Jak vybrat korektor

Nedokonalosti na pleti čas od času postihnou asi každou z nás. Ať už vás trápí pouze svátečně nebo byste se naopak bez zakrytí neobešla ani den, vždy je dobré mít po ruce kvalitní korektor. Je jich dnes na trhu opravdu nepřeberně a někdy je tak těžší se v nabídce zorientovat a správně si vybrat. Podíváme se proto dnes na hlavní typy korektorů a ujasníme si, na co se který hodí.

Výběr korektoru

Než vůbec vyrazíte na nákup korektoru, je dobré popřemýšlet, k jakému účelu budete korektor používat. Od toho se také poté odvíjí jeho samotná barva a konzistence. Určitě se držte zásady, že by korektor nikdy neměl být tmavší než vaše pleť, pokud si nejste jistá barvou své pokožky, volte raději trochu světlejší korektor. Nejpraktičtější jsou v tomto ohledu paletky korektorů, v kterých máte na výběr z několika odstínu a tak můžete libovolně střídat podle aktuálního stavu nedokonalostí.

 

Tuhý nebo tekutý korektor

Při výběru korektoru hraje určitě svou roli i jeho konzistence. Každá textura se totiž hodí na trochu jiné použití. Obecně se dá říct, že čím je korektor tužší, tím lépe kryje větší nedostatky. Na akné se tedy tuhý korektor hodí velice dobře.  Na druhou stranu ale při zakrývání jemnějších drobností nebo větších ploch se nemusí úplně dobře spojit s pletí a může působit trochu nepřirozeně. Na jemné oční okolí se tedy hodí zase lépe tekutý nebo krémový korektor, který nebude pleť tolik vysušovat a lépe s ní splyne. Ten je tedy ideální pro přirozený vzhled pleti, na suchou pokožku a dobře vyrovnává také barevné rozdíly na pleti.

Barva korektoru

Korektor by nikdy neměl být tmavší než vaše pleť. Volte naopak odstíny, které jsou přibližně v barvě vaší pleti nebo nepatrně světlejší. Barevný nádech korektoru se opět odvíjí od toho, k jakému účelu byste korektor ráda používala. Na začervenalá místa (akné) se hodí světlý korektor se žlutým tónem nebo nazelenalý korektor, který svojí barvou utlumí červený nádech. Na tmavá místa (kruhy pod očima) je zase vhodný korektor s růžovými nebo oranžovými podtóny.

Korektor na zarudlá místa

Na zarudlá místa se nejlépe hodí korektor se zeleným nádechem, který červená místa hezky vyváží. Bohužel není úplně lehké s ním pracovat, a pokud nejste v práci s korektorem úplně nejsilnější, vsaďte raději na univerzálnější korektor se žlutým tónem. Je k chybám při aplikaci daleko milosrdnější a dobře se s ním pracuje i začátečníkům. Pokud jsou zarudlá místa výraznější, použijte dobře kryjící tuhý korektor, jestli ale nejsou nedokonalosti tak nápadné, vystačíte si s jemnějším tekutým korektorem.

RIMMEL Dvousložkový korektor v tyčince Stay Matte, dvousložkový korektor s dvojitým účinkem – vnitřní zelené jádro pro péči o problematickou pleť a vnější barevná část pro překrytí problematických míst. Vhodný i pro citlivou pleť, bez parfemace.

Seženete ho třeba tady.

Korektor na akné

Na akné je určitě dobré zvolit antibakteriální korektor, který může samotné akné i mírně redukovat. Lepší je sáhnout po korektoru s tuhou konzistencí, který na akné lépe drží a dobře kryje. Co se týče barvy, stejně jako u zarudlé pleti sáhněte po světlém nazelenalém, nebo nažloutlém korektoru.

PAYOT Antibakteriální korektor, pročišťující a korekční péče hojí a maskuje pupínky po celý den. Čistí, desinfikuje a neutralizuje akné. Zároveň urychluje hojení a současně kryje pupínky.

Seženete ho třeba tady.

 

Korektor na kruhy pod očima

Kruhy pod očima nejlépe redukuje korektor s růžovým, nebo oranžovým nádechem. Korektor byste v těchto partiích měla vyzkoušet přímo, lépe tak zjistíte, který nádech k vaší pleti pasuje. Růžový jde většinou dobře k světlejší pleti, oranžový zase k trochu nazlátlému tónu pokožky. Určitě byste měla zvolit tekutý nebo krémový korektor. Oči také hezky rozzáří rozjasňující korektory na oční okolí.

LANCOME Dlouhotrvající korektor na oční okolí Effacernes Longue Tenue SPF 12, hravě skryje známky únavy očí, jako jsou třeba tmavé kruhy. Využívá technologii odrážení světla pro perfektní rozjasnění oční oblasti.

Seženete ho třeba tady.

Korektor na vrásky

Na zakrytí vrásek se výborně hodí korektory s liftingovým složením, které pleť mírně vypnou. Ideální jsou také rozjasňující korektory, které dodají optické rozzáří a vrásky tak jemně zakryjí. Barva by měla být opět malinko světlejší, než je odstín vaší pleti.

CLINIQUE Rozjasňující korektor Airbrush Concealer, okamžitě redukuje vzhled jemných linek a vrásek a rozjasňuje stinná místa obličeje díky mikročástečkám, které odráží světlo. Redukuje známky únavy kolem očí.

Seženete ho třeba tady.

 

1 Comment

Přidat komentář