Jak na výrazné husté obočí

Výrazné obočí je osobitým znamením, které určitě nezůstane bez povšimnutí. Už Audrey Hepburn věděla, že je někdy lepší to s pinzetou nepřehánět. S tímhle trendem se ale stále častěji setkáváme i na dnešním přehlídkovém mole u mladých krásek jako je třeba Cara Delevingne. Tenhle look ale není tabu pro nikoho a dnes se podíváme, jak na to.

huste-oboci

Jak vytrhávat výrazné obočí

Husté obočí určitě neznamená neupravené. Pinzetou vždy pečlivě odstraňte chloupky, které jsou mimo spodní linii. Stejně tak se zbavte zatoulaných chloupků nad obočím. Vrchní linii ale nevytrhávejte do přísného tvaru, v horní části by mělo být obočí maximálně přirozené. Pryč musí jít i chloupky nad kořenem nosu.

Tip

TALIKA Obočí v peru (Eyebrow Extender), gel s vlákny umělého hedvábí dodá obočí plnější a svěžejší vzhled. Lehce odstranitelný odličovačem očního make-upu.

Seženete třeba tady.

Dokreslení hustého obočí

Na dokreslování si pořiďte barevně odpovídající tužku. Blondýnkám sluší světlejší paletka hnědé, brunetky si můžou dovolit výraznější odstín. Chloupky sčešte směrem dolů k víčkům, čímž se vám odhalí linie vrchní části obočí.Tu potom následně tužkou jemně zvýrazněte. Stejně tak můžete krátkými tahy vyplnit nedokonalosti a mezírky v obočí.

Tip

ARTDECO Pero na obočí, pero na obočí s precizním štětečkem, který dokáže vyplnit prázdná místa v obočí. Polotransparentní textura zajišťuje zcela přirozený vzhled a perfektně definuje obočí.

pero-na-oboci-artdeco

Seženete třeba tady.

Pokud toužíte po hustém obočí, pořiďte si stíny, kterými ho zvýrazníte. Měly by být v přirozené hnědé barvě co nejvíc podobné vaší přírodní. Se stíny zacházejte opatrně, naberte malé množství a jemnými tahy štětečkem vyplňte středy oblouků.

Fixace výrazného obočí

Moderní a svěží look vám dodá lehce rozcuchané obočí, které vytvoříte tak, že chloupky vyčešete mírně nahoru. Stejně dobře ale můžete husté obočí nosit rovné, bude vypadat slušivě jakkoliv, pokud bude učesané a upravené. Nezapomínejte na závěrečnou fixaci. Výborné jsou bezbarvé gelové řasenky, ale dobře vám poslouží i vosk.

Tip

TWEEZERMAN Gel na fixaci obočí, gel zafixuje obočí v požadovaném tvaru po celý den, aniž by jej slepil.

gel-na-fixaci-oboci-tweezerman

Seženete třeba tady.

Líčení k hustému obočí

Výhodou výrazného obočí je, že k němu ani není potřeba nějaké hodně výrazné líčení. Dobře budete vypadat i s trochou řasenky a balzámem na rtech. Osvědčená sexy kombinace je pak husté obočí spolu s rudou rtěnkou.

vyrazne-oboci

2 komentáře

  • lilienviv 12.10.2013 at 14:49

    Mně osobně se to moc nelíbí. Člověk pak vypadá hrozně zamračeně. Já jsem zastánkyní přirozeného obočí, jenže na té horní fotografii to je prostě moc, ale té dolní to sluší 😀

    Odpovědět

Přidat komentář