Jak používat rozjasňovače – rady a tipy na produkty

Rozjasnění celého obličeje je posledních několik let velkým trendem u nás i ve světě. Není se čemu divit. Během chvilky díky němu dodáte tváři svěží vzhled. Zároveň dokáže opticky zvětšit oči nebo třeba i rty. Nejčastěji se však používá nad lícní kosti, kde udělá největší parádu. Rozjasňovač se tedy aplikuje na místa, u kterých chceme, aby vynikly.

Tekutá nebo tuhá konzistence?

Na výběr je z mnoha produktů i konzistencí. Rozhodujte se podle typu vaší pleti. Pokud je mastná, krémový by na ní pravděpodobně příliš dlouho nevydržel. Naopak sušší pleť si může dovolit oboje. Při líčení dejte pozor, zda ho nanášíte na správnou vrstvu. Pudrové produkty se snadněji aplikují na zmatněnou pleť. V případě tekutého rozjasňovače jezase nezbytné nanést ho přímo na makeup. Na zapudrované pleti by totiž mohl vytvořit nevzhledné fleky.

Jak vybrat správný odstín?

Řiďte se podle toho, v jakých barvách se cítíte nejlépe. Jste zastánci teplých, přírodních odstínů? Pak vám nejvíce bude slušet tzv. champagne varianta. Velmi jemná, béžová barva s lehce zlatým nádechem. Pro milovnice studených barev jsou k dispozici růžové, broskvové nebo dokonce zelené a fialové rozjasňovací pudry, které na obličeji vytvoří naprosto úžasné, duhové odlesky.

Levné nebo dražší?

Při nákupu nemusíte utrácet tisíce. Kvalitní rozjasňovače koupíte už nejen na eshopech a v parfumeriích, ale i v drogerii.

Makeup Revolution Vivid baked hightlighter je dostupný ve třech odstínech. Všechny mají výrazné odlesky a skvělou pigmentaci. Nanáší se dobře štětcem i prsty.

Také u značky Maybelline objevíte malé zázraky. Pudr Master Chrome nabízí zlatou a broskvovou barvu. Odlesky jsou velmi výrazné a vypadají úžasně nejen na tvářích, ale i při líčení očí.

Dermacol zkrášlující fluidy mají tekutou konzistenci, která se nejvíce hodí do horkých, letních dnů. Obsahují drobné částečky, které odráží světlo a dodají obličeji přirozený jas.

Za vyzkoušení stojí rozhodně i E style rozjasňující pudry. Kromě dokonalých odlesků mají i hezký obal a přitom je jejich cena jen něco málo přes sto korun. Rozjasnění je přirozené, ale stačí navrstvit a získáte vysoký lesk.

Chcete-li si dopřát něco opravdu extra, vyzkoušejte značku Becca nebo MAC, které patří mezi největší špičky.

1 Comment

Přidat komentář