Jak si udělat vlastní lak na nehty z očních stínů

Dnes mám pro vás poměrně zajímavý tip, jak využít rozdrobené nebo nepoužívané stíny a vyrobit si vlastní lak na nehty. Tenhle nápad mě zaujal, protože se mám doma spoustu stínů, které většinou kvůli jejich špatné pigmentaci  nebo slabé výdrži na očích nepoužívám. Když jsem se tedy dočetla, že je možné stíny přetvořit v laky na nehty, neodolala jsem a ihned se pustila do zkoušení.

Co k vytvoření vlastního laku potřebujete

Hlavní ingrediencí pro vytvoření vlastního laku na nehty jsou oční stíny. Nejlepší jsou samozřejmě sypké, ale s trochou snahy to jde i s kompaktními.

Budete potřebovat také dostatečné množství bezbarvého laku.

Nezapomeňte si připravit misku nebo podložku, měla by to být nějaká odolná nádobka, u které vám ale nevadí, pokud se ušpiní nebo zabarví.

A poslední věc, kterou budete potřebovat, je nějaká špejle nebo podobný předmět vhodný na míchání.

jak-vytvorit-svuj-vlastni-lak-na-nehty

Postup vytváření vlastního laku

Do nádoby vysypte zvolené oční stíny. Já jsem použila kompaktní růžové, které jsou na očích hrozně nevýrazné a špatně drží, ale přišlo mi, že jako odstín laku by mohly vypadat hezky.

lak-ze-stinu-navod

Poté na stíny nalijte větší množství bezbarvého laku. Zvolila jsme bezbarvý lak s třpytkami pro oživení matných stínů.

lak-na-nehty-ze-stinu-postup

A následně již nějakým předmětem pořádně míchejte obě ingredience, dokud stíny s lakem úplně nesplynou. Se sypkými stíny je tato část daleko lehčí, stíny v celku je třeba pořádně rozdrtit, aby v laku nebyly hrudky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po zamíchání vezměte očištěný štěteček nejlépe již prázdného laku a nehty nalakujte. Nejde to většinu úplně tak snadno jako s lakem, takže si dejte záležet a směs nanášejte pomalu.

vlastni-lak-na-nehty-lakovani

Pokud se vám nepovede nanést vzniklý lak rovnoměrně (což se u kompaktních stínů kvůli hrudkám může stát), lehce umačkejte před zaschnutím směs na nehtech prsty, zjistíte, že to vypadá daleko lépe, než kdybyste to udělala s klasickým lakem, protože vzniklá směs je hustší a lépe se tak tvaruje.

lak-ze-stinu-na-nehtech

Zakončete dvěma vrstvami bezbarvého laku. Pokud jste v předchozím kroku lak na některých místech lehce umačkala, v tomto kroku se jakékoliv otisky prstů zakryjí.

hotovy-lak-ze-stinu

Co udělat se zbylým lakem?

Pokud jste vytvořila větší množství laku, můžete ho zkusit uchovat v prázdné lahvičce od laku. Spíše ale doporučuji použít méně stínů a udělat laku méně, protože většinou rychleji vysychá.

Hodnocení vzniklého laku

Na závěr je třeba říct, že lak vzniklý ze stínů se nemůže kvalitou rovnat laku klasickému. Díky hezkým barvám stínů, které vyberete, může výsledek vypadat hezky, ale asi nebude tak rovnoměrný jako při použití klasického laku. Tenhle tip tedy berte spíš jako zajímavost, která se hodí, když opravdu hodláte nějaké stíny vyhodit a přijde vám to škoda. Můžete ho využít také v případě, že chcete dokonale sladit stíny na očích s barvou laku na nehty.

Přidat komentář