Jak správně fénovat vlasy

Fénování je každodenní rutinou pro většinu majitelek delších vlasů. Nechat dlouhé vlasy schnout volně je časově velmi náročné, takže nám nic jiného často ani nezbývá. Horkým vzduchem ale kadeře nemalou měrou trpí. Kromě zaměření na co nejhezčí vzhled vyfoukaného účesu, je proto dobré zapřemýšlet i nad co nejšetrnějším fénováním. Dnes si řekneme pár rad, která vám můžou pomoci vaši hřívu co nejlépe uchránit.

fenovani-vlasu

Jak vlasy šetrně fénovat

Při fénování je dobré držet se několika zásad, která vám pomůžou vlasy uchránit před nejsilnějšími devastačními účinky horkého vzduchu.

Nevysoušejte na nejvyšší teplotu, ale používejte střední stupeň. Trvá to sice o něco déle, ale je to mnohem šetrnější . Příliš horký vzduch totiž vlasům ubírá lesk, způsobuje, že se rychleji mastí a celkově nepůsobí tak zdravým dojmem, jak by mohly.

Nevysoušejte vlasy dlouho na jednom místě. Fénem po chvíli začněte foukat jinou oblast, aby se zahřáté prameny vlasů příliš nepřehřívaly.

Fén držte ve vzdálenosti 15 centimetrů od hlavy. Vzdálenost by nikdy neměla být kratší než 10 centimetrů, protože pak už hrozí poškození.

Během fénování vlasy plynule kartáčem pročesávejte  po směru jejich růstu, tedy od shora dolů.

Fénování pro objem vlasů

Pokud chcete vlasy fénovat do většího objemu nezapomeňte na pěnové tužidlo. Existují už i přípravky, které působí nejen jako tužidlo, ale navíc mají i ochrannou funkci před horkým vzduchem. Pro co největší objem byste měla začít vlasy nejdříve fénovat v předklonu. Hlavu jednoduše ohnete dolů a fénujete proti směru vlasů. Velkou službu vám prokáže kulatý kartáč.

KÉRASTASE Posilující a objemová pěna pro jemné vlasy Volumactive,  pěna posiluje vlasy a poskytuje jim flexibilní fixaci a ochranu během fénování. Zajišťuje a dlouhodobě udržuje objem vlasů a působí antistaticky.

Seženete ji třeba tady.

kerastase-volumactive-objem-ochrana

Fénování vlasů do hladka

Hladký účes vytvořený fénem vypadá velice elegantně a je vhodný pro ty z nás, které mají velký objem vlasů a chtějí dát hřívě lepší řád. Fénování je v tomto případě jednoduché. Stačí vám k tomu hodně široký ideálně i placatý kartáč, kterým po vlasech přejíždíte zatímco fénujete směrem seshora hlavy dolů lehce nakloněným fénem.

TIGI Vyhlazující ochranné sérum Some Like It Hot, sérum Some Like It Hot s parfemací tahitských kokosů poskytuje vlasům každodenní ochranu před teplem, vlhkostí, vyhlazuje povrch vlasů a dodává lesk.

Seženete ho třeba tady.

tigy-yhlazujici-ochranne-serum-some-like-it-hot

Jak ochraňovat vlasy před fénováním

Aby se vám vlasy nevysušily a neztratily lesk, dopřejte jim termoprotekci neboli ochranu před působením tepla pomocí speciálních přípravků. Správná ochrana by měla fungovat na principu mikrofilmu, což znamená, že vlasové vlákno obalí, uhladí a zacelí. Jeho struktura tak zůstává po dobu téměř neporušená, navzdory vysoké teplotě fénu, kulmy nebo žehličky. Kvalitní ochrana by tak měla zamezit vysušování vlasů a ztrátě lesku.

KÉRASTASE Rozjasňující ochranné mléko na barvené vlasy Chroma Thermique, Chroma Thermique chrání barvené vlasy před poškozením během fénování či žehlení a navíc zvyšuje jejich odolnost vůči ostatním vnějším agresorům. Urychluje dobu schnutí vlasů a podporuje narovnávací účinek žehličky. Zároveň vyživuje, zjemňuje a hydratuje vlasy, čímž jim dodává oslnivý lesk od kořínků po konečky.

Seženete ho třeba tady.

kerastace-chroma-termique-ochrana-teplo

Ionizační fény

Fény vyzařující inoty neboli ionizační fény zabraňují vysoušení vlasového vlákna, minimalizují krepatění a zlepšují elektrizování vlasů. Obecně se tedy dá říct, že kvalitní ionizační fén je k vlasům šetrnější než klasický. Nejdřív jsem tomu  sama úplně nevěřila, ale přesto jsem při koupi nového fénu sáhla právě po ionizačním. A musím potvrdit, že oproti fénu klasickému je to docela rozdíl. Vlasy se o něco lépe rozčesávají, působí zdravěji a docela slušně se i lesknou.

REMINGTON Ionizační fén D5020, profesionální fén, který minimalizuje poškození vlasů, s difuzérem vytvoříte extra objem a díky studené vlně účes zase dokonale zafixujete. Ionty pomáhají redukovat statickou elektřinu a jsou zárukou lesklých vlasů bez krepatění. Keramická a turmalínová mřížka zajistí rychlé vysušení vlasů a rovnoměrnou teplotu po celou dobu vysoušení. Tím chrání vlasy před poškozením extrémně horkým vzduchem.

Seženete ho třeba tady.

remington-ionizacni-fen-d5020

 

1 Comment

Přidat komentář