Jak na větší objem vlasů

Co se vám vybaví, když se řekne krásné vlasy? Mně tedy určitě krásně nadýchané lesklé kadeře, které sice působí vyživeně ale zároveň také bohatě.  S nedostatkem objemu mají většinou problém ženy s jemnými rychle se mastícími vlasy, u kterých je snad jedinou šancí mytí vlasů každý den. Já patřím spíše do zástupkyň naprostého opaku – moje vlasy jsou suché a extrémně husté, na druhou stranu bohužel i s takovouhle výbavou začínám někdy pociťovat, že objem u kořínků vlasů není, co býval. V dnešním článku bych ráda představila způsoby, kterými objemu vlasů dociluji a i pár dalších vychytávek, které můžete vyzkoušet.

beautiful-hair-women

Šampón, kondicionér, maska

Zákaldem je začít se správnou péčí o vlasy. Nejdůležitější je v tomhle případě šampón. Existují totiž některé, které vám zvládnou vlasy velmi hezky načechrat a dodat potřebnou texturu. Musíte ovšem najít ten, který bude vyhovovat právě vašim vlasům, takže radím zkoušet a zkoušet. U šampónů se stejně stává, že po nějakém čase ztratí blahodárný efekt pro vaše vlasy a budete je muset zase prostřídat. S kondicionéry a maskami to spíše nepřehánějte a aplikujte je pouze do délek vlasů, aby se kadeře zbytečně nezatížily.

Tip: Redken Šampon pro objem vlasů Body Full

Přípravky pro objem vlasů

Můžete se setkat s nejrůznějšími spreji nebo pastami, které se aplikují do vlhkých vlasů ke kořínkům a vlasy se snaží načechrat. Pokud to s nimi nepřeženete, určitě můžou mít pozitivní efekt, pokud tedy následně vlasy správně vyfoukáte. Jako zástupce těchto přípravků jsem vybrala objemovou pastu od Toni&Guy, nanáším jí jen množství o velikosti oříšku ke kořínkům a určitě nějaký pozitivní efekt pozoruji.

pasta-objem-vlasu

Tužidlo na vlasy

Tužidlo na vlasy je takovou klasikou, kterou zná každá z nás a stále ho hojně používáme, protože zkrátka funguje. Pěna se nanese do vlhkých vlasů a po vyfoukání se s tužidlem objem zkrátka ukáže.

tuzidlo-objem-vlasu

Natáčky do vlasů

Dělaly to už naše babičky a jaké měly tenkrát háro! Stačí si pořídit natáčky s opravdu velkým průměrem, které vlasy nenatočí, ale pouze nadzdvihnout. Pak už jen rozdělujete vlasy na partie, natáčíte a přichytáváte pinetkami. Přiznám se, že já si s natáčkami příliš nerozumím ale pokud si k nim najdete cestu, tak určitě fungují.

natacky-objem-vlasu

Tupírování

Pokud potřebujete na nějakou významnější akci opravdu solidní objem, požřiďte si tupírovací hřebínek. Tahle technika sice docela dost ničí vlasy, ale ve vytváření objemného účesu je nepřekonatelná. S malým hřebínkem už pak jen berete menší pramínky vlasů a jezdíte hřebínkem proti směru růstu vlasů – pak už jen přečísnete a objem je na světě.

tupirovani-objem-vlasu

Lak na vlasy

Poslední tečkou za úpravou vlasů do objemu by měl být lak na vlasy. Opět ho nesmíte použít moc, jinak si na hlavě vytvoříte pupláclou helmu. Malým množstvím ale vlasy hezky zafixujete do objemu a dodáte jim texturu.

lak-objem-vlasuFoukání vlasů do objemu

Vlasy kvalitně vyfoukat do objemu není tak lehké, jak se zdá, ale pokud se to povede, je to bomba! Mně určitě zabírá začít nejdříve vysoušet kořínky vlasů a to nejprve v předklonu a potom při foukání načechrávat přední partie vlasů prsty směrem nahru. Pokud chcete foukat vlasy do objemu, určitě si pořiďte také kulatý kartáč, přes který to jde nejlépe.

Dodání objemu clip-in vlasy

O clip in vlasech tu ještě brzy bude řeč, nicméně už teď bych předznamenala, že mají nespornou schopnost zahustit účes. Pokud si tedy pořídíte vlasy v rozumné délce a připnete si pár pramínků, účes to zahustí. Navíc pokud sponky přinete na hlavu trochu výše a schováte vlastními vlasy, pomůžete si tím i k slušnému objemu.

Přístroj pro objem vlasů

Nedávno jsem na youtube narazila také na jednu hodně zajímavou vychytávku. Je to stylingový přístroj, který vám vytvoří na vlasech úžasný objem. Vlastně jakoby lehce nakrabatí spodní partie vlasů, které horní partie následně nadzdvihnou. Je to určitě zajímavá věcička.

Tip: Pokud potřebujete SOS objem, zkuste ke kořínkům aplikovat trochu suchého šamponu, který vlasy odmastí i lehce načechrá.

3 komentáře

Přidat komentář