Jak pečovat o tělo a vlasy u moře

Vyrazit si na dovolenou za teplem je určitě skvělá náplň léta. Sluníčko ale bohužel umí pobyt u moře nejen rozzářit, ale i v řadě věcí znepříjemnit. Občas si říkám, proč je vlastně tak oblíbené jezdit s partnerem k moři, když je přitom docela těžké, vypadat v těchto podmínkách trochu k světu. A navíc, pokud si nedáme pozor, je velice snadné si namísto vysněného opálení přivézt pigmentové skvrny, suchou pleť i vysušené vlasy bez lesku. Dnes jsem proto pro vás připravila pár tipů, jak svoje tělo a hřívu před těmito negativními dopady ochránit a tak ani u moře neztratit nic ze svého půvabu.

pece-o-telo-a-vlasy-more
Vlasy

Sůl, chlor a UV záření, s kterými se na dovolené vaše vlasy setkávají, způsobují, že vaše hříva ztrácí lesk, cuchá se a často dochází i k třepení konečků.

Oleje na vlasy jsou v tomto období jednoznačně nejlepší volbou. Vlasové vlákno obalí ochrannou vrstvou a navíc vlasům dodají lesk a vyživí je. Výborné jsou také spreje obsahující přímo UV ochranu, což vlasům pomůže proti vysušování a blednutí barvy. Večer vlasy nezapomeňte umýt jemným hydratačním šampónem, aby došlo k odstranění zbytků soli a chlóru. Dobré je aplikovat i hydratační masku, která kadeře trochu vyživí a nakonec ošetřit konečky sérem proti třepení.

Obličej

Pleť na obličeji je velice citlivá a přitom stále vystavená přímému slunečnímu svitu, což způsobuje riziko vzniku pigmentových skvrn a předčasných vrásek.

Používejte přípravky určené přímo na obličej a vždy se dívejte minimálně po faktoru SPF 50. Pokud si nedokážete představit dovolenou bez make-upu, pořiďte si tónovací krém s co nejvyšším ochranným faktorem. Trápí-li vás pnutí pleti, určitě si nezapomeňte přibalit zklidňující termální vodu. Minerální sprška osvěží obličej i vlasy. Po opalování nezapomínejte na šetrné odlíčení a tím i odstranění nečistot a ochranného krému. Ve sprše si pak dopřejte hydratační masku a určitě vám prospěje i hydratační sérum, které aplikujete pod krém.

pece-o-pokozku-u-more

Tělo

Extrémní teploty a stálý sluneční svit mají na svědomí vysušování až loupání pokožky, někdy doprovázené i pigmentovými skvrnami.

Opalovací přípravky s vysokým faktorem jsou nutností. Pořiďte si kvalitní krémy, které nemastí a rychle se vstřebávají. Dnešní přípravky už opalování nezpomalují, ale naopak moderní krémy s vysokým faktorem zvládnou aktivovat tvorbu melaninu, takže se opálíte rychle a hnědá pokožka vám i daleko déle vydrží. Barvu pokožky můžete podpořit i zevnitř užíváním nutričních tabletek, které pokožku na opalování velmi dobře připraví. Nezapomínejte ani na přípravky po opalování, ale dobře vám udělají i přírodní oleje (třeba jojobový).

Ruce a nohy

Pokožka rukou a chodidel nebývá dostatečně promašťovaná, což horké počasí jen umocňuje a dochází tak k vysušování a zhrubnutí kůže.

Krém na ruce je na dovolené prakticky nutnost, jinak se hřbety velmi rychle vysuší, což není nic příjemného. Zvýšenou pozornost ale věnujte hlavně patám. Písek z nich sice obrušuje ztvrdlou kůži, ale pokud zapomenete na změkčující přípravek, může se stát, že vám bolestivě popraskají. Do kufru si přibalte i pemzu a ve sprše vždy chodidla přejeďte, než se pustíte do jejich namazání krémem. Po příjezdu z dovolené na ně můžete zkusit i zajímavou novinku ve formě krátkých ponožek s gelovou výplní, které vám zajistí úžasně hladkou pokožku pat.

Přidat komentář