Jak používat kleštičky na řasy

Svůdně natočené dlouhé řasy touží mít asi každá z nás. Krásně nalíčené oči jsou důležitým bodem celého líčení a dosáhnout uhrančivého pohledu bez výraznějších řas lze jen těžko. K některým z nás byla příroda v tomto ohledu štědrá a prohnuté řasy bereme jako samozřejmost. Co ale mají dělat ty ženy, které dostaly do vínku brvy rovné? S takovou výbavou brzy dojdete ke zjištění, že můžete mít řasy sebedelší a použít sebelepší řasenku, jenže na rovných řasách zkrátka žádného pořádného efektu nedosáhnete. Co s tím? V takovém případě jsou první pomocí a naprostou nezbytností kleštičky na řasy.

klesticky-na-rasy

Jaké kleštičky si pořídit?

Kleštičky na řasy potkáte v regálu každé drogerie. Žádné větší rozdíly jsem mezi nimi nikdy příliš nepozorovala. Já osobně mám svoje z drogerie Rossmann za 49 Kč, samozřejmě je seženete i v DM a jinde. Klasické kleštičky jsou cenově příznivé, není problém je pořídit do 100 Kč, ale samozřejmě se najdou i dražší vychytávky, které už mají třeba i zabudovaná tepelná tělíska. Pokud s kleštičkami začínáte, nebo je používáte jen občas, určitě bych doporučila pořídit si nejdřív normální jednoduchou verzi.

jak-pouzivat-klesticky-na-rasy

Natáčet řasy před nebo po aplikaci řasenky?

Kleštičky by se měly používat na odlíčené řasy. Když je totiž použijete na řasy s vrstvou řasenky, sice můžete dosáhnout pěkného výsledku, ale nalíčené řasy jsou daleko křehčí, takže se snadněji polámou. Pokud už preferujete natáčení řas po řasence, tak aplikujte pouze jednu vrstvu a řasy natočte, dokud ještě řasenka není úplně zaschlá. Stejně ale doporučuji natáčet nenalíčené řasy a řasenku aplikovat až na závěr.

rasenka-natocene-rasy

Jak používat kleštičky na řasy

Kleštičky na řasy jsou úplně jednoduchým nástrojem a jejich použití je poměrně snadné. Řasy začněte natáčet od kořínků. Otevřené kleštičky tedy přiložte co nejblíže víčku a řasy stiskněte. Vydržte kolem tří vteřin a stisk uvolněte. Poté kleštičky trochu oddalte a stejným způsobem stiskněte řasy uprostřed jejich délky. Poté opět kleštičky otevřete, popojeďte ke konečkům řas a opět na chvíli stiskněte. Výsledkem by měly být hezky natočené řasy, které stačí dozdobit řasenkou.

klesticky-na-rasy-postup

nataceni-ras-navod

jak-natocit-rasy

Extra tip

Pokud vám efekt po natočení řas nepřijde dostačující, zkuste jednoduchý trik. Vrchní železnou část kleštiček trochu nahřejte fénem. Následně nechte chvíli vychladnou, abyste si nepopálila víčka a dejte se do natáčení. Díky teplu to půjde daleko lépe a výsledek je skvělý. Jen tenhle tip nepoužívejte úplně pravidelně, pro řasy je to totiž docela namáhavé. Před nějakou akcí, kdy chcete mít dokonalé řasy, se ale tahle informace bude hodit.

Používáte kleštičky na řasy, nebo jste jedna z těch šťastnějších a máte je prohnuté od přírody?

Přidat komentář