Jak vybrat plavky podle typu postavy

Letní sezóna dovolených právě začíná, a pokud ještě nemáte hezké plavky vybrané, je nejvyšší čas na jejich pořízení. Z úsporných proužků oblečení už nemusíte mít strach, v dnešní době si svůj střih plavek vybere opravdu každý a možností je nepřeberně. Podíváme se, jak tedy při výběru padnoucích plavek postupovat.

Při výběru plavek se zaměřte hlavně na typ své postavy. Uvědomte si své přednosti, které se pokuste plavkami zvýraznit. Pokud vás trápí nedostatky vašeho těla, určitě existuje způsob, jak je elegantně zakrýt.

Útlá s malým poprsím

Štíhlá postava je při výběru plavek velkým plusem. Výhodou je, že vám padne velké množství různých střihů a nemusíte se obtěžovat zakrýváním špíčků.

Zaměřte se tedy pouze na zvýraznění svého poprsí, které u velmi štíhlých žen nebývá příliš výrazné. Pomoci vám k tomu mohou plavkové podprsenky s vycpávkami, kterých je dnes na trhu velké množství. Pokud se vám vycpávky příčí, pomoci vám můžou i výrazné motivy plavkové podprsenky, které odpoutají pozornost od menšího poprsí. Dopřát si můžete kytičkové vzory, kanýry, nabírání, zvířecí motivy, vodorovné proužky, nebo plavky s nařaseným vrchním dílem.  Zkuste také korzetový vrchní díl bez ramínek, který přidá na objemu. Ramínka volte hubená, nebo se zavazováním kolem krku. U spodního dílu se vyhněte plandavým materiálům a vyberte si přiléhavé kalhotky.

 

Větší bříško

Pokud máte postavu typu jablíčka, která se vyznačuje větším bříškem, ale poměrně štíhlými nohami a užšími boky, musíte se zaměřit právě na odvedení pozornosti od pasu.

Výborně zeštíhlují tmavší jednobarevné plavky v celku, které postavu protáhnou a bříško skryjí. U těchto plavek je minus v tom, že se vám díky jednolitému střihu bříško neopálí. Tento problém řeší praktické tankini, které bříško skryjí, ale jsou oddělitelné a po jejich vyhrnutí se opálíte daleko lépe než u plavek jednodílných. Nezapomínejte na plážové doplňky, jako jsou lehké šatičky a praktická parea, která si můžete při přecházení po pláži uvázat pod prsy.

 

Široká ramena

Postava s širokými rameny se většinou vyznačuje útlejšími spodními partiemi, které je třeba zvýraznit a opticky tak zakrýt nadmíru vyvinutá ramena.

Pozor si musíte dát zejména na ramínka plavkové podprsenky, lepší je pokud nejsou příliš úzká a posazená ke stranám. Vybírejte si modely s hlubokým výstřihem a vyhýbejte se vodorovným proužkům na horním dílu a jakékoliv zvýrazňující aplikaci na ramínkách. Skvěle odvede pozornost tmavá jednobarevná podprsenka (ideální je černá) spojená s pestrobarevnými plavkovými kalhotkami, které upoutají pozornost a odvedou ji tak od ramen.

 

Větší boky nebo zadeček

Širší spodní část těla s výraznými boky, nebo rozměrnějším zadečkem a menšími prsy si žádá zdůraznění horní poloviny těla a optické ubrání centimetrů v spodní části.

V tomto případě je ideální zvýraznit poprsí poutavou barvou podprsenky, netradičním střihem, nebo zajímavými aplikacemi. Vyzkoušejte i podprsenky s vycpávkami, které zvětší poprsí a tak opticky vyrovnají rozdíly obou polovin těla.Kalhotky volte v tmavých barvách, nejlepší je matná černá. Širší boky zmenší boční vsadky, nebo svisle pruhovaný vzor kalhotek, zkusit můžete také roztomilé kalhotky se sukýnkou. U většího zadečku by měla být dolní část plavek hlouběji vykrojená. Pokud trpíte horší formou celulitidy, zkuste kalhotky s nohavičkami. Doprovázet by vás mělo elegantní pareo, které si při přechodech na pláži můžete uvazovat.

Velká prsa

Velká prsa kladou důraz na kvalitní a padnoucí plavkovou podprsenku, která musí dát prsům optimální oporu a na ramínka, která prsa udrží.

Velká prsa potřebují kvalitní podprsenku plavek. Zamiřte ideálně do prodejny, kde vám pomohou se správným výběrem větší podprsenky. Nutná jsou určitě široká a pevná ramínka a vyzdvihnutý spodní okraj v části mezi prsy, který dodá lepší oporu. Vyhněte se zavazování na krku, z kterého by vás bolela záda. Podprsenka by měla být v tmavší barvě bez výrazných vzorů, určitě se vyhněte vodorovným pruhům, nebo nabírání. Kalhotky mohou být v stejném tónu jako podprsenka, nebo i světlejší a vzorované.

Krátké nohy

Kratší nohy je určitě třeba brát při výběru plavek v potaz. Nesprávným výběrem plavek si totiž můžete přivodit ještě větší optické zkrácení nohou.

Pokud máte kratší nohy, stačí vám k správnému výběru plavek věnovat pozornost kalhotkám. Spodní část by neměla být střižená rovně, ani jako klasické bokové bikiny. Naopak by měly být kalhotky co nejvíce vystřižené. Hledat byste měla střih v přední části podobný tangovým kalhotkám. Čím zřetelnější bode vykrojení kolem nohou, tím delší budou působit. Tento typ kalhotek se dá nalézt i na plavkách vcelku, což je vhodná varianta pro kratší nohy spojené s větším bříškem.  Kratším nohám a silnějším stehnům zase prospějí volné krátké nohavičky. Plavky by v dolní části neměly mít vodorovné motivy, ale spíše svislé pruhy.

Barva

Při výběru plavek přihlížejte k barvě, která se vám nejen líbí, ale také padne vašemu typu pleti. Samozřejmě, pokud máte se sehnáním padnoucích plavek větší problém, nezabývejte se přemýšleným, zda není u jinak sedících plavek například zelená barva příliš výrazná. V případě, že jste obdařena postavou, které sluší větší množství střihů, a máte tedy štěstí v možnosti většího výběru, o barvě určitě popřemýšlejte.

Světlá pleť

V případě světlé pleti, která se příliš dobře neopaluje, volte jemné světlé barvy, které nebudou v příliš velkém kontrastu s bledou pletí. Vyhněte se nevýrazné bílé, kontrastní rudé a brčálově zelené. Hezky by vám měla ladit světle modrá, zlatá, meruňková, světle hnědá.

Dobře se opalující nahnědlá pleť

S hnědou pletí si můžete v případě plavek dovolit téměř cokoliv. Krásně na vás vynikne třeba bílá a černá, nebojte se ani výrazných a sytých barev. Naopak zbytečně nevýrazné na vás budou romantické kytičky a mdlé barvy, které nebudou k vaší pleti ladit ani kontrastovat.

1 Comment

  • Helii 26.12.2019 at 09:50

    Děkuji, tak jsem právě zjistila, že celý život nosím špatný tip plavek 🙂 A to jsem si říkala, proč se v plavkách nikdy necítím dobře, tak teď už je mi to úplně jasné. Zkusím si tedy vybrat podle vašich rád tady https://nerio.cz/78-damske-plavky a doufám, že už se budu v nich cítit lépe.

    Odpovědět

Přidat komentář