Jak vybrat pudr – typy pudrů

Pudr určitě používá téměř každá z nás. A není divu. Tenhle pomocník dokáže celé líčení zafixovat, dodat mu šmrnc a pleť zmatnit. Nabídka pudrů stále roste, takže máme opravdu z čeho vybírat. Společně s tím ale také dochází k horší orientaci mezi různými typy pudrů. Proto si tu také dnes trochu vyjasníme, podle čeho se při výběru pudru řídit.

Jak vybírat pudr

Před výběrem pudru byste se měla zamyslet nad stavem vaší pleti. Sušší pleť si žádá spíše kompaktní pudr, pro mastnější je zase malinko vhodnější sypký. Barva by měla odpovídat odstínu vašeho obvyklého make-upu a rozhodně by neměla být tmavší. Značku volte podle svých zkušeností a držte se kosmetiky, která vám vyhovuje. Pudr také nekupujte ihned při prvním seznámení s ním. Raději si ho vyzkoušejte na svůj make-up a poté sledujte, jak se chová v průběhu dne. Důležité je, aby prodloužil výdrž make-upu, udržel pleť déle bez lesku, pokožku zbytečně nevysušoval, nezpůsoboval ucpání pórů a vznik nedokonalostí.

Barva pudru

Při výběru odstínu pudru je důležité brát v potaz barvu vašeho make-upu. Pudr by měl make-up co nejlépe barevně doplňovat, takže před koupí pudru určitě vyzkoušejte, jak jde dohromady s vaším make-upem. Samotná barva pudru tedy může být totožná s make-upem nebo o nepatrný tón světlejší. Poměrně univerzálním tónem pudru je zabarvení lehce do žluta. Pokud si vůbec nevíte rady s odstínem, nechte si poradit, nebo zkuste pudr transparentní, který často bývá bez pigmentace a je tak naprosto univerzální.

Kompaktní pudr

Kompaktní pudr je nejrozšířenější pudr vůbec. Poznáte ho podle typického pevného vzhledu. Je velice účinný na zakrytí lesklých míst na pleti a může se k tomuto účelu používat během dne i opakovaně. Kompaktní pudry také většinou velice dobře matují, ale zároveň nevysušují tolik jako pudry práškové, takže se hodí i pro sušší pleť.

K pudru bývá většinou přiložená labutěnka. Aplikace je s ní velice jednoduchá. Za sebe bych ale řekla, že se kompaktní pudr nanáší rovnoměrněji štětcem. Samozřejmě záleží hlavně na tom, s čím se pracuje lépe vám.

CHANEL Kompaktní pudr pro přirozeně matný vzhled Poudre Universelle Compacte, perfektně matuje pleť a poskytuje i lehkou krycí schopnost, díky čemuž opticky minimalizuje veškeré nedokonalosti pokožky. Pleť je po aplikaci pudru přirozená, zářivá a rozjasněná.

Seženete ho třeba tady.

Sypký pudr

Sypký pudr poznáte podle práškové konzistence. Hodí se spíše pro mastnější pleť, protože právě svou sypkou texturou maz velice účinně pohlcuje. Pro sušší pleť tedy není kvůli většímu vysušování úplně vhodný. Nezanedbatelnou předností sypkého pudru je velice kvalitní zafixování make-upu.

Sypký pudr se nanáší větším měkkým štětcem (kabuki štětec). Aplikace je těžší než u pudru kompaktního, protože sypké složení často vytváří na pleti nerovnoměrnosti. Je proto důležité štětcem pudr opravdu důkladně rozprostřít.

MATIS PARIS Sypký pudr s minerály, pracuje s pečlivě zvolenými přírodními látkami a minerály pro dosažení ideálního výsledku. Má mimořádnou, hedvábně jemnou konzistenci, která se lehce nanáší a dobře přilne k pokožce.

Seženete ho třeba tady.

Rozjasňující pudr

Rozjasňující pudr dokáže pleť velice hezky rozzářit a podtrhnout tak vaše rysy. Hodí se pro pleť zašedlou, nevýraznou nebo zralejší pleť bez vitality. Samozřejmě ho můžete použít, i pokud máte normální pokožku, kterou jen chcete trochu zvýraznit. Kvůli přirozenosti je určitě lepší používat ho s mírou a sáhnout raději po přípravku s pouze jemným třpytem. Pozor také na použití rozjasňujícího pudru na pleť se závažnějšími nedokonalostmi. Na akné může rozjasňující pudr ještě více upozornit.

CLARINS Rozjasňující pudr na obličej a dekolt Colour Accents, velice jemný pudr pro dokonalý vzhled pleti. Kolekce 4 harmonických barev společně s příjemnou texturou vyhladí a sjednotí pokožku na dlouhou dobu. Vhodné pro všechny typy pleti, včetně mastné. 

Seženete ho třeba tady.

Transparentní pudr

Transparentní pudr je ideální pro silné zafixování make-upu a tedy prodloužení jeho výdrže. Tento pudr nebývá skoro vůbec pigmentovaný nebo opravdu jen minimálně do neutrálního tónu,  čímž odpadá problém se zvolením správného odstínu. Na výběr máte z transparentních pudrů sypkých i kompaktních. Pozor ale na to, že tento pudr většinou nemá skoro žádnou pigmentaci a nepodpoří tak již make-up v zakrývání nedokonalostí. Takže na akné někomu nemusí úplně vyhovovat.

GUERLAIN Transparentní matující pudr Les Voilettes (Pressed Powder For the Face), byl vyvinutý zejména za účelem prodloužení trvanlivosti make-upu a dokonalého zmatnění pleti. Praktické balení se vejde do každé kabelky a je ideální na cesty.

Seženete ho třeba tady.

Bronzující pudr

Bronzující pudr se hodí pro zvýraznění opáleného vzhledu pokožky, tedy je ideální hlavně na léto. V zimě sáhněte raději po bronzujících pudrech v béžových nebo zlatých odstínech a nanášejte na dolní čelist, lícní kosti, spánky a pro jednotný vzhled i na krk a dekolt. Střed obličeje je lepší nechat kvůli přirozenému vzhledu bez zásahu. Důležité určitě také je, nevybírat bronzující pudr v příliš tmavých odstínech hodně vzdálených od tónu a zabarvení vaší pleti.

LANCOME Bronzující pudr s rozjasňujícím efektem Star Bronzer Natural Glow,  sametově hebký pudr dodá vaší pleti bronzově opálený vzhled v každém ročním období. Vhodný pro všechny typy pleti. Bez olejů a parfemace. Nekomedogenní (neucpává póry).

Seženete ho třeba tady.

 

 

2 Comments

Přidat komentář