Jak nosit sukni podle typu postavy

Sukně je symbolem ženství a elegance. Čas od času ji z šatníku vytáhne asi každá z nás, některým sedí lépe, jiné se v ní ale zas až tolik necítí. Přesto s ohledem na střih a proporce si troufnu říct, že sukně může slušet naprosto každé a často dokáže i plnoštíhlým ženám slušivě tvarovat postavu. Proto se dnes podíváme, jaký střih sukně bude pro vaši postavu nejlepší. Doufám, že vám tenhle přehled alespoň trochu pomůže a třeba se i odhodláte sukně znovu oprášit.

Postava ve tvaru hrušky

typ-postavy-hruska-satyŽeny s postavou hrušky mají výrazněji štíhlejší horní polovinu těla. Pas je tedy velice dobře znatelný a ramena jsou také spíše drobnější. Naopak boky, hýždě a stehna jsou problematičtější a mají daleko větší rozměry. Boky jsou často až o číslo větší než je váš obvod v prsou nebo v pase. Někdy tento typ postavy získáte až s věkem, případně po porodu.

Sukně pro postavu ve tvaru hrušky

U postavy ve tvaru hrušky je nutné dát si pozor na optické potlačení problematických partií boků a stehen. Sukni proto volte ideálně v délce ke kolenům. Můžete také zkusit model s vyšším pasem, který zdůrazní váš štíhlejší trup. Ze střihů je pro vás nejvhodnější sukně do tvaru A, která se postupně rozšiřuje a šikovně tak zakryje větší boky. Vyhněte se barevným sukním, rozšiřujícím vodorovným pruhům a všem aplikacím, které na oblast boků přivedou nežádoucí pozornost. Pokud ale po zajímavější sukni toužíte, zkuste najít takovou, která má motiv pouze na spodním lemu, ale v oblasti boků a stehen je jednoduchá.

sukne-typ-hruska

Jednoduchá tmavá sukně se střihem do A odpoutá pozornost od boků a zalichotí vašemu pasu.

 • Postupně se rozšiřující střih do A
 • Sukně do pasu
 • Jednoduché tmavší barvy

Postava ve tvaru jablka

typ-postavy-jablko-satyPostavu ve tvaru jablka mají ženy, kterým se tuk ukládá převážně do partií břicha a hýždí. Většinou jsou to plnoštíhlejší z nás, ale často se lze setkat i s poměrně štíhlými ženami, které uvedené partie trápí v menší míře. Prsa žen tohoto typu mají střední nebo větší velikost a pas má poměrně velký obvod, takže ve výsledku připomíná trup zaoblené jablíčko. Nohy jsou nejštíhlejší partií těla.

Sukně pro postavu ve tvaru jablka

Pro oválnou postavu jablka je sukně velice vhodná. Díky ní můžete dát naplno prostor svým hezkým nohám. Pokud patříte mezi štíhlejší jablíčka, zkuste klidně minisukni posazenou na bocích. Plnoštíhlým ženám zase bude sedět splývavá vzdušná sukně s délkou ke kolenům, v které můžete ukázat štíhlá lýtka, ale zakrýt problematické partie. Zkusit můžete také lehce se rozšiřující sukni, uvidíte, že vám hezky vytvaruje postavu. Pozor si ale dejte na sukně s vysokým pasem. Mohly by vám zbytečně přidat centimetry. Stejně tak se vyhněte nabíraným nebo balonovým sukním, které vás zbytečně rozšíří.

typ-jablko-sukne

Splývavý vzdušný střih a pas ponechaný bez zdůraznění je to pravé pro vás.

 • Posazení sukně na bocích
 • Délka ke kolenům
 • Splývavý a vzdušný střih

Postava ve tvaru obdélníku

typ-postavy-obdelnik-satyPostavu ve tvaru obdélníku mají ženy, které nemají žádný výraznější pas. Jejich ramena jsou přibližně stejně široká jako boky a v podobné šířce je celý trup. Velikost prsou bývá spíše menší, stejně jako jsou drobnější i hýždě.

Sukně pro postavu ve tvaru obdélníku

Vašim hlavním cílem by mělo být pomocí sukně vytvořit dojem jemnějších ženských křivek. Pokud jste štíhlejší, dojem pasu vám může pomoci vytvořit nabíraná pouzdrová sukně nebo něžná sukně s volánky. Plnoštíhlým obdélníkům bude sedět sukně, která se opticky rozšiřuje a vytváří tak dojem boků a ženských tvarů. Slušet vám bude ale také zvlněný lem sukně nebo mírně asymetrický střih. Vyvarujte se pytlovitých střihů sukní, které vám vytvoří neforemnou postavu.

typ-obdelnik-sukne

Zvýraznění pasu a zvlnění, které vám vykouzlí ženské boky, vám bude slušet.

 • Kratší délka
 • Zvýraznění pasu
 • Romantický ženský střih

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku

typ-postavy-obraceny-trojuhelnik-satyŽeny s postavou obráceného trojúhelníku mají výraznější horní část těla s širokými rameny a spíše většími prsy. Naopak boky jsou nevýrazné až skoro chlapecké a nohy jsou také daleko štíhlejší než trup. Postava se směrem od ramen zužuje, často se proto přirovnává k mrkvi.

Sukně pro postavu ve tvaru obráceného trojúhelníku

Ženy typu obráceného trojúhelníku mají většinou velice hezké nohy, které je dobré zvýraznit. Vsaďte proto na kratší sukně, které nechají vyniknout těmto partiím. Ideální jsou rovně střižené minisukně posazené na bocích. Plnoštíhlejší ženy z tohoto typu by se měly držet sukní, které se od boku postupně lehce rozšiřují.Samotnou sukni můžete volit odvážnější a barevnější, naopak byste neměla zapomenout na jednoduchý tmavší vršek s výstřihem do V.

sukne-typ-obraceny-trojuhelnik

Rovný střih sukně přirozeně vyváží širší ramena a kratší délka odhalí štíhlé nohy.

 • Kratší délka
 • Rovný střih
 • Výraznější barvy,vzory

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

typ-postavy-presypaci-hodiny-satyPostava ve tvaru přesýpacích hodin se považuje za nejideálnější ženskou postavu. Vyznačuje se jasně znatelným pasem, většinou střední velikostí ňader a stejně širokými rameny a boky. Postava ve tvaru přesýpacích hodin působí symetricky a vybrat pro ni oblečení jde docela snadno.

Sukně pro postavu ve tvaru přesýpacích hodin

Ženy s postavou ve tvaru přesýpacích hodin se vyznačují vyváženými proporcemi, které lze sukní velmi pěkně podtrhnout. Můžete si dovolit sukni s přepásáním v pase a slušet vám bude mini i pouzdrová. Nevyhýbejte se ani romantickým střihům a dobře vám může padnout i asymetrie. Plnoštíhlým ženám ve tvaru přesýpacích hodin budou sedět dlouhé užší sukně v délce ke kotníkům.

typ-presypaci-hodiny-sukne

Přiléhavá pouzdrová sukně dá vyniknout vašim křivkám.

 • Zvýraznění ženských křivek
 • Důraz na pas
 • Zajímavý střih

1 Comment

Přidat komentář