Jak vybrat a používat konturovací tužku

Konturovací tužka na rty je pro mě asi jedno z nejvíce sporných líčidel. Pokud se to s ní umí, nalíčení rtů je daleko přesnější, vypadá profesionálněji a déle vydrží. Naopak špatná práce s konturou dokáže dát celému vzhledu punc lacinosti. Bohužel mi přijde, že ta druhá možnost je k vidění až příliš často a přispívají k tomu i konturky od luxusních značek. Pamatuji si, že když jsem si posledně šla kupovat konturku, zašla jsem do Sephory a naivně jsem očekávala, jak nebudu vědět, kterou si koupit dřív. Hodně jsem se pak divila, když jsem hledala světlejší barvy naprosto neúspěšně, protože na plné čáře vedly tužky hnědé a tmavě rudé. Po nějaké tmavší růžové jakoby se slehla zem. Nakonec jsem tedy jednu objevila u Chanelu,  ale celkově to byla opravdu bída. Díky téhle zkušenosti se teď už ani tolik nedivím, když vidím někoho na ulici se světlou rtěnkou orámovanou tlustou čárou hnědé. A právě kvůli tomuhle problému s konturami bych v dnešním článku ráda shrnula vše podstatné, co byste měla o líčení s nimi vědět.

konturovaci-tuzka

 Zdroj

Barva konturovací tužky

Barvu konturky na denní nošení byste měla volit podle odstínu svých rtů. Většinou jsou to tedy světlejší odstíny růžové. Taková tužka vám udělá dobrou službu, i pokud máte ráda přirozené líčení rtů. S její pomocí můžete rty opticky zvětšit a udrží hezký tvar úst, i když se vám rtěnka přes den smaže. Tužka v této neutrální barvě působí zkrátka nejpřirozeněji a hodí se i v kombinaci se světlými lesky.

Další možností je pořídit si konturku přímo k barvě své oblíbené rtěnky. V takovém případě by se měla s rtěnkou co nejlépe barevně shodovat. Určitě byste měla mít konturku k rudé rtěnce nebo dalším tmavým variantám, které si precizní orámování skutečně žádají.

Jak vybrat konturovací tužku

Správná konturka by neměla být příliš tvrdá, jinak by se totiž mohla špatně ořezávat. Vyzkoušejte také, zda dobře píše na kůži a při kontaktu se ihned neláme. Na rtech by měla také co nejdéle vydržet, což je dobré si před koupí vyzkoušet. Z barev je ideální zmíněný odstín v barvě vašich rtů nebo v barvě vaší oblíbené rtěnky.

BOURJOIS Konturovací tužka na rty Levres Contour, krémová tužka na rty zabrání rozmazávání vaší rtěnky díky přesnému ohraničení rtů. Kontura vám umožní upravit rty do dokonalého tvaru. Konturovací dřevěné tužky jsou vhodné zejména do kabelky, protože jsou odolnější proti otřesu. Seženete ji ve spoustě odstínů, takže si stačí jen vybrat.

Seženete ji třeba tady.

GUERLAIN Dlouhotrvající konturovací tužka na rty (Lasting Colour High-Precision Lip Liner), vysunovací konturovací tužku pro perfektní nalíčení – dokonalá definice rtů, zjemnění nebo zvýraznění rtěnky a jednoznačně dlouhotrvající nalíčení. Umožňuje vytvořit precizní linku.

Seženete ji třeba tady.

Jak se líčit s konturovací tužkou

Začněte tím, že se lehce pousmějete do zrcadla, aby se vám kůže na rtech napnula přes zuby.

Pokud možno jedním tahem přejeďte ořezanou tužkou po linii dolního rtu a vyplňte co nejlépe nepravidelnosti.

Stejně vykreslete okraj horního rtu, kde můžete v případě potřeby i o milimetr přetáhnout, aby rty působily větší.

Střed rtů vytvarujte do jemného přirozeného srdíčka.

Pro delší výdrž rtěnky, nebo jednolitý podklad pro lesk, je vhodné konturkou i vymalovat celé rty, aby nebyla linie nápadná a líčení se tak rychle nesetřelo.

Linku konturky na závěr malinko rozmažte směrem do středu rtů, aby byl výsledek co nejpřirozenější.

Jak konturovací tužkou korigovat velikost rtů

Konturou můžete velice pěkně korigovat tvar rtů. Pro větší rty kreslete linii milimetr nad vaše přirozené hranice rtů. Následně konturou celé rty vybarvěte a doplňte světlým leskem. Detailní návod na zvětšení rtů najdete tady. Pro zmenšení rtů zase tužkou veďte linku milimetr před linií vašich rtů.

Přidat komentář