Jak vybrat rudou rtěnku podle typu pleti

rude-rty-rtenka

Rudé rty jsou dozajista pro mnohé symbolem ženství a půvabu. Pokud se precizně vykreslí, dokážou být velice svůdné a přitáhnout pohledy jako magnet. V dnešní široké paletě nabízených odstínů už by neměl být problém, najít ten, který vám bude skvěle pasovat. Dnes se společně podíváme na nějaké tipy, jak poznat, který tón rudé rtěnky pro vás bude vhodný.

Proč nosit rudé rty

Stejně jako dokonalé lodičky i krásný odstín rudé rtěnky dokáže proměnit jednoduché černé šaty v sofistikovaný šik model.

Lámete si hlavu, jak získat okamžitě bělejší zuby? Postačí vám rudá rtěnka s modrými podtóny. Chladné tóny spolu s kontrastním odstínem totiž neutralizují zažloutlé zuby a ty poté vypadají bělejší.

Rudá rtěnka podle typu pleti

Vybrat si ideální odstín rudé rtěnky chce někdy hodně času a zkoušení. Dnes bych proto uvedla jen základní rozdělení, které vám třeba může pomoci, pokud svůj odstín teprve hledáte.

Rudá rtěnka se studeným nebo teplým tónem

Při výběru rtěnky se řiďte hlavně podtónem vaší pleti.  Studený podtón pleti znamená, že je vaše pleť lehounce namodralá, až průsvitná. Slušet vám pak budou rudé rtěnky s nádechem modré.  Naopak teplý podtón mají ženy se zlatým tónem v pleti, někdy se objevují i rudozlaté pihy. Vám budou slušet rtěnky, v kterých jsou lehce zastoupené teplé oranžové, korálové nebo zlaté prvky.

rtenka-podle-podtonu-pleti

vlevo vidíte odstín rtěnky pro studený podtón pleti, vpravo pro pleť s teplým nádechem

Rtěnka pro některé z typů pleti

Někdy bývá těžké přijít na svůj podtón pleti sama. Pokud nemáte vůbec představu, uvedla jsem zde tři ze základních typů pleti, třeba se najdete a pomůže vám to k lepší orientaci.

Světlá porcelánová pleť

Při vybírání odstínu rtěnky hledejte spíše čirou červenou s modrým podtónem. I když je výrazná, spolu s porcelánovou pletí nebude vypadat drsně. Pokud máte sklony k začervenání pleti, určitě ji před aplikací rtěnky vždy sjednoťte make-upem. Rudá rtěnka má totiž schopnost nežádoucí flíčky zvýraznit.

ruda-rtenka-s-modrym-tonem

Středně světlá pleť

Díky větší pigmentaci pokožky se nemusíte bát tmavších ani sytějších odstínů. Vezměte v úvahu hlavně podtón vaší pleti, u medium pleti bývá většinou teplý, ale nemusí to být pravidlem. Vyzkoušet určitě můžete rudou rtěnku se zlatými nebo oranžovými tóny.

ruda-rtenka-pro-stredne-svetlou-plet

Olivová pleť

Díky teplému tónu vaší pokožky vám bude pasovat skoro každý odstín červené (dokonce i ta, kterou mají na autech hasiči!). Aby líčení působilo čistě, vynechejte bronzer, který by mohl rtům přebrat pozornost. Úplně vám budou stačit jemné tělové stíny a řasenka.

ruda-rtenka-olivova-plet

2 Comments

 • Haník 4.5.2013 at 13:24

  Ahoj mám dotaz, jsem takový mezityp mezi světlou porcelánovou pletí a středně světlou pletí, jaká rtěnka se pro mě nejvíc hodí?

  Odpovědět

  • Efka 4.5.2013 at 13:32

   “díky tónu vaší pokožky vám bude pasovat skoro každý odstín červené…” nemusíš to moc řešit 🙂

   Odpovědět

Přidat komentář