Jak zachránit vyschlou řasenku

Znáte to. Koupíte si novou třeba i dražší řasenku a za pár dní ji máte vyschlou. Je sice jasné, že řasenka je jeden z přípravků, který se má obměňovat co nejčastěji, přesto ale stejně zamrzí, pokud odejde předčasně. A co teď? Do koše? To by byla možná škoda. Pokud je vám řasenky líto, nutně se s ní rozloučit nemusíte. Zkuste si nejdřív projít pár tipů, které by ji mohly opět vrátit do formy.

vyschla-rasenka

Horká voda

První možnost, jak resuscitovat řasenku, je horká lázeň. Do nádoby nalijete horkou vodu a řasenku do ní vložíte. Pozor jen, aby byla řasenka dobře uzavřená! Po deseti minutách ji můžete vyndat. Zaschlá náplň by se měla rozpustit a vrátit maskaru do funkčního stavu.

Krémujte

Další úplně jednoduchou první pomocí je využití krému. Stačit vám bude hydratační krém, který běžně používáte, není potřeba nic speciálního. Krémem obalíte kartáček řasenky, který následně vrátíte do tuby řasenky a otřete ho o její stěny. Několikrát postup zopakujte, dokud nebude náplň znovu použitelná.

opravit-rasenku

Oční kapky

Kapky do očí si s náplní řasenky dobře rozumí. Pár jich nakapete přímo dovnitř a promícháte kartáčkem. Řasenka se zvlhčí a životnost řasenky se o dost prodlouží.

Zkuste to se stíny

Pokud je řasenka v opravdu špatném stavu, předchozí tipy nezabírají a přesto ji chcete znovu oživit, zkuste něco náročnějšího. Smíchejte černé oční stíny s menším množstvím vazelíny a vzniklou směs dostaňte zpátky do řasenky.

jak-zachranit-vyschlou-rasneku

Náplň do řasenky

Nechce se vám utrácet za novou řasenku a ta s vaším oblíbeným kartáčkem už dopracovala? V tom případě si můžete pořídit pouze novou náplň. Nabízí ji třeba Regina (seženete v drogerii Teta) a stojí pouze kolem 40 Kč. Stačí jen desinfikovat kartáček a novou náplň vpravit do staré řasenky. Ve finanční nouzi se tahle cesta vyplatí.

Využijte kartáček

Pokud už je řasenka starší a opravdu na odpis, skutečně nezbývá nic jiného než ji vyhodit. Jestli to byl ale váš zamilovaný kousek se skvělým kartáčkem, nezbavujte se ho tak snadno. Kartáček pečlivě desinfikujte a poté klidně dál používejte k rozčesávání řas nebo k úpravě obočí.

rasenka-vyschla-co-delat

Zkoušíte někdy oživovat vyschlou řasenku? Máte vlastní tip, jak na to?

2 Comments

Přidat komentář