Jak nosit vlnité vlasy podle typu obličeje

Vlnité vlasy jsou krásnou ozdobou, ke které si hodně z nás vlněním vlasů napomáhá.  Zůstává ale otázka, jakým způsobem vlasy upravit, aby vám vlnitý účes skutečně slušel. V potaz je třeba brát především tvar obličeje. Nepřirozeným a nevhodným zvlněním můžete totiž na tvaru svého obličeje podtrhnout rysy, na které nejste úplně pyšná a naopak ty hezké potlačit. Už jsem tu publikovala více článků o tom, jaký střih vlasů zvolit, aby s vaší tváří dobře korespondoval. Proto bych se teď chtěla zaměřit právě na to, jak vlnit vlasy podle tvaru vašeho obličeje, tak aby vám vlnky doopravdy slušely.

vlnite-vlasy

Vlnité vlasy pro kulatý obličej

Kulatý obličej poznáte podle jemných kulatých linií tváře. Klasický kulatý obličej je přibližně stejně dlouhý jako široký. Hrana čelisti je spíše nevýrazná, zato jablíčka tváří bývají při úsměvu velmi dobře znatelná. Zjednodušeně tedy tento typ obličeje představuje nepravidelné formy kruhu.

kulaty-oblicej

Jemnému kulatému obličeji velmi dobře sedí delší rovné vlasy. Naopak zvlnění vlasů se musí provádět opatrněji, aby se obličej opticky ještě více nerozšířil. Samozřejmě i zde jde také o individuální případy, ale obecně se dá říct, že kulatému obličeji příliš nesluší široké vlny v oblasti tváří. Naopak velmi slušivé pro tento typ obličeje bývá zvlnění spodních partií polodlouhých nebo dlouhých vlasů. Vlny se snažte netvořit do zbytečného objemu, zvlnění podobné trvalé je to nejhorší, co můžete ke kulatému obličeji zvolit. Pěknou úpravou bývá vyžehlení všech vlasů a následné lehké provlnění spodních pramínků. Kulatému obličeji kromě vlnek velmi dobře pasují i pouze vytočené konečky vlasů. Hezký může být i vyčesaný drdol, ke kterému necháte kolem obličeje splývat z každé strany jeden delší zvlněný pramínek.

drew-barrymore-kulaty-oblicej-vlnite-vlasy

Drew ke svému lehce kulatému obličeji velice šikovně zvolila uhlazené vrchní partie s provlněním konečků

Vlnité vlasy pro hranatý obličej

Hranatý obličej je charakterizován silnější výraznou čelistí a v klasické formě i mírným čtvercovým tvarem. Poznáte ho podle výrazných lícních kostí, které spolu s čelistí dodávají obličeji lehce tvrdý nádech. Jablíčka tváří bývají v tomto případě spíše méně výrazná.

hranaty-oblicej

Hranatý obličej tvoří spolu s vlnitými vlasy velmi hezkou kombinaci. Ostřejší hrany vyvažují jemnější vlnky, takže je obličej zvýrazněný a hezké rysy jsou vlnkami podtržené. Hranatému obličeji sluší naprostá většina vlnitých účesů. Vyhněte se raději pouze výrazně do široka zvlněným vlasům nebo klasickým formám trvalé, které nemusí slušet všem každé majitelkám hranatého obličeje. Naopak velmi vhodné jsou pro vás vlny ze středně širokých pramenů po celé délce vlasů splývavě spadající na ramena, nebo širší něžné prstýnky.  Pro každodenní nošení se zase hodí jemné zvlnění ofiny. Hranatému obličeji budou určitě slušet i účesy z vlnitých vlasů posazených k jedné straně hlavy.

taylor-swift-hranaty-oblicej-vlny

Taylor skvěle vyvážila ostrou čelist hranatějšího obličeje záplavou jemných prstýnků

Vlnité vlasy pro srdcovitý (trojúhelníkový) obličej

Srdcovitý obličej se vyznačuje širokým a často i delším čelem. Další indicií je poté zužování obličeje ve spodních partiích a výrazná spíše špičatější brada. Tento typ obličeje si tedy jde v jeho klasické formě představit jako obrácený trojúhelník.

srdcovity-oblicej

I srdcovitému obličeji mohou vlnky velice pěkně padnout. Důležité ale je brát v potaz širší vrchní partie tohoto typu tváře. K splývajícím širším vlnám proto vsaďte na slušivou patku, nebo alespoň posuňte pěšinku lehce ke straně hlavy, čímž odvedete pozornost od výraznějšího čela. Vlny volte vzdušné a opět se soustřeďte spíše na zvlnění spodních partií, což bývá vhodné pro většinu majitelek srdcovitého obličeje. Naopak se vyhněte vlnění vlasů už od horních partií hlavy, kde byste širším oblastem zbytečně přidala objem.

reese-witherspoon-srdcovity-oblicej-vlnite-vlasy

Reese zvolila k srdcovitému obličeji velmi hezkou kombinaci patky s provlněním délek vlasů

Vlnité vlasy pro dlouhý (útlý) obličej

Dlouhý obličej se vyznačuje výrazně delší délkou obličeje než šířkou. Tento obličej je většinou spíše útlejší spojený s dlouhým čelem a často i bradou. Jedná se spíše o méně obvyklý typ tváře.

dlouhy-oblicej

Delšímu útlému obličeji většinou vlny také velmi sluší. Štíhlejšímu protáhlému obličeji totiž velmi dobře sedí větší objem vlasů, které právě vlnité vlasy zajistí. V tomto případě tedy klidně vlňte vlasy do šířky, nemusíte se bát ani menších prstýnků. Pokud dáváte přednost spíše splývajícím pouze lehce zvlněným vlasům, nezapomeňte na rovnou ofinu nebo vsaďte na patku, která zakryje co nejvíce čela a obličej tak opticky zkrátí. Slušet vám budou i kratší zvlněné vlasy, pokud povedete vlny do šířky a objemu.

liv-tyler-dlouhy-oblicej-vlnite-vlasy

Liv se povedlo objemem vlnitých vlasů a ofinou posazenou výrazně ke straně velmi pěkně vyvážit delší obličej

2 komentáře

Přidat komentář