Jak vybrat stahovací prádlo

Stahovací prádlo nemusí být nutně ošklivé a nepohodlné. Nové technologie a střihy nám v dnešní době nabízí hezké a praktické prádlo, které opticky ubere důležité centimetry a dokonce pomůže proti celulitidě. Kalhotky vyrovnají břicho, kombiné vytvaruje a topy zpevní poprsí. Skutečně se již nemusíte ostýchat, že vám pod šaty někdo odhalí úděsné bombarďáky. Stahovací prádlo dnes najdete i v podobě hezkých kalhotek s nepatrně zvednutým pasem, který zajistí stáhnutí.

stahovaci-pradlo

Zdroj

Kam pro stahovací prádlo

Stahovací prádlo samozřejmě prodávají za příznivé ceny mnohé internetové obchody, ale v tomto případě je lepší vyzkoušet si pomocníky raději v kamenném obchodě. Tam vám totiž nejlépe poradí, co se na vaši postavu hodí, ujistíte se o materiálu a budete mít jistotu, že vám prádlo pomůže a nikoli špatnou velikostí ještě uškodí. Tvarující prádlo má ve svých kolekcích většina trendy značek jako je Triumph, Felina, Debenhams, Oxalis, Naturana a další. Velký výběr a přívětivé ceny najdete zase například v Mark & Spenceru.

Materiál stahovacího prádla

Při výběru prádla zvažte i materiál. Dobře ho osahejte a neberte nic, co by vám na těle nebylo příjemné. Je-li materiál příliš pevný, prádlo by mohlo být tvrdé, měkký zase může hůř držet tvar a lehce se zničit. Dejte tedy na své preference. Výborná je kombinace bavlny a elastanu, příjemné je i hedvábí a satén, které ale vyžadují pečlivé zacházení a musejí se prát v ruce.

Prádlem proti celulitidě

Některé zahraniční obchody nabízejí prádlo, které dokonce bojuje proti celulitidě. Npříklad japonská firma Wacoal nabízí řadu tvarujícího prádla Beauty Secret Slim, která zahrnuje kalhotky s mikrokapslemi kofeinu. V testech vydržely až sto vyprání a na celulitidu velmi dobře působí. Brazilská značka Scala, která se již prodává i u nás zase pomáhá zmírňovat celululitidu prádlem se speciálními krystaly BioFir.

Stahovací prádlo podle typu postavy

Při výběru správného stahovacího prádla je třeba myslet na svou postavu a oblasti, které chcete vymodelovat. Pokud si nejste jistá, nebo máte problém s celou postavou, volte větší body, kterými nic nezkazíte a nemusíte se s nimi bát přetékání, které hrozí u menšího stahovacího prádla.

Větší spodní břicho

Pokud máte problém s obvodem spodního bříška, velmi dobře vám poslouží kalhotky se zvýšeným pasem, které spodní bříško dobře stáhnou. Vybírat můžete z kalhotek ryze praktických, které velmi dobře stahují, ale nejsou příliš pěkné a z krásně provedených kalhotek, u kterých ale stahovací efekt není tak výrazný.

Větší horní bříško

Problém pouze s horním bříškem má jen velmi malé procento žen. Pod prsy se totiž tuk většinou příliš neukládá. Pokud vás tento problém přesto trápí, je vhodné zkusit podprsenku s delším spodním okrajem, který tyto partie stáhne. Jejich výhodou je, že jsou povětšinou velmi pěkně zpracované a tak si nikdo nevšimne, že mají i praktický účel.

Celé větší bříško

U objemnějších partií celého bříška je třeba stahujících body, které končí až pod prsy.Tak se totiž zamezí případnému přetékání z nedostatečně dlouhého stahovacího prádla. Prádlo proto pečlivě ozkoušejte a sledujte, zda se nezařezává a nevytváří tak pod oblečením přetékající obliny. Určitě vám prospějí například vkusné krajkové stahovací mini šatičky.

Větší boky

Větším bokům prospějí stahovací kalhotky s delším spodním lemem, který boky hezky vytvaruje. Nohavičky by tedy neměly u vašeho stahovacího prádla nikdy chybět. Praktické jsou delší body, které vám stáhnou kromě stehen i bříško a zeštíhlí vás tak maximálně.

 

6 Comments

 • Tomas Homolka 1.7.2012 at 20:08

  Dobrý den, rád bych své přítelkyni koupil stahovací prádlo na zúžení boků, které jsou abnormálně široké. Nevím, ale jakou mám vybrat velikost. Nyní si kupuje kalhotky velikosti M. Když chci ale, aby se její boky opravdu zásadně skryly pod stahovací body, mám ji koupit velikost S? Nebo nebylo by lepší rovnou XS? A ještě bych se rád zeptal, myslíte, že se přítelkyně neurazí, když ji “zmenšovací” prádlo koupím?
  Děkuji

  Odpovědět

  • Karol 1.7.2012 at 20:42

   Dobrý den, velikost stahovacích kalhotek se vybírá stejně jako u prádla normálního. Pokud má přítelkyně velikost M, XS by pravděpodobně přes problematické boky ani nenasoukala, byly by jí prostě malé. Ideální bude se dohodnout s prodejcem i na možné výměně, protože vybrat stahovací prádlo podle oka je díky tomu, že je prakticky neroztažitelné, docela těžké. Jestli si nejste jistý, zda ji takový dárek neurazí, zkuste prozatím méně výraznou variantu stahovacího prádla. Vyberte třeba kalhotky s nohavičkou vylepšené krajkou, u kterých není účel vidět na první pohled. 

   Odpovědět

 • Host 4.7.2012 at 18:02

  Přítelkyně nosí stahovací prádlo a přitom vůbec není obézní. Co ji mám říct nebo poradit, aby ho nenosila?

  Odpovědět

  • Karol 8.10.2012 at 22:35

   Dobrý den, pokud stahovací prádlo nosí příliš často, bude určitě dobré naznačit, že takové opatření není vůbec nutné. Dejte jí více pocítit, že je štíhlá a žádoucí;)

   Odpovědět

 • Miluška 21.10.2017 at 14:31

  Stahovací spodní prádlo moc nedoporučuji- není zrovna pohodlné a člověk se v něm dost potí. Ale když je potřeba rychle zredukovat faldíky, protože například vyrážíte na ples a máte problém se po vánocích vejít do šatů, tak není vůbec špatné. Ale je potřeba nakupovat kvalitnější modely- já například mám v oblibě tento obchůdek: https://www.a-pradlo.cz/3507-stahovaci-pradlo Mají rozumné ceny u kterých neplatím zbytečně moc za značku, a přitom je stahovací prádlo opravdu kvalitní a vím, že změna bude patrná.

  Odpovědět

 • Jana 18.4.2018 at 06:11

  Stahovací prádlo nosím jen velice zřídka. Několik kusů ale mám. Největší výzva byla vybrat správnou velikost. Můžu poradit web https://www.intimidea.cz/ odkud jsem všechny kupovala. Prádlo je velice kvalitní a výborně mi sedí.

  Odpovědět

Přidat komentář