Jak na vlasovou mašli – návod a fotky

Ráda zkoušíte nové způsoby úpravy vlasů?

Pak vám určitě nemůže uniknout trend vlasových mašlí. Tenhle účes přitahuje pohledy jako magnet.  Ať už zvolíte jednoduché elegantní provedení nebo rozvernější crazy styl mašle, určitě nezůstanete nepovšimnutá. Mašle samozřejmě nesluší každému a také se nehodí pro každou příležitost. Je tedy pouze na vás, zda vás tenhle netradiční účes zaujme. Možná budete překvapená, jak hezky sedí k vašemu obličeji. Přestože účes vypadá složitě, vytvořit mašli je velice jednoduché a zvládne to každý, kdo má alespoň polodlouhé vlasy.

Co budete k vytvoření mašle potřebovat

K vytvoření mašle potřebujete pouze hřeben, jednu nebo dvě gumičky (mně přijde snadnější pomoci si dvěma) a množství vlásenek nebo alespoň sponek na zafixování účesu. Gumičky i sponky je nejlepší mít v barvě svých vlasů. Na finální úpravu se hodí lak na vlasy nebo uhlazující gel. Samozřejmě můžete hotovou mašli ještě dle libosti dozdobit, takže doplňky jsou vítány.

Postup vytvoření mašle

1) Ze všeho nejdříve si pořádně pročesejte vlasy. Účes se tak bude snadněji vytvářet.

vlasy pročesejte

2) Vlasy vyčesejte do vysokého culíku a upevněte první gumičkou.

upevněte vlasy do vysokého culíku

3) Pomocí druhé gumičky vytvořte z vlasů drdol tak, aby konečky drdolu směřovaly směrem dopředu- tedy k čelu. Samozřejmě lze vše udělat jen za pomoci jedné gumičky, ale takto mi to přijde snazší a hezký drdol se lépe vytváří.

vytvořte drdol, konečky vlasů musí směřovat k vašemu čelu

4) Drdol rozdělte uprostřed na dvě půlky. Každou půlku drdolu upevněte k hlavě za pomoci pinetky. Takto přichycené půlky by již měly připomínat mašličku.

drdol rozpulte a půlky opatrně upevněte sponkami k hlavě

5) Konečky vlasů, které nám zbyly z kroku číslo 3, stále směřují směrem k čelu. V tuto chvíli je vezměte a přehoďte je vzniklou mezerou mezi půlkami mašličky a upevněte vzadu na hlavě další pinetkou.

přehoďte konečky vlasů přes mašli a upevněte je sponkou

6) Mašli zafixujte lakem na vlasy.

7) Vzniklou mašli samozřejmě ještě můžete dozdobit. Já jsem použila pouze jednoduchou zapichovací perličku.

hotová mašle

Výsledná mašle

Vzniklý účes většinou vyvolává mírné rozčarování a nenápadná s ním určitě nebudete. Kvůli téhle vlastnosti mašle s ní také často vidíte celebrity. Takže pokud jste ráda zajímavá a jiná než okolí, mašli vyzkoušejte. Občas zaslechne, že někomu přijde nevkusná a dětinská. Nenechte se odradit. Já bych naopak řekla, že k správnému outfitu může být velice šmrncovní a stylová.

Přidat komentář