Jak vybrat a nosit trenčkot

trenckot-jak-vybrat-nosit

Kosmetika sice je obsáhlé téma se spoustou námětů, ale nerada bych vás nudila jednotvárnými články, takže jsem se rozhodla zaměření stránky postupně trochu rozšířit i na módu. Dnes bych se ráda blíže podívala na oblíbený trenčkot. Tenhle kabát vám bude v jarních měsících určitě dobrým společníkem, je velice univerzální a nabízí spoustu slušivých variant. Bude se vám hodit, ať už se s ním vypravíte do práce, po nákupech nebo třeba na víkend.

Jak vybrat trenčkot

Při výběru trenčkotu myslete hlavně na svůj osobní styl. Málokterá z nás si může dovolit mít kabát pouze na určitou příležitost, takže berte v potaz, zda se trenčkot k hodí k více kusům vašeho oblečení a zda ho opravdu využijete. Mějte na paměti i možnosti své postavy. I když je trenčkot velice univerální a padne většině typů postav, určitě si nemůžete dovolit vycpávky v ramenou, pokud jste v těchto oblastech širší, nebo příliš dlouhý střih, pokud máte drobnější postavu. V neposlední řadě prozkoumejte také materiál a kapsy.

Barva

Barva je při výběru kabátu jedním z nejdůležitějších aspektů.Nejběžnější barvou trenčkotu je béžová, která je slušivá téměř pro každého a spolu s černou patří mezi nejoblíbenější barvy kabátů hlavně v podzimních měsících. Stále větší pozornost si ale získávají výraznější zářivější barvy jako je nápadně ženská červená, výrazná jedovatá růžová, ale i námořnická modř. Pokud jste odvážnější, určitě můžete vyzkoušet i vzorovaný kabát, ať už třeba s romantickými puntíky nebo nápadnějšími barevnými potisky.

Zapínání

Kromě výběru hezké barvy byste ale měla uvažovat i prakticky a ujistit se, zda vám zapínání vyhovuje a nedělá problém. Určitě zkontrolujte, zda se knoflíky dobře protahují dírkami, případně zda nejsou uvolněné. Nezapomeňte také prozkoumat, jak je to se zapínáním trenčkotu v pase. U některých nemusí být na pásku přezka, což může být problém pro ty z nás, které nemají zkušenosti nebo nerady nosí pásek na uzel.

Jak nosit trenčkot

U klasického trenčkotu není v jeho nošení příliš místa na experimentování. Jediné, čemu byste měla věnovat pozornost je pásek, s kterým si můžete trochu pohrát. Místo zavazování na přezku radí většina stylistů udělat na pásku uzel, který je daleko šmrncovnější než elegantní klasika. U romantických modelů můžete zkusit i mašli. Pokud se vám zdá na některou příležitost váš trenčkot už trochu fádní a ráda byste ho oživila, zkuste předchozí zapínání vyměnit za kožený pánský pásek, nebo pásek v kontrastní barvě, která rozbije již okoukaný jednobarevný kabát. Při teplejším počasí vypadá trenčkot velice pěkně i rozepnutý. Dávejte si ale pozor, abyste nezapomněla u rozepnutého kabátu vzadu lehce zavázat pásek –  docílíte tak toho, že váš pas zůstane stále hezky vyrýsovaný.

Celebrita v trenčkotu

Trenčkot je velmi oblíbený i mezi celebritami. Victorii Beckham jsem vybrala kvůli krásnému střihu jejího kabátu, který je v jednoduché barvě ozvláštněný pouze řaseným lemem a výraznějším páskem. Doplňky jsou také velmi vkusné, takže nezbývá než tleskat.

victoria-beckham-trenckot

Zdroj fotky: http://www.shinystyle.tv/

Klasický trenčkot

Jednoduchý střih, který by měl padnout každému v univerzální béžové. Zkrátka klasický trenčkot, jak jej známe. Na fotce je model od Burberry, kde najdete opravdu skvělé kabáty. Téměř totožný střih je už ale k vidění třeba v Zaře, Mangu nebo HM.

trenckot-burberry-prorsum

Zdroj fotky: http://www.elle.com/

Ženský trenčkot

Výraznější rudá barva trenčkotu je to pravé pro zdůraznění ženskosti. Pokud chcete být nepřehlédnutelná, určitě se nebojte ho vyzkoušet. Pozor dejte jen na umírnění barevnosti doplňků.

maxmara-cerveny-kabat

Zdroj fotky: http://www.polyvore.com/

Vojenský trenčkot

Elegatní vojenský kabát je naprosto univerzální, ale skýtá i spoustu možností obměnění, pokud původní pásek nahradíte koženým nebo barevným pro rozbití černé plochy.

karen-miller-vojensky-cerny-kabat

Zdroj fotky: http://www.karenmillensales-ireland.com/

Trenčkot s jemným vzorem

I z jinak poněkud fádní šedé se díky jemnému vyzdobení může stát velice pěkný model. Tenhle mi připadá velice elegantní, ale přitom neotřelý.

trenckot-sedy-vzor

Zdroj fotky: http://www.luxurymag.cz/

Romantický trenčkot

Pastelové barvy jsou skvělé na jaro, kdy s nimi jednoznačně zazáříte. Kromě jemné růžové můžete zkusit třeba broskvovou nebo světlou zelenomodrou mint barvu, která je velice v kurzu.

romanticky-trenckot

Zdroj fotky: http://www.stylenest.co.uk/

Vzorovaný trenčkot

Kdo by nemiloval puntíky? Tenhle kabát přímo vyzařuje francouzský šarm a sofistikovanou eleganci. Samozřejmě vzorů trenčkotů je nepřeberně, stačí si jen vybrat a vkusně zkombinovat.

vzorovany-trenckot

Zdroj fotky: http://vintagesnoise.wordpress.com

 

1 Comment

Přidat komentář