Jak na zářivý úsměv

Úsměv je naší vizitkou a nedílnou součástí hodnocení, které si na nás vytváří okolí. Zažloutlé zuby mohou zkazit celkový dojem sebehezčího outfitu a naopak hezké zuby pozitivně zapůsobí, ať už jste zrovna ve velké večerní nebo v teplákovce. Pokud vás trápí nehezká barva skloviny, vyberte si jednu z možností bělení zubů, které najdete zde. Těchto procedur se již v dnešní době není proč obávat, jsou šetrné a kromě celebrit již dávno získaly přízeň širší veřejnosti. Na další tipy, jak o svůj chrup pečovat, se podíváme v dnešním článku.

Pijte s rozvahou

Všimněte si, že když dětem narostou druhé zuby, jejich barva je nejdříve ve většině případů bílá. K tmavnutí a zanášení skloviny dochází až postupně. Na tomto nežádoucím zabarvení se z velké části podílejí také zabarvující nápoje. Káva je jednou z hlavních příčin zažloutlých zubů. Nehezké barvě přispívá také čaj, cola nebo další sladké limonády. Nejjistější obranou je pít tyto nápoje brčkem nebo je vypít co nejrychleji. Problém totiž není ani tak množství vypitého nápoje jako doba, po kterou je v kontaktu s vašimi zuby.

Svačte jablko

Určitě jste se již doslechli, že pro zdraví svých zubů je nutné čistit je po každém jídle. Rada je to sice pěkná, ale tahat s sebou stále a všude kartáček by za chvíli bylo protivné vám i vašemu okolí. Překvapivě dobře vám přitom pomůže i křupavá nízkokalorická svačinka. Syrové ovoce a zelenina jsou plné vlákniny, která funguje jako přírodní abrazivní látka a pomáhá zuby čistit. Výborné je třeba jablko. Určitě ho po jídle vyzkoušejte a uvidíte, že vám zuby příjemně očistí a osvěží dech.

Diamantový úsměv

Ne, nemám na mysli úsměv Kanye Westa, který je plný briliantů. Dobrou službu vám udělají i blyštivé náušnice, které tak zubům dopřejí luxusní třpytivé odlesky. Vyhněte se ale zlatým šperkům, které naopak zvýrazňují žluté tóny.

Dopřejte si sýr

Pokud jste milovnicí vína a obáváte se „vinných“ úst, nejjistější a příjemný způsob, jak zuby ochránit je přikusovat k vínu plátky sýra. Kalcium v sýru obsažené totiž chrání zuby před kyselinami ve víně, které mohou zuby zabarvit.

Přidejte bronz

Čím opálenější budete, tím světlejší se budou zdát vaše zuby. Není proto třeba opékat se hodiny na sluníčku, dobře vám poslouží i chytře umístěný bronzer. Ideální je procento účel bronzující pudr v hnědých tónech. Tmavé pleti zase k tomuto účelu sedne růžový rozjasňovač. Naopak zubům uškodí žluté a zlaté tóny přípravků.

Zkuste výrazné rtěnky

Pokud nemáte dokonale bílé zuby, volte vždy studené odstíny rtěnek. Pokud to příležitost dovolí, nejlepší je matná rudá rtěnka s nádechem do modra. Na běžné nošení se zase hodí růžové nebo třešňové lesky.

Nebojte se nedokonalostí

Naprosto rovné zuby působí příliš nepřirozeně. Nemějte proto obavy z nějaké nerovnosti a nestyďte se za ni. Třeba mezírka mezi předními zuby může působit i přitažlivým sexy dojmem.

Přidat komentář