Jak urychlit schnutí laku

Musím přiznat, že občas mě dlouhé schnutí laku dokáže pěkně vytočit. Bylo by skvělé, kdyby všechny laky byly rychleschnoucí, ale občas mi přijde, že ty nejhezčí barvy snad schnou nejdéle. S lakem se vždy piplám, aby byl výsledek precizní. Ve volném čase, kdy lak schne, se poté ale nikdy nedokážu uchránit od nějaké činnosti a pohroma je většinou rychle na světě. Určitě sama znáte, jak nepříjemné je rozmazání laku zvlášť ve chvíli, kdy už na opravu není moc času. Dnes vám proto předvedu jednoduchý tip, jak schnutí laku výrazně urychlit.

Co budete potřebovat

Jak jsem již psala v úvodu, jde o opravdu jednoduchou vychytávku, na kterou využijete pouze mrazák, nádobku s vodou a svůj oblíbený lak.

Postup

Než vůbec začnete s lakováním nehtů, připravte si nádobku s vodou a uložte ji do mrazáku. V mrazáku by voda měla být asi 7-10 minut. Samozřejmě můžete využít i lednici, ale v ní musí být nádobka uložena asi 15 minut, což už není úplně praktické.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poté si pečlivě nalakujte nehty svým oblíbeným lakem a minutku počkejte.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dojděte si pro nádobku do mrazáku a postupně do ledové vody vkládejte nalakované prsty a zhruba 10 vteřin je zde nechte.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po vyndání z ledové vody nechte nehty mírně oschnout od vody. Lak by již měl být zaschlý.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Doufám, že tip vyzkoušíte a snad vám i ušetří práci se zdlouhavými opravami rozmazaného laku.

Přidat komentář