Jak vybrat a nosit šortky

Šortky a léto patří nerozlučně k sobě. Každoročně obchody zaplaví spousta nejrůznějších modelů a je už jen na nás, zda dáme přednost tradiční džínsovině, trendy cvočkům, nebo romantické krajce. V dnešním článku bych ráda zopakovala nějaké tipy na kombinování šortek a lehce bych se dotkla i šortkového nešvaru, který je na ulicích stále běžně k vidění.

Jak vybrat šortky

Při výběru délky šortek berte ohled na svou postavu. Pokud máte například na stehnech větší problém s celulitidou, nevolte délku až úplně pod zadek ale sáhněte po trochu delších šortkách. Z toho důvodu je také dobré se na sebe v kabince podívat i zezadu a rychle tak odhalit případný problém.

Stejně tak je dobré zvážit, zda je pro vás vhodná klasická boková délka šortek nebo varianta až do pasu. Šortky do pasu totiž prodlužují pozadí a tak se nehodí úplně pro každého, na druhou stranu dokážou i opticky protáhnout nohy a na někom tak můžou působit velice pěkně a sexy. Dobře tedy zvažte možnosti své postavy.

Z provedení pak neuděláte chybu klasickými bílými nebo černými šortkami ani stále oblíbenými džínovými. Na jaře letí pastelové barvy jako broskvová, mentolová, nebo světle žlutá. In jsou něžné krajkové šortky, ale i modely s nejrůznějšími cvočky.

jak-vybrat-sortky

Pozor na zařezávání!

Tohle je kapitola sama pro sebe. Často vídám převážně mladší slečny narvané do šortek, které se jim nevkusně zařezávají do určitých partií. Vždycky si pak vzpomenu na jeden film, v kterém se tohle téma řešilo a hlavní hrdina ho trefně  nazýval „velbloudí kopyto“. Vypadá to dle mého názoru otřesně a každý by si měl dát pozor, aby si model s takovou schopností za žádnou cenu nepořídil.

Jak kombinovat šortky

Úplnou klasikou k šortkám je volnější elegantní nařasená halenka.

bluza-a-sortky

Populární jsou ale také košile, které se výborně hodí zastrčené do šortek s vysokým pasem. Tahle kombinace nechá vyniknout střihu šortek.

kosile-a-sortky

Ze svetrů se pak dobře hodí kardigan, ale hezká je i kombinace průhledného klasického  svetru s barevným tílkem, které jím prosvítá.

svetr-a-sortky

Do teplejšího počasí sáhněte po tílku nebo topu.

halenka-a-sortky

Šortky se nebojte kombinovat se vzorovanými silonkami, barevnými punčochami, ale můžete zkusit i tenčí legíny. Pozor jen, aby se vzory vzájemně netloukly. K barevným punčochám nebo vzorovaným silonkám sáhněte po obyčejných jednobarevných šortkách.

silonky-a-sortky

Pokud chcete být víc sexy nebojte se ukázat i bříško v krátkém korzetu.

sortky-a-korzet

Z bot vám udělají nejlepší službu baleríny nebo boty na klínku. Pro elegantnější vzhled neuděláte chybu ani lodičkami.

jake-boty-k-sortkam

A jak nosíte šortky vy?

Přidat komentář