Jak vybrat letní parfém

Prosluněné počasí, lehké oblečení a chvíle odpočinku nebo snad akční dovolená. Zimu už máme konečně za sebou a spolu s létem přichází každoroční čas na změnu. Přistřihnutí vlasů a kontrola šatníku je klasika, kterou si vysoké teploty prostě žádají. Ke slovu se ale brzy dostávají i drobnější věci jako tmavší tón make-upu, tolik potřebná pedikúra nebo pro někoho nezbytná voděodolná kosmetika. Co ale třeba takový parfém? Má vůbec cenu na léto měnit i vůni? Určitě ano! Vždyť parfém je vaším společníkem celý den, ovlivňuje tak do jisté míry i náladu a není proto nic snazšího než přivítat horké dny novou vůní, která vás dokonale naladí na letní atmosféru a zpříjemní vám každodenní parno. Dnes si proto řekneme něco o tom, jaký by měl ideální parfém na léto být.

Jakému parfému se na léto vyhnout

Určitě už jste si někdy všimli, jak nepříjemná může být jízda v horkém letním dusnu autobusem, pokud má navíc ještě někdo ve vašem okolí těžkou až dusivě výraznou vůni. I nejkrásnější parfém, který vás zaujal v zimě svou smyslností, se totiž může najednou v létě ukázat jako naprosto nevhodný. Klíčem úspěchu je vyhnout se příliš těžkým a teplým parfémům, které se k prosluněnému letnímu počasí nehodí a místo, aby dobíjely energií, působí těžkopádně a tak vás utlumují. Kořeněné a orientální parfémy si proto nechte až zase na zimu a na léto vyzkoušejte parfém, který se bude k slunečným dnům lépe hodit.

Letní parfém

Hlavní zásadou ideálního parfému na léto by měla být lehkost, v žádném případě by vás parfém v tuhle roční dobu neměl obtěžovat přílišnou výrazností. Místo klasického parfému také můžete sáhnout po slabší Eau de Toilette (toaletní vodě) nebo po ještě jemnější Eau de Cologne (kolínské vodě). Jsou méně koncentrované než parfém, budou se tak hodit i pro ty, kteří mají jinak s parfémy v létě problém.

letni-parfem

Vůně letního parfému by měla být lehká a svěží, měla by vás nabudit a přitom vám dopřát provoněný pocit čistoty, takže si i přes všudypřítomné dusno budete připadat dobře. Pokud jste milovnicí spíše sladších parfemací, můžete vyzkoušet i jemné květinové vůně, které působí nevtíravě a něžně, takže se na léto také skvěle hodí.

Tipy na letní parfémy

Vybrat si parfém je velice individuální záležitostí. I když jsme si řekli nějaké zásady pro správný výběr parfému na léto, doporučit vám, jaká vůně pro vás bude ideální, prostě nejde. Berte proto prosím zmíněné parfémy pouze jako moje osobní tipy na známé a oblíbené letní vůně.

Armani Acqua di Gioia

acqua

Osvěžující i sladká vůně, na léto rozhodně můj favorit. Ucítíte v ní stopu limetky a máty, to vše v harmonii s jemnou vůní moře. I samotný flakón parfému vás nenechá na pochybách, že se jedná o jedinečnou vůni jako stvořenou k procházkám po pobřeží.

Versace Bright Crystal

versace

Velice oblíbená letní vůně spojující svěží vůni citrusů se sladšími květinovými tóny magnólie a pivoňky. Určitě vás zaujme svou čistotou a něžným vyzněním, které skvěle pasuje k romantickým letním večerům.

Lanvin Eclat D’Arpege

eclat

Sladká, radostná, ale stále svěží vůně. Opojnou vůni šeříku a broskvové květy mistrně vyvažuje osvěžující zelený čaj. Výsledkem je něžná vůně zachovávající si letní lehkost i sladkou květinovou hravost.

1 Comment

Přidat komentář