Jak se zbavit skvrn po akné

Hyperpigmentace po akné je nepříjemností, která se většině majitelek problematické pleti nevyhne. Po pupíncích často zůstávají nevzhledná tmavší místa v podobě skvrn a fleků a jejich zmizení může trvat i celé dlouhé měsíce. I když už vás tedy netrápí samotné vřídky, flekatá pleť na sebevědomí nepřidá. Dnes si tedy povíme něco o tom, jak proti skvrnám bojovat a jaké přípravky by vám mohly pomoct.

skvrny-po-akne

Ruce pryč!

Základní pravidlo zní nemačkat! Někdy je opravdu těžké ubránit se nutkání akné hnípat a nechat pupínky v klidu, ale je to ta nejlepší cesta. Pokud začnete pleť dráždit vymačkáváním, máte na hyperpigmentaci snadno zaděláno. Skvrny pak budou větší a výraznější. Je jasné, že u nějakého pupínku se prostě neudržíte, rady nerady. Alespoň tedy vymáčkněte pouze bílý vřídek a nikdy neryjte pleť až do krve.

Kvalitní péče

Pokud vás trápí akné, určitě buď navštěvujete kožního lékaře a řešíte léčbu s ním, nebo alespoň máte osvědčený výrobek, který vám pomáhá udržet pupínky na uzdě. Pro zmírnění skvrn po akné je ale také důležité používat i přípravky, které podpoří správné hojení kůže. Je proto dobré pořídit si přípravek sloužící k léčbě jizviček a napomáhají zahojení pleti, aby fleky neměly šanci. Poradit se můžete třeba v lékárně.

Tip: Bioderma Zklidňující reparační krém Cicabio 

bioderma-cicabio

Peeling

Peelingování je někdy trochu ošidná procedura, která může uškodit ale i hodně pomoct. Díky jeho použití odstraníte odumřelé buňky a tak i narušené části pokožky, které utrpěly výskytem akné. Proti skvrnám je jeho výhodou právě očištění pokožky, takže všechny přípravky, které mají za úkol si s pigmentací poradit, se lépe dostanou tam, kam je třeba. Peeling si ale stejně dopřejte jen občas, aby nedošlo k poškození pleti častým drhnutím.

Tip: Juvena Čistící pleťový peeling

juvena-peeling

Pozor na sluníčko

Místa s výskytem akné a případné jizvičky, ke kterým jste si napomohli mačkáním vřídků, jsou vždy velice citlivá. Tím pádem nejsou tak odolná jako zbytek pokožky a snadno podlehnou slunečním paprskům a nehezky se zabarví. Nezapomínejte proto tyto oblasti klidně i lokálně chránit vysokým SPF faktorem a to za každého počasí, v létě i v zimě.

Tip: La Roche Posay Krém na obličej SPF 50+

la-roche-posay-krem-na-opalovani

Bělení

Když už se nehezký flek po pupínku vytvoří, nedá se dělat nic jiného, než se mu postavit s pomocí šikovného bělícího prostředku. Místo je po pupínku zkrátka tmavší, všemu dozajista napomohlo i sluníčko a je třeba vsadit na těžký kalibr. Můžete vybírat ze speciálních řad určených k vybělení flíčků a různých vychytávek, které si s problémem umí poradit. Nečekejte, že skvrna bude pryč do druhého dne, to je nereálná představa, pokud si ale nějaký ten týden počkáte, efekt se dostaví.

Tip: Bioderma Denní péče proti pigmentovým skvrnám

bioderma-pigmentove-skvrnyZakrytí

Děláte všechno správně a skvrnky stejně mizí neuspokojivě pomalu? Vypomozte si korektorem a krycím make-upem! Nikdo nemáme dokonalou pleť, ale díky dekorativní kosmetice můžeme vytvořit alespoň přesvědčivou iluzi. Dokud se vám nepovede nad flíčky zvítězit je maskování tou nejlepší cestou k hezky působící pokožce a zdravému sebevědomí.

Tip: Yves Saint Laurent Korektor v peru

korektor-v-peru-touche-eclat

Jaké jsou vaše tipy na boj s flíčky po akné? Co vám na ně zabírá?

1 Comment

  • Danny 2.8.2017 at 09:27

    Ahoj, pro ty, které by akné pořád trápilo… chci uvést, co pomáhá na zbavování akné.
    Zdálo se mi, že vnějšími přípravky či vnější cestou se příčiny akné, které je hlouběji, nezbavím. A tak jsem hledal skutečné informace o akné a “toto” mi pomohlo: http://www.AkneAkne.cz

    Odpovědět

Přidat komentář