Jak vybrat balzám na rty

Určitě každá z nás by ráda měla hebké a svěží rty. Bohužel často jim dostatečná hydratace schází a nedostatek péče se může projevit nepříjemným pnutím nebo popraskáním suchých rtů. Pokud se u vás podobné příznaky objevují, určitě byste neměla zapomínat na ošetření balzámem. Tyto přípravky dokážou citlivou pokožku velice hezky ozdravit, vyživit a navrátit jí ztracenou vláhu.

Jak balzám vybírat

Při vybírání balzámu se vždy řiďte stavem svých rtů. Pokud jsou opravdu hodně vysušené a popraskané, volte hydratační balzám, který by vám měl určitě pomoci. V případě, že jste citlivá na běžnou kosmetiku, zkuste přírodní nebo bio přípravek. Jestliže byste ráda rtům pouze dopřála hebkost a žádný vážnější problém nemáte, určitě můžete vybírat i z příjemných voňavých, nebo barevných balzámů. Na zralou pleť by pak pro vás měl být ideální vyhlazující balzám.

Bio balzámy na rty

Bio balzámy si získávají stále větší a větší oblíbenost. Hlavním důvodem je jejich povětšinou velice šetrné přírodní složení, které nepodráždí ani velmi citlivou pokožku rtů. Bio balzámy určitě vyzkoušejte, pokud máte častější problémy s alergickými reakcemi na běžnou kosmetiku.

SANOFLORE Rostlinný balzám na rty, balzám na rty s esenciálním olejem ze sladkého bio pomeranče zanechá vaše rty vyživené, zjemněné a pružné. Jemná krémová textura vydrží na rtech neuvěřitelně dlouho!

Seženete ho třeba tady.

Balzámy na rty proti slunečnímu záření

Pokud se chystáte k moři, nebo na hory, určitě se hodí mít s sebou balzám. Rty jsou v těchto prostředích více namáhané a sluníčko na nich může zanechat nelichotivé stopy. Proto určitě sáhněte po balzámu s ochranou proti slunečnímu záření.

SHISEIDO Ochranný balzám na rty SPF 20, vyživující balzám na rty hydratuje a zároveň poskytuje spolehlivou ochranu před UVA/UVB zářením.

Seženete ho třeba tady.

Hydratační balzámy na rty

Každý balzám na rty by měl být schopen dopřát rtům optimální hydrataci. Přesto se setkáváme se skupinou balzámu, které se na hydrataci soustředí primárně a dodáním potřebné vláhy si tak u nich můžete být naprosto jistá. Po hydratačním balzámu sáhněte, pokud máte opravdu hodně vysušené rty.

PAYOT Balzám na rty Hydratation 24 SPF 10,  balzám na rty pro dlouhodobou hydrataci s ochranným faktorem 10. Přípravek vyživuje a zklidňuje rty během celého dne. Nelepivá konzistence balzámu chrání rty před škodlivými externími vlivy.

Seženete ho třeba tady.

Voňavé balzámy na rty

Balzámy bývají také velice oblíbené pro svou lákavou vůni. Natírání rtů sladce vonící tyčinkou se stává požitkem, kterému málokterá z nás dokáže odolat. Pokud se nemůžete uchránit od olizování voňavého balzámu, doporučuji sáhnout po přírodní voňavé tyčince, která je v takovém případě šetrnější.

HELLO KITTY Balzám na rty,voňavý balzám na rty si vás okamžitě získá vysokým leskem a naprosto neodolatelnou vůní růží, ať už jste nebo nejste milovnicí Hello Kitty.

Seženete ho třeba tady.

Vyhlazující balzámy na rty

Vyhlazující balzám na rty je velice příjemnou novinkou pro zralejší pleť. Rtům dodá hebkost, vyplňuje  je a zároveň zjemňuje drobné linky. Účinně tak rty ošetřuje a ochraňuje. Při dlouhodobějším užívání by měl zmírnit dopady stárnutí na rty a jejich okolí.

JUVENA Vyhlazující balzám na rty, vyhlazující, vrásky redukující balzám na rty pro sametově jemné a hladké rty.

Seženete ho třeba tady.

Barevné balzámy na rty

Lehce zabarvené balzámy jsou velice dobré, pokud si nedokážete odepřít nalíčení rtů a zároveň byste jim ráda dopřála výživu. Balzámem přibarvené rty jsou na denní nošení naprosto dostačující a můžete tak velmi dobře spojit potřebnou hydrataci  s příjemným mírným nalíčením.

GUERLAIN Zklidňující balzám na rty Terracotta, kombinuje bohatou pečující texturu s vlastnostmi lesku na rty. Překvapí vás nejen výbornou hydratací, ale také velmi hezkým vzhledem na rtech.

Seženete ho třeba tady.

 

1 Comment

Přidat komentář