, takže je pleť méně hezká a pružná.

Životní prostředí se na pleti také podepisuje nemalou měrou. Znečištěné ovzduší velkoměsta společně s UV zářením způsobují nehezké pigmentové skvrny, které se začínají objevovat už i na pleti mladých žen po dvacítce. Dalším dopadem jsou potom výraznější vrásky kolem nosu a rtů než mají ženy na venkově.

Nezdravý životní styl je už tak trochu klišé, ale zkuste se zamyslet, zda doopravdy pravidelně jíte, dostatečně pijete a tělu dopřáváte potřebné vitamíny a minerály. Pokud totiž není organismus v pořádku uvnitř, je jasné, že ani nejnovější kosmetické vychytávky nebudou nic platné.

unavena-plet

Pořádně se vyspěte

Chodíte spát před půlnocí? Je dokázáno, že obnova tkání probíhá právě okolo půlnoci. I když vám tedy přijde, že spíte dostatečně, problém může být v tom, že máte spánek prostě špatně načasovaný.

Zhasněte světla!

Znáte hormon melatonin? Tenhle silný antioxidant je odpovědný za pocit odpočinku, ale má podstatný vliv i na projevy stárnutí. A tvoří se za úplné tmy! Pokud tedy spíte při rozsvícené lampičce, svému tělu můžete nevědomky hodně uškodit.  Důležité je mít tedy při spaní důsledně zhasnuto, jinak opět nedochází k potřebným procesům obnovy a vy jste neodpočatá a pleť zůstává zašedlá.

Hydratujte

Hydratační krém použijte hned po sprchování, kdy pokožka snadněji udrží potřebnou vlhkost a zůstane vyživená. Určitě vám pomůžou i hydratační séra pod denní i noční krém.

Nebojte se zdravých tuků

Esenciální mastné kyseliny jsou pro pleť nenahraditelné. Zařaďte do svého jídelníčku víc ryb, ořechů, dýňových nebo lněných semínek nebo třeba avokádo.

Pečujte o pleť

Kromě důsledného odličování nezapomeňte na kvalitní séra, například s obsahem kyseliny hyaluronové. Zvykněte si používat nejen oblíbené hydratační krémy ale i noční regenerační péči a jednou za čas vyzkoušejte celonoční pleťové masky. Přes den můžete kromě make-upu využívat i ochranné BB nebo CC krémy s SPF faktorem.

Tipy na přípravky pro unavenou pleť

LANCOME Multifunkční sérum pro dokonalou pleť Visionnaire, zdokonaluje pleť ve všech ohledech, a to všechno díky unikátní molekule LR 2412, na níž vědci pracovali 12 let a vztahuje se na ni 20 mezinárodních patentů. Je vhodné pro všechny typy a tóny pleti.

lancome-serum

Seženete třeba tady.

LA ROCHE POSAY Koncentrovaný korektivní fluid proti stárnutí Redermic R, působí proti hlubokým vráskám, nejednotnému zabarvení pleti a předčasným pigmentovým skvrnám.

la-roche-posay-redermic-r-fluid

Seženete třeba tady.

BIODERMA Revitalizační matrix krém 25+ Matriciane Multi-Défense, ideální pro boj s prvními známkami stárnutí pleti a pro unavenou pleť bez jasu a vitality.

bioderma-matriciane-multi-defense-krem

Seženete třeba tady.

 

 

 

Přidat komentář