Jak opticky zvětšit objem rtů

Kdo by netoužil alespoň občas po výraznějších rtech ve stylu Angeliny Jolie. Někdy se prostě hodí přesunout trochu pozornosti právě na ústa a třeba tak i ozvláštnit líčení. Doufám, že tipy pomůžou někomu s užšími rty ujasnit si, jak si líčením v tomhle případě trochu vypomoct.

Korektor

Pokud chcete mírně pozměnit tvar rtů, je dobré začít tím, že zamaskujete přirozené hranice korektorem. Rty se pak lépe vykreslují. Tenhle krok ale můžete i vynechat, není nezbytně nutný.

Konturovací tužka

Konturka už je při líčení k zvětšení rtů naprosto nepostradatelná. Díky ní můžete rty vykreslit o jeden až dva milimetry větší, což ve výsledku dělá slušný efekt. Pozor na její barvu – ta by měla být spíš světlejší a korespondovat s barvou vašich rtů. Konturkou nedělejte pouze hranici kolem úst, ale i je celé vybarvěte, aby byl podklad jednolitý.

Rtěnka

Co by to bylo za líčení rtů bez rtěnky. Pro zvětšování se samozřejmě hodí hlavně světlejší barvy, nemusíte se ale držet odpudivých mrtvolných odstínů. Klidně sáhněte po přirozené pastelové barvě, která vám sedne. Pokud si chcete se rty maximálně vyhrát, můžete použít i dvě rtěnky. Trochu tmavší do koutků a malinko světlejší do středu.

Lesk na rty

Lesk je pro zvětšování rtů základ. Můžete vyzkoušet třeba i speciální lesky, které rty umí díky přidaným látkám zajímavě přifouknout. Pro běžnou potřebu si ale vystačíte i s obyčejným bezbarvým leskem. Nanést ho můžete jen do středu rtů nebo pro maximální efekt i na celé rty.

Rozjasňovač

Rozjasňovač nebo bílá tužka nad horní ret nikdy neomrzí. Je to poslední velmi pěkná tečka, která rty definitivně zvýrazní. Rozjasňovač můžete aplikovat navíc  i do středu rtů, pokud se vám zamlouvá trochu toho třpytu.

Doufám, že někomu článek alespoň trochu pomohl.

Přidat komentář