Jak používat konturku

Kdo by netoužil po perfektně vykreslených rtech? I na líčení téhle oblasti se toho ale dá hodně zkazit a svůdný sofistikovaný dojem celého líčení je rázem pryč. Pozor je třeba si dát hlavně na výraznější rtěnky, ke kterým neodmyslitelně patří právě konturovací tužka. Rtům dodá jasné hranice a vytvoří pod vybranou rtěnku ideální podklad. Pojďme se podívat, jak si s konturkou poradit a čemu se naopak vyhnout.

konturka-rty

Jak vybrat konturku

Barvu konturky přizpůsobujte rtěnce. Pod tělovou sáhněte po barvě v tónu vašich rtů, pod rudou volte červenou konturovací tužku. Konturka může být světlejší, ale nikdy by neměla být tmavší než použitá rtěnka. Jinak by měla mít stejné vlastnosti jako tužka na oči – tedy dobře pigmentovaná, měkká, se slušnou výdrží. Dobrá tužka nemusí stát kdoví co, osobně jsem spokojená třeba i s tou od Essence.

jak-pouzivat-konturku

Jak NEpoužívat konturku

Konturku nenanášejte na suché a nepřipravené rty, ať nezdůrazňujete nedokonalosti a nevysušujete je ještě víc. Nejdřív je ošetřete balzámem a nechejte ho pořádně vsáknout.

Zapomeňte na vykreslování tmavé linky vedené okolo světlých rtů, tahle hrůzostrašnost je už dávno out!

S konturkou si dejte práci a linku se snažte vést opravdu přesně, přetažené a kostrbaté linie nevypadají dobře.

konturka-rude-rty

Kreslíme!

Nejdřív ze všeho rty ošetřete oblíbeným balzámem a nechte ho chviličku působit. Následně je vysušte třeba do kapesníčku, aby byly připravené na tužku.

konturka-na-rty

Konturkou poté celé rty pečlivě obkreslete. Snažte se, aby linie byly rovné a symetrické.

konturovaci-tuzka

Následně ale konturku neodkládejte! Daleko přirozenější je vybarvit s ní celé rty, aby byl povrch jednolitý.

rude-rty-tuzka

Když máte konturkou hezky vykresleno, můžete aplikovat rtěnku.

ruda-rtenka

Tip: Pokud chcete rty malinko opticky zvětšit, nejdřív jejich hranice trochu přetřete korektorem a konturkou následně veďte linii milimetřík až dva za vašimi přirozenými obrysy rtů.

Používáte konturovací tužku?

Přidat komentář