Jak používat rozjasňovač

Rozjasňovač je přípravek, kterému se často nevěnuje taková pozornost, jakou by si zasloužil. Právě díky němu můžete pleť krásně rozzářit, dodat jí třpyt i plastičnost. Zatímco pleť, na které je pouze make-up, může vypadat trochu mdle a nevýrazně, rozjasňovačem jí jednoduše dodáte šťávu a posunete líčení o level výš. Hezky tak zvýrazníte oblasti, které si na vaší tváři zaslouží pozornost. Dneska tu mám pár základních informacích o rozjasňovačích a jejich aplikaci, které by snad mohly napomoct někomu, kdo zatím nemá s tímhle přípravkem příliš zkušeností.

naneseni-rozjasnovace
Barvy rozjasňovačů

Rozjasňovač má vaši pleť rozzářit, jde tedy vždy o přípravek světlejší barvy. Liší se ale jednotlivé tóny zabarvení. Některé rozjasňovače jsou spíše do stříbrna až růžova, jiné zase do zlatava až do žluta. Při výběru barvy úplně nezapomínejte na svou barevnou typologii. Studeným typům s namodralou pletí bude slušet bělejší až růžový odstín rozjasňovače. Nazlátlé teplé typy pleti zase sáhnou po přípravcích do žluta.

rozjasnovace-barvy

Tekutý nebo pudrový rozjasňovač?

Rozjasňovače můžete sehnat v různých podobách. Nejčastěji buď v pudrových provedeních nebo v tekuté formě, někdy se vyskytují i tuhé rozjasňovače v tyčince. Nedá se říct, co je lepší, na to si musí každý přijít sám podle sebe.

  • Pudrový rozjasňovač se aplikuje nejlépe štětcem, můžete ho nanést na vybrané oblasti i na větší plochy tváře. Nemusíte se bát, že byste si s ním způsobila nějaké fleky, nanese se rovnoměrně. Na druhou stranu se to s ním ale snadněji přežene a člověk hůře odhadne množství. Obecně je jeho textura vhodnější pro smíšenou nebo mastnější pleť.
  • Tekutý rozjasňovač nanáším spíše prsty bodově na oblasti, které chci rozzářit. Pokud ho chcete aplikovat na větší plochy, je lepší ho trochu přidat do make-upu. Musíte se naučit s ním pracovat a dobře ho rozetřít, aby vypadal přirozeně. Celkem jednoduše se s ním odhadne množství a já osobně mám tekuté rozjasňovače radši. Jsou vhodnější spíše pro sušší pleť.

rozjasnovac-kam-naneset

Nejlepší rozjasňovač?

Každý si musí přijít na to, co mu vyhovuje. Za sebe bych ale řekla, že na výrazně kvalitnější rozjasňovače narazíte v parfumerii nebo obecně ve vyšší cenové kategorii. Drogerie zatím poněkud zaostávají. Změnit se to pokusil Dermacol tvorbou pudrové rozjasňující paletky v růžové barvě a rozjasňujících fluidů. Nejsou to přípravky, které by byly špatné, použít se dají, ale stále to není top. Na první pokusy s rozjasňovačem vám ale vystačí třeba i Essence nebo Elf. Co naopak splňuje mou představu o rozjasňovači dokonale jsou tekuté rozjasňovače od Benefitu. Ve sbírce mám zlatý Sun Beam, tělovější Girl meets pearl a zkušenost mám i se stříbrným High Beamem. Všechny jsou perfektní a dokonale plní svou funkci. Pokud chcete investovat do dobrého rozjasňovače, tak doporučuji nahlédnout i do sortimentu Guerlainu, NARS nebo The Balm.

jak-pouzivat-rozjasnovac

Nanášení rozjasňovače

Rozjasňovač nachází své uplatnění nejčastěji pro rozzáření očního okolí. Místo klasického rozjasňovaše můžete na tyto oblasti použít také světlé stíny, rozjasňující korektor nebo bílou tužku. Volbu rozjasňujícího přípravku je dobré přizpůsobit dle aktuálního líčení nebo tomu, co máte zrovna po ruce. Rozjasňovač nanášíme na pleť sjednocenou make-upem a až poté, co zamaskujeme nedokonalosti korektorem. Je tedy takovou poslední tečkou celého líčení.

pouzivani-rozjasnovace

rozjasnovani

Pod obočí – rozjasňovač je skvělý v prosvětlení oblasti pod obočím. Podtrhne líčení, dodá mu šmrnc a obočí díky němu vynikne.

Do vnitřních koutků – blýskání rozjasňovače ve vnitřních koutcích je velice slušivé.

Na vrcholky lícních kostí – lícní kosti jsou velice sexy, takže i tady rozjasňovač nachází své uplatnění. Pokud by někdo neměl jasno, tak lícní kost najdete těsně pod okem a rozjasňovač se nanáší na jejich vnější část, tedy kousek pod vnějšími koutky očí.

rozjasnovac-oko

Na hranu nosu – pokud máte hezky tvarovaný nos a chcete si s rozjasňováním vyhrát, aplikujte malé množství rozjasňovače na prostředek nosu od kořene po špičku.

kam-nanest-rozjasnovac

Nad horní ret – pokud chcete dát vyniknout i svým rtům, nebojte se trochu rozjasňovače přidat i nad horní ret nebo přímo doprostřed rtů.

rozjasnovac-rty

Další využití rozjasňovače

Rozjasňovač je zkrátka přípravek, který si své využití najde. Kromě klasických míst na jeho aplikaci jím klidně můžete zvýraznit i dekolt nebo paže. Pudrový rozjasňovač můžete v malém množství nanést i na čelo a bradu. Trošku tekutého zase přimíchat do make-upu pro celkově rozzářenější tvář. Zkoušejte, kde vám rozjasňovač sluší a jak se vám s ním nejlépe pracuje.

Používáte rozjasňovač? Jaký je váš oblíbený?

Přidat komentář