Jak se nelíčit na rande – kosmetika, která váš protějšek nepotěší

Přes to, že kosmetika slouží k tomu, abychom vypadali lépe, najdou se produkty, kterými našemu vzhledu můžeme bohužel spíše uškodit. Chcete-li vypadat co nejlépe, například na schůzce s novým objevem, měli byste myslet na to, co pro zkrášlení vašeho obličej použijete. Ideální je pro tuto příležitost příliš neexperimentovat. Sáhněte po produktech, u kterých víte, jak fungují a máte u nich jistotu, že drží po celý den.

Slité oční stíny

Jestliže jdete na schůzku rovnou z práce, určitě tam nechcete přijít s tím, že vaše stíny na očích budou slité. Tímto rozhodně nikoho neokouzlíte. Je-li vaše víčko mastnější, nikdy nezapomínejte na podklad a pro jistotu aplikujte i zmatňující korektor nebo poprašte malým množstvím pudru. Vyhněte se krémovým produktům, u kterých je největší šance, že budou během dne na oku putovat nebo se nerovnoměrně ztrácet.

Rozmazaná rtěnka

I přes to, že krémová konzistence rtěnky patří mezi ty nejvíce pohodlné, na rande ji vynechte a sáhněte raději po matném efektu. Rozmazaná rtěnka nevypadá vůbec dobře a zejména chystáte-li se na rande, potřebujete rty zvýraznit barvou, která bude odolná vůči všemu. Ideálním adeptem na romantickou schůzku jsou tekuté barvy na rty, které se doslova vpijí do kůže a nezanechají žádnou vrstvu. Není pak šance jakéhokoliv faux pas a vy můžete sebevědomě svádět okouzlujícím úsměvem.

Flekatá tvářenka

Dodat tvářím barvu je fajn a správně zvolený odstín tvářenky dokáže opravdu hodně zalichotit. Dodá svěží a mladistvější vzhled, což většina z nás jistě ocení. Pozor však dejte na to, abyste to nepřehnali. Zejména hodně výrazný odstín tvářenky dokáže z krásného líčení udělat ne příliš lichotivou masku, kterou spíše vystrašíte, než okouzlíte

Příliš tmavý bronzer

To stejné platí pro bronzery. Pokud se chcete partnerovi opravdu líbit, zkrášlete svůj obličej co nejvíce přirozeně, jedině tak zabodujete. Nevzhlednými, tmavými fleky na obličeji rozhodně nikoho neohromíte, naopak. Snažte se tváře vykonturovat tak, abyste docílili jen lehkých, přirozených stínů.

Pozor na třpytky

Přes to, že jsou v líčení velkým trendem, na rande je raději vynechte. Ať už se jedná o třpyt ve rtěnce nebo očních stínech. Velmi často se totiž stává, že třpytky opadávají a pak by mohly být jednoduše i tam, kde nechcete.

Přidat komentář