Co je to krystalový deodorant a proč ho používat?

Deodorant nebo antiperspirant je v dnešní době takřka povinnou výbavou moderního člověka. Mnozí z nás bohužel dlouho opomíjeli fakt, že díky chemickým přípravkům proti pocení, se nám do těla dostává i spousta nežádoucích toxických látek, které nám rozhodně neprospívají a při dlouhodobém užívání mohou u citlivějších jedinců i negativně ovlivnit zdraví. Doufejme tedy, že chemickým deodorantům již brzy odzvoní a my začneme více vnímat potřeby našich těl i životního prostředí.

Prirodni krystalovy deodorant

 

Kamenec a výhody deodorantů

Rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem je především v tom, že antiperspirant ucpává póry a tím zamezuje pocení, kdežto účelem deodorantu je hlavně eliminace pachů. Tělo se díky pocení zbavuje toxinů – a proto je deodorant mnohem lepší volbou, protože tomuto přirozenému očistnému mechanismu nebrání. Kamenec póry stahuje jen lehce a soli v něm obsažené chrání naši pokožku před bakteriemi, které zápach vytvářejí.

Alternativa k chemickým deodorantům

Kamenec je přírodní solný krystal s antibakteriálním účinkem a jeho paradoxem je, že ačkoliv obsahuje hliník, molekuly tohoto hliníku se nemohou do těla vstřebat. Je tedy nezávadný. Navíc je vhodný pro citlivou pokožku, je unisexový a ideální pro vegetariány i vegany. Oproti jiným deodorantům nezanechává na oblečení bílé stopy. Krystalový deodorant patří mezi nejpřírodnější hygienické pomůcky, protože neobsahuje žádné přidané látky a díky tomu, že je neparfémovaný, se nebude bít s vaší oblíbenou vůní a můžete ho tedy kombinovat s různými parfémy podle libosti. Nicméně ti z vás, kteří by raději parfémovanou verzi, nemusí věšet hlavu – kromě samotného krystalu je k dostání i kamenec v tekuté formě ve spreji nebo jako roll-on a vybrat si můžete jak variantu neutrální, tak i parfémovanou.

Ekologicky šetrný

V jednoduchosti je krása. Proč bychom měli přírodu předělávat do komplikovaných a v horším případě i škodlivých výrobků, když můžeme mít něco tak jednoduchého? Krystalový deodorant nic víc nepotřebuje. K našemu tělu i k přírodě je šetrný, a to nejen složením, ale i dlouhou výdrží. Jeden kousek vám při pravidelném používání vydrží klidně i rok. Šetříte tak nejen přírodu, ale i svůj rozpočet.

Přidat komentář