Jak vybrat make-up

Výběr správného make-upu je prvním krokem k elegantnímu a upravenému vzhledu. Pěkný, dobře zvolený make up je základem líčení, sjednocuje pleť a dodává jí sametový nádech. Pokud si nejste jistá, jak postupovat při jeho výběru, přečtěte si přehled tipů.

Jak vybrat správnou barvu make-upu?

Vybrat správnou barvu make- upu je základem úspěchu. Nikdy nehodnoťte barvu v lahvičce, kde se může zdát podstatně tmavší. Také zapomeňte na hodnocení barvy na ruce, kde může mít pleť zvlášť v létě úplně jinou barvu než obličej. Vyberte si několik odstínů a rozetřete si je v užších čárkách po čelisti. Barva, která se nejvíce podobá přirozenému zabarvení vaší pleti, je ta pravá. Pokud si nejste jistá a váháte mezi tmavším a světlejším odstínem, vezměte si raději tmavší. V příliš světlém make- upu totiž může vypadat váš obličej jako nepřirozená maska. Pokud opravdu tápete, zkuste se zeptat obsluhy v parfumerii. I zkušená profesionálka se však může v osvětlené místnosti splést. Nekupujte proto make-up ihned, ale nejdříve se ujistěte, že vše vypadá jak má i na denním světle.  

Make-up podle typu pleti

Dříve než začnete s výběrem make- upu, musíte zvážit, v jakém stavu je vaše pleť. Berte v úvahu pigmentaci pleti, barevný tón pleti, uvědomte si, zda máte pokožku sušší, nebo mastnější, a také jestli potřebujete make-upem zakrýt větší nedokonalosti pleti.

Make-up pro suchou pleť

Pro sušší pleť se hodí hustší a mastnější textury make-upů, které zabrání možnému drolení.  Složení by ale mělo být odlehčené, aby docházelo pouze k hydrataci a ne k ucpávání pórů.  Dívejte se po výživných produktech, které o pleť pečují a jemně ji zavlažují. Pokud trpíte horší formou suché pleti, zkuste vyživující tónovací krémy, které o pokožku pečují a zároveň ji lehce zabarvují. Na tyto krémy se podívejte zde.

Vichy Aera Teint Fluidní make-up, make-up pro ženy se suchou pletí, který díky unikátnímu složení zajišťuje, že i nalíčená pleť může přirozeně dýchat a díky vyživujícím složkám i zlepšovat svou strukturu.

Cena: 550

Make-up pro mastnou pleť

Pokud máte mastnější pleť, dívejte se po matujících make-upech pudrového složení, nebo krémových formách bez olejů. Zapomeňte na husté textury, které zabraňují pleti dýchat. Vyzkoušet můžete také antibakteriální make upy, které zabrání vzniku nedokonalostí, ke kterým je mastnější pleť náchylná.

Clinique Stay True Makeup Oil-Free, ideální make-up pro mastnější pleť. Neobsahuje oleje, nezanáší póry a velice dobře matuje, také postupně dlouhodobě redukuje tvorbu kožního mazu.

Cena: 770

Make-up pro pleť s akné

Výběr make-upu pro problematickou pleť je oříšek. Je třeba ideálně skloubit krycí schopnosti s odlehčenou texturou, aby nedocházelo k zanášení pórů a tak i k zhoršování výsledného stavu pleti. Za kvalitní produkt si v tomto případě raději připlaťte, protože u renomovaných značek, které najdete v lékárně, hrozí menší riziko zanášení pleti nevhodným složením.

Make-up Acnecolor, tento make up seženete v lékárně bez předpisu, akné léčí a zároveň dobře kryje. Nevýhoda je v tom, že je pouze ve dvou odstínech, které samozřejmě každému nepadnou. Doporučuji si tedy koupit oba odstíny a namíchat si z nich vlastní barvu přímo pro svou pleť.

Cena: 120

Vichy Korekční make-up Dermablend, tento make up výborně kryje a zároveň pleť nezanáší. Akné sice přímo neléčí, ale nepodporuje ho a nezhoršuje, také zakryje začervenalá místa a ochrání od podráždění a UV záření.

Cena: 600

Make-up pro citlivou pleť

Pokud máte citlivější pleť, je nutné vybrat si nedráždivý lehký make up. Hledejte pouze mezi přípravky určenými pro citlivou pleť. Ujistěte se, že vámi zvolený přípravek neobsahuje žádné parfémy, ani jiné dráždivé látky. Ideální je zajít do salonu, kde vám make up vyzkouší a vy se tak ujistíte, že na vás nemá žádné nežádoucí účinky.

Mincer Anti Allergique make-up, citlivě chrání pokožku před vlivy okolí, vitamin E pleť příjemně vyživuje a zlepšuje její strukturu.

Cena: 200

Nejlepší make-upy na trhu

Pokud máte normální zdravou pleť a nemusíte řešit omezení, která si žádá pokožka s akné, otvírá se vám možnost, sáhnout po některém z chválených a většinou dobře hodnocených produktů na trhu.

Armaniho Face fabric, z tohoto make upu jsem naprosto nadšená. Patří mezi skvosty v make-upech, což potvrzuje také dvojnásobné ocenění cenou za nejlepší make-up roku. Je velice lehký, na pleti není vůbec patrný, rozdíl poznáte jen podle dokonale sametové a sjednocené pokožky. Při nanášení po pleti klouže s nečekanou lehkostí, textura je velice hezky nadýchaná.

Cena: 1650

Helena Rubinstein Color Clone, za mě naprosto perfektní produkt splňující očekávání luxusního make-upu. Je lehký, ale velice dobře kryje. Dokáže zakrýt podráždění pleti, začervenalá místa, nebo zvětšené póry. Textura je příjemně krémová. Je to ideální přípravek pro citlivou pleť s nejednotnou pigmentací.

Cena: 1650

Dior Tekutý ochranný make-up Diorskin Forever, samotově hedvábný make- up s velmi lehkou texturou. Hodí se pro sušší, nebo povadlou pleť. Vydrží na pleti dlouho neporušeně, sjednotí barevný tón a dodá optimální hydrataci.

Cena: 1300

Přidat komentář