Jak se zbavit kruhů pod očima

Nedokonalosti očního okolí trápí téměř všechny ženy. Jejich společnými vlastnostmi je, že nám přidávají na věku a evokují unavený a posmutnělý vzhled. Snažíme se jich zbavit různými cestami, ale většinou tyto snahy nebývají příliš úspěšné. Kruhy pod očima jsou jedním z nejběžnějších problémů očního okolí. Podíváme se tedy na to, jak se jich zbavit a přidáme několik účinných tipů na jejich zamaskování.

jak-na-kruhy-pod-ocima

Zdroj

Jak vznikají?

Tmavé kruhy po probdělé noci měla někdy snad každá z nás. Vznikají především z únavy, nedostatečného pitného režimu, nebo rychlého nárazového zhubnutí. Pokud však trpíte touto nedokonalostí po celý život, je vám pravděpodobně dána do vínku geneticky. Tato porucha je pak způsobena přebytkem pigmentu, nejednotnou barvou pleti, nebo drobnými cévkami prosvítajícími kůží.

Někomu na kruhy velmi dobře zabírá mrkvová šťáva, nebo vitamín A a D. Pokud si tedy s kruhy delší dobu nevíte rady, zkuste začít brát prášky s těmito vitamíny, možná máte problém kvůli jejich nedostatku.

Tip: Talika Eye Detox Doplněk stravy s účinkem proti tmavým kruhům a otokům, tyto kapsle obsahují nejúčinnější složky, které bojují proti kruhům pod
očima. Detoxikují organismus a díky rostlinným složkám pomáhají v boji proti nedokonalostem očního okolí.

První pomoc

Pokud se vám kruhy udělaly po probděné noci, je ideální přiložit na oči studené čajové pytlíky, chladivé slupky od okurky, nebo alespoň chladné lžičky. Poté celý den hodně pijte a odpočiňte si. Kruhy by měly do druhého dne zmizet. Pokud vám akutně vadí, podívejte se níže na tipy na jejich zamaskování.

Tip: Payot Vyhlazující okamžitá péče na tmavé kruhy a otoky kolem očí, tyto navlhčené plátky se zklidňujícími složkami jsou dobrou první pomocí. Dají se aplikovat i pravidelně jako prevence, nebo zmírnění stavu stálých kruhů.

Cena: 1100

Kosmetika proti kruhům pod očima

Kosmetika není schopná tento problém vyřešit trvale, tak jako některé doplňky stravy. Může se vám stát dobrým pomocníkem pro mírné zlepšení a zesvětlení kruhů, ale nikdy vás jich úplně nezbaví. Pokud u vás nejsou tmavé stíny příliš výrazné, zkuste efekt pečující kosmetiky a je dost dobře možné, že již nebudete potřebovat maskovat kruhy korektory, jako je to třeba u výraznějšího stavu tohoto problému.

Rollery – ano nebo ne?

Nejrozšířenější kosmetikou, která s tmavými stíny bojuje, jsou rollery.  Většinou ale nemají příliš dobrý efekt. Klasické přípravky z levnější drogerie nemají složení, které by na kruhy opravdu pomáhalo. Pokud tedy chcete zkusit některý z rollerů, volte kvalitnější kosmetiku s pečujícími a rozjasňujícími složkami. Aplikujte je ráno a večer krouživými pohyby do problematických míst.

Jak líčením zamaskovat kruhy pod očima?

Tmavé stíny pod očima již dnes nejsou žádným velkým problémem díky snadnému zamaskování líčením. Každý den věnujte pět minut jejich kvalitnímu zakrytí, určitě vám pak pohled do zrcadla zpříjemní celý den. Dobrý výsledek závisí na kvalitním korektoru. Pamatujte, že žlutý podtón korektoru se hodí na namodralé kruhy a broskvový zase na kruhy žluté nebo nahnědlé. Můžete použít i rozjasňující korektor, který oblast opticky prosvětlí.

Jak na to!

Do tmavých partií pod očima důsledně vklepejte korektor, pokud máte tmavší i vnější koutky očí, nezapomeňte ani na ně.

Pod obočí naneste trochu třpytivého světlého rozjasňovače a veďte do ztracena. Tento trik je ideální pro odvedení pozornosti od kruhů.

Pohyblivé víčko vystínujte výraznějším, ale světlejším metalickým stínem. Ideální je například zářivější měděná. K vnějším koutkům a do záhybů víček naneste tmavší barvu. Oko bude působit otevřenějším dojmem.

Horní víčko obtáhněte nenápadnou hnědou linkou, odvedete tak pozornost od tmavších stínů pod očima.

Světlým rozjasňovačem opatrně prozařte vnitřní koutky a nezapomeňte ani na lícní kosti.

Řasy pokryjte dvěma vrstvami řasenky a dávejte si dobrý pozor, aby se vám zvlášť ta na dolních řasách nerozmazala.

Pokud toužíte po dokonalém efektu, vlepte do každého vnějšího koutku trs umělých řas. Oči to otevře a skvěle odvede pozornost. 

Přidat komentář