Jak nosit mikádo – typy mikád a účesy

Mikádo je stále oblíbeným střihem vlasů. Prosadilo se hlavně pro svou praktičností a množství zajímavých variant. Je to účes, který většinou nepotřebuje příliš velkou údržbu a hezky drží. Hodí se tak pro každého, kdo nemá čas nebo trpělivost na dlouhé vlasy, ale nechce úplně krátkými vlasy ztratit na ženskosti. Dnes jsem pro vás připravila přehled druhů mikád a doufám, že v některém třeba i najdete zalíbení.

Klasické mikádo

Klasické nebo také pážecí mikádo stojí na rovném střihu vlasů v délce zhruba k bradě a stejné délce všech vlasů. Jistotu u něj máte ve výrazném zvýšení objemu vlasů, což se u jemných kadeří velice cení, na druhou stranu u hustých vlasů pak takový účes může vypadat jako helma. Často je klasické mikádo k vidění spolu s rovnou ofinou, což je hezké u oválného nebo dlouhého obličeje, u srdcovitého je zase vhodná ofina posazená lehce ke straně. Kulatý obličej potřebuje mikádo v trochu delší formě s dlouhou ofinou nebo s posazením ofiny na stranu.

 

Mikádo do podkovy

Velice praktická modifikace mikáda se vyznačuje vpředu délkou vlasů zhruba po bradu a podstatně kratšími vlasy vzadu. Na tomto střihu určitě oceníte snadnou úpravu vlasů, lehkost hlavy a v létě samozřejmě nezakrytý krk. S určitými úpravami se hodí ke všem typům obličeje. Majitelka kulatého obličeje by měla mít přední vlasy přesahující bradu, srdcovitý obličej by měl podkovu doplnit v předu vzdušnou patkou, ženy s delším obličejem by zase měly rovnou ofinou zakrýt čelo a hranatý obličej by se měl snažit linie zmírnit rozverným zvlněním předních vlasů. Krátké vlasy vzadu je šmrncovní lehce nagelovat, zatímco přední vlasy je dobré uhladit žehličkou nebo mírně zvlnit.

 

Postupně sestříhané mikádo

Vrstvené střihy mikád jsou v dnešní době velmi populární. Většinou se nosí v polodlouhé délce lehce pod bradu. Potěší vás větším objemem vlasů a šmrncovním vzhledem. Opět jde o univerzální střih, který s určitým uzpůsobením sluší každému. Nosí se převážně ležérně střapaté s konečky vytočenými směrem ven. Majitelky kulatého obličeje opět volí polodlouhé vrstvené délky, srdcovitý obličej vzdušnou ofinku a hranatý lehké zvlnění.

 

Asymetrické mikádo

Asymetrická mikáda patří mezi velice moderní a crazy vlasové střihy. Extravagantní vzhled určitě není pro každého, ale pokud vám sedí, určitě se díky asymetrickému mikádu stanete nepřehlédnutelnou. Možností je obrovské množství, stačí jen najít netradiční střih, který vás bude vystihovat. Velice populární je třeba odlišná délka mikáda na každé straně hlavy nebo výrazné geometrické tvary ofin.

Dlouhé mikádo

Delší mikádo s délkou vlasů lehce pod bradu patří mezi velice oblíbené stálice mezi střihy vlasů. Není ho třeba nijak složitě upravovat a je nositelné téměř pro každého.  Ocení ho především majitelky kulatého obličeje, protože má schopnost opticky prodlužovat. Ženy s hranatým obličejem by ho měly opět lehce vlnit a srdcovitý obličej je dobré doplnit ofinkou na stranu. Pohrát si můžete s konci vlasů, které je hezké lehce vytočit,ať už preferujete směrem k obličeji nebo od něj.

Krátké mikádo

Mikádo s délkou k bradě nebo ještě o něco kratší je známé hlavně v rozverné lehce rozcuchané formě. Ocení ho hlavně ženy, které nebaví péče o delší vlasy. Délka je to velice praktická, ale upravování vlasů se ani s ní nadobro nezbavíte. Konečky u tohoto mikáda je slušivé lehce voskovat nebo gelovat, účes pak vypadá ležérněji. Kratší mikádo se hodí hlavně pro majitelky jemného oválného nebo srdcovitého obličeje. Naopak pro kulatý a hranatý obličej není úplně nejvhodnější. 

2 Comments

Přidat komentář