Jak na vánoční líčení během 5 minut?

Všichni to známe. Předvánoční shon, který končí teprve ve chvíli, kdy usedneme k štědrovečerní večeři.  I během všeho toho zmatku však většina z nás chce vypadat upraveně s vědomím, že dobře vypadá. Nepřemýšlejte nad tím, jaké barvy si můžete dovolit. Vánoční líčení je slavnostní, proto může být i odvážnější. Nebojte se vyzkoušet i odstíny, na které byste si v běžné dny netroufli. Jak na to, aby byl vánoční makeup rychle hotový a zároveň efektní?

Rozhodně je dobré sáhnout po produktech, které máte vyzkoušené a víte, že se vám s nimi dobře pracuje. Protože si všichni v průběhu dne dáme něco malého na zub, co se týká rtěnek, dejte přednost matnému efektu, který nejlépe drží. Ideální je na rty zvolit dlouhotrvající, tekutou rtěnku, která odolá jak pití, tak i jídlu.

Chcete-li přeci jen zvolit něco více speciálního, můžete celé líčení doplnit o umělé řasy, které všemu dodají opravdu výrazný vzhled. Nemusíte se obávat toho, že vám budou řasy během dne překážet. Nalepíte-li je správně, vůbec je na očích nepocítíte.

Makeup během 5 minut

Jak co nejrychleji sjednotit pleť? Sáhněte po BB krému. Snadno se roztírá, rychle se vstřebá a barvu v obličeji sjednotí hezky přirozeně. Pokud je vaše pokožka problematická, využijte schopnosti CC krému, který kromě lehkého krytí umí i neutralizovat zarudnutí nebo červené žilky. Pudrem nešetřete a na problematická, mastnější místa jen aplikujte pěnovou houbičkou.

Použijte oblíbenou tvářenku, která dodá tvářím barvu a celému obličeji hezky svěží a rozjasněný vzhled.

Na oči si vezměte na pomoc jeden tmavý a druhý světlý stín. Nejtmavším vystínujete vnější část očí. Vytvoříte efekt, který je hezky zvětší a zdůrazní pohled. Světlý stín naneste na střed víčka a do vnitřních koutků. Jednoduché, rychlé, ale přitom velmi efektivní líčení očí. Řasenku nanášejte pohyby ve tvaru Z, abyste řasy co nejméně slepili a naopak jim dodali objem.

U líčení očí se můžete odvázat, u rtů se raději držte při zemi, během dne se pak nebudete muset zdržovat neustálým kontrolováním v zrcátku. Nejprve aplikujte konturovací tužku a vyplňte s ní celé rty. Jakmile se začne rtěnka ztrácet, rty budou stále hezky výrazné právě díky podkladu konturovací tužkou.

Elegantní, vánoční makeup doplněný o pár výrazných detailů je tou správnou volbou, ať už tento den hodláte strávit v pohodlí domova nebo na návštěvách u přátel.

Přidat komentář