Jak vybrat správnou řasenku? Pozor na typ řas a kartáček!

Dlouhé, husté, natočené řasy udělají vždycky spoustu parády. Bohužel jen málokterá z nás má to štěstí, že se narodila jako přírodní mrkací panenka. Není třeba smutnit, kosmetika toho umí spoustu. Máme přeci řasenku! A ta umí vyřešit jakýkoliv řasový problém. Pokud si tedy vyberete tu správnou! Jsou samozřejmě různé typy a pro krátké řasy se hodí jiná, než pro ty řídké. Je libo dramatický objem, svůdné prohnutí, nebo nekonečnou délku?

rasenka-typy-kartacek

Voděodolná nebo klasická řasenka?

 • Klasické ve vodě rozpustné řasenky se snadněji rozmazávají, obtiskují pod očima a mají kratší výdrž. Na druhou stranu umí krásné přirozené efekty a jdou dobře dolů skoro jakýmkoliv běžným odličovacím přípravkem.
 • Voděodolné řasenky odolávají rozmazávání lépe a často i o dost déle vydrží. Rozhodně jsou nejlepší volbou na léto k vodě. Hůře se ale odličují a k jejich odstranění je třeba odličovač na bázi oleje nebo micelární voda.
Tip: Voděodolná řasenka Max Factor 2000 Calorie Waterproof vás u bazénu nezklame.
Max Factor 2000 Calorie Waterproof

Levná nebo drahá?

Dražší řasenky z parfumerie mají vyladěné luxusní obaly. Co se týče efektu, většinou se vezou na přirozenější vlně. Pokud chcete místo řasenky pěkný šperk, nesmí vám některá z nich chybět. Koukněte na Lancome, Givenchy, Helenu Rubinstein nebo Benefit. Drogerka to ale s řasenkami umí taky. Maybelline, L’Oréal, Dermacol i Essence se nenechávají zahanbit a za méně peněz zvládají podobnou muziku. Mnohdy možná i lepší. Vzhledem k tomu, že řasenka je zrovna přípravek, který by se měl spotřebovávat rychle a měnit často, má drogerie se svou cenovou relací plusové body.

Tip: Helena Rubinstein Lash Queen Sexy Blacks – kráska v krajce.

Černá nebo klasická?

Černá řasenka je výrazná, dramatická a ač by se to mohlo zdát nepravděpodobné, nemusí slušet každému. Jemná řasenka v odlehčeném tónu hnědé může být dobrou volbou, pokud fandíte přirozenému líčení. Extravagantnější zelená nebo modrá jsou zase zajímavým zpestřením.

Tip: Maybelline Snapscara patří mezi kvalitní řasenky a navíc ji seženete v různých odstínech.
maybelline snapscara řasenka

Kartáček řasenky

Kromě toho, co všechno řasenka vydrží, existují i další způsoby, podle kterých můžete vybírat tu pravou. Pozornost je třeba věnovat hlavně kartáčku. Aplikátor řasenky se vyrábí v různých tvarech a velikostech a každý typ se hodí pro jiný typ řas.

kartáček řasenky

Rovný, široký nebo prohnutý kartáček?

 •  Rovné řasenky se snadno používají.  Můžete s nimi řasy protáhnout do plné délky. Právě dlouhý rovný hřebínek je ideální pro prodloužení řas.
 • Prohnutý kartáček je skvělý, pokud toužíte řasy natočit. To vám nejspíš potvrdí devět z deseti majitelek rovných řas. Kromě kleštiček na řasy nebo řasové trvalé, je prohnutá řasenka tou správnou volbou pro prohnuté a natočené řasy.
 • Kartáček ve tvaru hřebínku je ideálním řasovým oddělovačem. Hodit se vám bude, pokud toužíte po zvýrazněných a jasně definovaných řasách. Kartáček tohoto typu by vám měl zajistit oddělení řas bez hrudek a slepení.
 • Mohutné gumové (jumbo) kartáčky řasenek se hodí pro maximální objem řas. Velký štěteček obalí barvou každou řasu a tím vykouzlí největší možný objem.
 • Zužující se řasenky umožňují jednoduchý přístup i k drobným řasám ve vnitřním koutku oka.
 • Speciálky – kuličkové kartáčky, vibrační řasenky a ohýbací kartáčky. Pokud chcete vyzkoušet něco netradičního i u řasenek je spoustu možností.
Tip: L’Oréal Unlimited řasenka láká k vyzkoušení ohebným kartáčkem.
loreal unlimited rasenka

Jakou řasenku pro krátké, tenké nebo rovné řasy?

Na trhu jsou k dispozici různé typy a složení řasenek, které promění vaše řasy a tím i vzhled očí během několika tahů. Je třeba trefit nejen typ řasenky, ale hlavně vybrat opravdu kvalitní přípravek.

 • Krátké řasy? Zkuste prodlužující řasenku.
 • Řídké řasy? Zkuste objemovou řasenku.
 • Rovné řasy? Vyzkoušejte řasenku pro natočení.

Prodlužující řasenky

Prodlužující řasenka dodává řasám délku. Kartáčky většiny prodlužujících řasenek mají hustší štětiny, které umožňují, aby se řasenka dostala na řasy zejména na špičkách. Tahle řasenka je nejlepší volbou pro krátké a řídké řasy. Chcete-li vytvořit co největší délku, musíte použít alespoň dvě vrstvy řasenky. Vlákna, která řasenka obsahuje, se nabalují ke špičkám řas, takže jsou ve výsledku řasy podstatně delší.

Tip: Maybelline Illegal Length řasenka s prodlužujícími vlákny řasy krásně protáhne.

Maybelline Illegal Length řasenka

Objemové zahušťující řasenky

Objemové řasenky vám pomohou dosáhnout plnějších a silnějších řas, díky složení s náloží vosků a silikonových polymerů. Jsou ideální pro tenké nebo řídké řasy. Na rozdíl od prodlužujících řasenek v nich nenajdete syntetická vlákna.

Tip: Bourjois Volume Glamour je řasenka pro maxi objem.

Bourjois Volume Glamour řasenka

Řasenka pro natočení řas

Natáčecí řasenky pomáhají zlepšit přirozený tvar řas. Jsou skvělé pro rovné řasy a řasy, které potřebují trochu nadzdvihnout. Konzistence řasenky je o něco silnější než u jiných typů, což pomáhá udržet řasy v natočeném směru.

Tip: Gosh Catchy Eyes dodá řasám skvělý tvar i je perfektně oddělí.

Gosh Catchy Eyes řasenka

 

Univerzální řasenky

Klasická řasenka se snaží dodat řasám objem i délku a zároveň je oddělit. Je to takový přípravek tři v jednom. Kartáček bývá ve střední velikosti a složení kvalitní řasenky by mělo  rovnoměrně zvýraznit každou řasu.

Tip: Maybelline Lash Sensational je skvělou řasenkou ve všech ohledech.

Maybelline Lash Sensational řasenka

Řasenky pro citlivé oči

Řasenek je na trhu spoustu. Většinou pro maximální efekt padne naše volba na klasiku z drogerie. Přírodní řasenka má ale spoustu výhod. Ty dobré bývají opravdu šetrné a hodí se pro citlivé oči. Případně stojí za úvahu DIY výroba vlastní řasenky, kterou připravíte z černého uhlí.

Tip: Lavera řasenka pro přirozené líčení s přírodním složením.

 Lavera řasenka pro přirozené líčení

Podle čeho řasenku vybíráte a jaká je vaše oblíbená?

Přidat komentář