Jak se zbavit strií

Strie jsou nepříjemné vady na kráse, které se nečekaně objevují na těch nejnevhodnějších místech a velmi těžce se jich poté zbavuje. Poradíme vám, jak se před nimi uchránit a v případě jejich výskytu je co nejlépe potlačit.

Co strie způsobuje?

Velmi nespravedlivé na striích je právě to, že se objevují pouze u některých z nás a u jiných se zase za celý život ani neukážou. Za všechno mohou naše geny, které jsou příčinou více či méně viditelných strií. Malé trhlinky v kůži vznikají, když se přetrhnou kolagenová a elastinová vlákna. Částečně jejich vznik ale pod kontrolou mít můžete. Nejčastěji se totiž strie objevují při překotném přibrání na váze, čemuž se lidé ke striím náchylní musí snažit zabránit.

Jak strie potlačit?

Nejdůležitější je, snažit se udržet si svou hmotnost a zastavit přibírání. Pokud to není možné a strie vznikají v důsledku těhotenství, přichází na řadu správná kosmetika a důsledná péče o pokožku.

Snažte se udržet kůži pružnou a hydratovanou. Několikrát denně nanášejte na problematická místa větší množství hutného přípravku na bázi kakaového či bamackého másla a kyseliny hyaluronové. Dobře fungují také přípravky s retinolem, nebo peptidy.

Důležité je také předcházet vysoušení kůže. Snažte se nesprchovat ani nekoupat déle než 10 minut a používejte příjemně teplou vodu, nikdy ne horkou.

Vždy po umytí se namažte krémem. Snažte se přitom natřít, dokud je pleť ještě vlhká, krém tak totiž uzamkne hydrataci uvnitř pokožky.

Pamatujte také na to, že strie nejlépe reagují na ošetření, pokud jsou ještě čerstvé. Nečekejte proto, až se vám jizvičky usídlí na kůži na stálo a pusťte se do boje ihned!

Clarins Stretch Mark Control, tělový krém proti vzniku a k redukci strií.

 

Clinique Turnaround Body-Body Smoothing Cream, zjemňující a vyhlazující krém zlepšuje stav strií.

 

Sephora Baume Body Butter, hutný a výživný tělový balzám prospěje pokožce a eliminuje strie.

Cena: 280

 

Jak ošetřit strie těhotenství?

Pokud jste těhotná nebo stále kojíte, vyhněte se přípravkům obsahující retinol nebo retinoly. Tyto látky nebyly pro těhotné ženy testovány, takže je jejich použití zbytečně rizikové. Dejte si tedy záležet a vyberte si zvláčňující přípravek s co nejmenším množstvím použitých chemikálií. Určitě vám pomůže třeba i kvalitní olivový olej.

 

Ošetření laserem

Laser je zatím nejefektivnější metodou, jak strie potlačit. Jedná se o běžnou proceduru dostupnou v mnoha salonech. Bohužel vás ani laser nezbaví strií nadobro. V ideálním případě docílíte 50% zlepšení. Při zákroku je vaše pokožka vystavena stovce laserových paprsků, z nichž každý má v průměru několik málo nanomilimetrů. Po pěti až sedmi kúrách kůže v místech ošetření znovu získá pružnost, strie budou méně znatelné a obnoví se tvorba kolagenu. Nevýhodou je zčervenání pokožky v místě ošetření, které přetrvává po dobu 24 hodin.

Cena: Pohybuje se kolem 1500 za jedno sezení, přičemž je k výraznějšímu zlepšení třeba alespoň 5 ošetření.

Rychlá první pomoc

Pokud potřebujete strie rychle a efektně zakrýt pomůžou vám třpytivé samoopaloací krémy. Okamžitě od jizviček odvedou pozornost, udělají je méně viditelné a hezký bronzový nádech vydrží i několik dní.

Lancome Shimmering Instant Tan Flash Bronzer, luxusní samoopalovací krém s glitry strie zamaskuje a problematickým oblastem dodá hezký nádech.

Cena: 1020

Přidat komentář