Jak se líčit s bílou tužkou na oči

Bílá tužka na oči je velice multifunkční pomůcka,

která může celé líčení podstatně vyzdvihnout. Výborná je hlavně k rozjasnění a zvětšení očí, ale také lze s její pomocí podtrhnout rty a možná jste slyšela i o jejím využití na nehtech. Přes tyto nesporné přednosti mi přijde, že bílá tužka není využívaná tak, jak by si zasloužila a líčení spíše vládnou masivní linky jejího černého protějšku. Proto se dnes podíváme na pár tipů, jak bílou tužku správně používat.

Jak vybrat bílou tužku na oči

Bílou tužku seženete v jakékoliv drogerii za poměrně příznivé ceny kolem 50-150 Kč. Samozřejmě pokud jste náročnější, v parfumeriích najdete tužky i kolem 1000 Kč. Většinou mají ještě intenzivnější a výraznější barvy, jinak se ale od levnějších tužek příliš neliší. Před koupí tužky byste si určitě měla vyzkoušet, zda se nějak výrazněji nedrolí a hezky barví. Pokud máte ráda skladnější balení, místo ušetříte tužkou, která je z jedné strany černá a z druhé bílá, což mi přijde opravdu praktické.

GUERLAIN Tužka na oči, obsahuje velmi vysoké množství barevných pigmentů a díky tomu dotváří neuvěřitelně intenzivní a smyslný výraz vašich očí.Tužka je odolná proti větru i extrémně teplým nebo naopak chladným teplotám.

Seženete ji třeba tady.

Líčení očí s bílou tužkou

Bílá tužka je ideální k zvětšení a rozzáření očí. Hodí se tedy hlavně, pokud máte menší zapadlejší oči, nebo byste jim jen ráda dopřála trochu rozjasnění.

Asi nejoblíbenější využití bílé tužky je vnitřní bílá linka na očích. Prsty trochu stáhnete spodní víčko dolů a tužkou vymalujete úzkou linku až za linií řas. Dávejte si jen dobrý pozor, abyste neublížila očím. Tímto způsobem získáte rozzářenější pohled a oči opticky zvětšíte.

 

 

Dále můžete tužku na oči použít také do vnitřních koutků očí. Vnitřní koutky tužkou mírně zabarvěte a poté vše rozetřete, aby nebyly linie tužky nijak ohraničené. Dosáhnete tak rozjasnění očí a získáte pověstnou jiskru v oku.

 

Mírně projasnit můžete i oblast těsně pod obočím. Tužku zde po celé délce lehce naneste a poté opět pečlivě rozetřete. Oblast tak hezky rozzáříte a pohled bude vypadat jasnější.

Bílá tužka na nehty

Jemná bílá francouzská manikúra je stálicí mezi úpravami nehtů. Vypadá něžně, elegantně a hodí se pro každou příležitost. Možná jste ale ještě neslyšela o tom, že jde francouzskou manikúru vytvořit i za pomoci bílé tužky na oči.

Úplně jednoduše tužkou nabarvíte odrostlé bílé konce nehtů a zafixujete bezbarvým lakem. Samozřejmě nedosáhnete tak výrazného zbarvení jako u bílého laku, ale pokud máte ráda přirozenost nebo zrovna nemáte po ruce lak, určitě tenhle trik vyzkoušejte.

Líčení rtů s bílou tužkou

Bílá tužka se dá také velice hezky využít k líčení rtů. Aplikujte ji v malé vrstvě nad srdíčko horního rtu, pečlivě rozetřete a naneste rtěnku. Rty budou vypadat trochu plastičtější a tedy i výraznější. Je to ideální způsob, jak na ně nenápadně a vkusně upozornit.

 

1 Comment

Přidat komentář