Jak nosit kožešinovou vestu

Se studenějším počasím se zákonitě musí začít měnit i náš šatník. Přibývají v něm svetry, halenky s dlouhým rukávem, bundičky nebo sáčka. Od věci ale není věnovat pozornost i pohodlným a stále moderním vestám. Určitě je jen málo kousků oblečení, do kterých se v chladných dnech tak příjemně zachumláte jako je právě kožešinová vestička. V sychravém počasí je to také poměrně praktická součást outfitu, která udržuje choulostivé ledviny v teple.

kozesinova-vesta

 Zdroj

Jak vybrat kožešinovou vestu

U kožešinové (samozřejmě umělé) vesty byste měla řešit hlavně jednu základní věc a to, aby vesta nepůsobila lacině. Zní to sice hrozně otřepaně, ale je třeba uznat, že když vesta vypadá opelichaně, případně je kožešina naprosto nevěrohodná, moc parády se s ní udělat nedá.

Zaměřte se také na zapínání. Většina vestiček se jen přehazuje přes ramena, ale je jasné, že pokud máte v úmyslu ji nosit do chladnějšího počasí, bylo by dobré vybrat model, který má alespoň pásek.

Nezapomeňte zvážit ani barvu. Klasická hnědá vesta se skvěle hodí pro každodenní outfity, v případě že většinu času nosíte elegantní oblečení vám ale asi lépe poslouží tmavší (šedá nebo černá) varianta.

Komu bude slušet?

Vesta je naprosto ideální volbou hlavně pro majitelky vyšších postav. Nikdo ale neříká, že si ji drobné ženy nemůžou dovolit. Pouze to bude chtít trochu trpělivosti, než najdete kratší méně robustní vestu, která vaši postavu podtrhne.

Jak kombinovat kožešinovou vestu

Velkým plusem klasické kožešinové vesty je její univerzálnost. Kvalitně provedená vesta se dá zkombinovat prakticky s čímkoliv. Ať už k ní sáhnete po džínech nebo sukni, neměla byste šlápnout vedle.

Dokáže pěkně oživit i jednoduché bílé triko, top nebo s ní můžete dle libosti vrstvit a obléct si ji až na svetr spolu s pěkným šátkem nebo šperkem. Žhavým módním trendem je pak kombinace vestičky a černých kožených kalhot. Pěknou vestou se ale s přehledem dají zvýraznit i elegantní šaty.

No a kam pro ni? Zkuste třeba HM, Gate, Zaru nebo Topshop.

Jak se vám kožešinové vesty líbí? Nosíte je nebo to není váš styl?

1 Comment

Přidat komentář