Jak pečovat o pleť v zimě

A je to tady! Nepříjemný pocit pnutí, štípání, suchá místa na těle i obličeji. Zarudnutí a popraskaná kůže, která bolí. S příchodem chladnějších teplot dá naše pokožka velmi rychle vědět, že potřebuje mnohem větší péči a hlavně hydrataci. Je na čase přejít z odlehčených krémů na výživná, tělová másla a pleti opakovaně dopřát pořádný zábal v podobě pleťové masky.

Jak na podzim bojovat proti zhoršení pleti?

Péče a starostlivost o vzhled z vnější strany je důležitá, nezapomínejte ale o své tělo pečovat i zevnitř. Dopřejte si pravidelnou dávku minerálních látek a potřebných vitamínů, kterými jen podpoříte zdravě vypadající pleť, ale i vlasy nebo nehty.

Nezapomeňte stále dodržovat pitný režim. Jakmile pominou horka, ztratí se i potřeba častěji doplňovat tekutiny. Tělo však stále potřebuje dostatečný příjem tekutin, aby nedošlo k dehydrataci, pleť neztratila svou elasticitu a nevynikly začínající vrásky.

Přírodní a dermokosmetika

I když nepatříte mezi zastánce přírodní kosmetiky, i přes to byste neměli přehlížet tělová másla organických značek. Přírodní složení je mnohem více výživné, rostlinné výtažky fungují doslova jako balzám na vysušenou a popraskanou kůži. Navíc jde o multifunkční produkty. Má zklidňující účinky, takže pomůže i v případě kožních problémů, na ekzém nebo štípnutí hmyzem.

Začněte s používáním výživných sér. Obsahují aktivní látky, které proniknou hlouběji do pokožky. Oproti klasickému krému poskytnou větší péči. Pokud navíc nanesete i váš oblíbený krém, nic tím nezkazíte. Na rty začněte používat speciální balzámy určené na zimu. Mají zklidňující účinky a rty hezky zvláční.

Je-li vaše pokožka problematická, zajděte pro nákup té správné péče raději do lékárny. Dermokosmetiku nabízí značky Uriage, Vichy, Nuance nebo Bioderma. Jestliže jste méně nároční, zapátrejte u české značky Dermacol. V jejich sortimentu najdete spoustu produktů pro krásné tělo i pleť.

Na co si dát pozor?

Vana plná pěny je sice příjemný relax, avšak časté koupání má velký vliv na vysušení pokožky. Zkuste tuto příjemnou zálibu alespoň trochu omezit. Pokud rádi používáte doplňky do koupele, dbejte na kvalitní složení ideálně plné přírodních olejů.

Rada: nezapomeňte se mazat vždy alespoň hodinu před tím, než vyjdete z domu.

Přidat komentář