Jak upravit obočí podle tvaru obličeje

Obočí má velký vliv na tvar našeho obličeje. Můžete díky němu docílit vyvážení nežádoucího tvaru, který se vám nelíbí, ale hrozí také riziko optické deformace obličeje. Je proto dobré vědět, do jakého tvaru byste se měla snažit svoje obočí formovat.
pexels-photo-63456

Obočí pro kulatý obličej

Kulatý obličej je podobně široký jako dlouhý. Jeho linie bývají jemné s méně výraznou bradou, ale více znatelnými jablíčkami tváří.

Obočí tohoto obličeje by mělo kulatý tvar vyrovnávat výraznějším zašpičatěním v nejvyšším bodu. Naopak dokonale kulatý nebo rovný tvar naprosto nedoporučuji. Mělo by být také co nejvíce vysoké a spíše užší. Velice důležité je také, aby bylo obočí dostatečně dlouhé. Jeho zkrácením může vypadat obličej širší.

  • Zašpičatit
  • Nezkracovat

Obočí pro dlouhý obličej

Protáhlý obličej je výrazně delší než širší. Občas se tento typ obličeje nehezky nazývá jako koňský. Pokud vám jeho větší délka vadí, dá se korigovat právě obočím.

Obočí dlouhého obličeje by mělo protáhlost korigovat rovným tvarem. Vhodný není oblouček, ani špičaté obočí, skutečně nejlepší je přiměřeně rovný tvar. Obočí by mělo být spíše širší a zužovat by se mělo až skoro na samotném konci.

  • Rovný tvar
  • Širší

Obočí pro srdcový obličej

Srdcový obličej má širší čelo a výraznější horní část obličeje, naopak směrem bradě se zužuje a samotná brada je poté většinou špičatá a výrazná.

Obočí srdcového obličeje by mělo vyvážit špičatost brady. Úplně dostačující je jemná zakulacená linie. Nevhodné jsou ostré špičky nebo rovný tvar. Ideální obočí je užší, mírně zakulacené a zužující se směrem k vnějšímu koutku.

 

  • Zakulatit
  • Užší

Obočí pro hranatý obličej

Hranatý obličej je charakterizován výraznějšími hranami čelisti. Hranatá bývá i výraznější brada. Celkový výraz hranatého obličeje bývá někdy příliš přísný a je dobré ho obočím zjemnit.

Obočí hranatého obličeje by mělo být lehce zakulacené, aby se tak zmírnil hranatý dojem. Velice jemné zvýrazňující špičky mohou být v nejvyšších bodech obočí, ale musí jít jen o nenápadné zašpičatění, jinak se dojem pokazí. Obočí by mělo být širší a nemělo by se výrazněji zužovat- přechod ke koncům by měl být plynulý.

  • Zakulatit
  • Širší

Obočí pro oválný obličej

Oválný obličej se považuje za ideální tvar obličeje. Nemá výrazné hrany, ani není příliš kulatý. Má jemné linie a směrem k bradě se zvolna zužuje.

 

Oválný obličej není třeba nijak zvlášť korigovat. Sluší mu většinou nejběžnější tvar obočí, který je zakulacený a směrem ke koncům se přirozeně zužuje. Obočí je lepší užší, ale pokud si chcete ubrat roky, ani s přirozenější širší variantou nešlápnete vedle.

  • Přirozený tvar
  • Zakulacené

Obočí pro mladší nebo starší vzhled

Pokud se snažíte ubrat si pár let, vsaďte na přirozenější a širší obočí, které je pro mladší ženy typické.

Pokud naopak toužíte vypadat o něco starší, obočí malinko zužte.

Přidat komentář