Jak zakrýt pihy – návod, jak na to

Pihy jsou hezkou připomínkou léta a mohou být i slušivou ozdobou. Co ale dělat, pokud vám kropenaté tváře vadí a ráda byste je potlačila? Se svými pihami problém nemám a někdy je i ráda zvýrazňuji, jsou ale chvíle, kdy mám ráda čistou a světlou tvář. Ukážu vám proto jednoduché líčení, které vám pomůže nežádoucí pigmentaci účinně a snadno zakrýt.

Co k zakrytí pih potřebujete

Zakrytí pih stojí na kvalitních přípravcích, bez kterých to zkrátka nejde.

Hydratační krém

Na pleť s pihami je dobré používat hydratační krém s UV filtrem nehledě na roční období. Pleť tak bude chráněna proti slunečním paprskům a eliminuje se vznik nových pih.

LA ROCHE POSAY Intenzivní výživný hydratační krém SPF 20, lehký a příjemný hydratační krém se rychle vstřebává, zanechává pleť vyživenou a chrání ji před slunečními paprsky.

Seženete ho třeba tady.

Korektor

Nejdůležitější na zakrytí pih je tekutý korektor, který by měl být o odstín až dva světlejší než vaše pleť. Pokud chcete pihy co nejlépe zamaskovat, na korektoru určitě nešetřete.

YVES SAINT LAURENT Korektor v peru, tento korektor beze sporu patří mezi ty vůbec nejlepší, je sice trochu dražší, ale kromě výborného zakrytí pih se vám bude hodit i na kruhy pod očima nebo pupínky.

Seženete ho třeba tady.

Make-up

Dalším důležitým pomocníkem je tekutý make-up. Ten by měl být naopak o jeden odstín tmavší než vaše přirozená barva, aby pihy nevypadaly ve světlé zašedle. Opravdu jde ale jen o jeden nepatrný odstín, určitě si nepořizujte žádné tmavě hnědé barvy. Další podmínkou je dobrá krycí schopnost make-upu. Doporučuji pořídit si i houbičku na make-up, která je na zakrytí pih výborná.

ESTÉE LAUDER Krycí make-up na obličej i tělo, výborně kryje jakékoliv nedokonalosti pleti. S pihami si poradí, ať už jsou na obličeji nebo třeba na rukou. Na pleti vypadá luxusně a chrání ji i proti slunečnímu záření.

Seženete ho třeba tady.

Pudr

Samozřejmě je dobré mít i pudr, který celé dílo zafixuje. Měl by být lehký a přibližně v barvě make-upu, tedy opět o odstín tmavší než vaše pleť.

CLINIQUE Sypký pudr se štětcem, lehounký minerální pudr dopřeje celému líčení hedvábný a přirozený vzhled, ještě podpoří zakrytí veškeré pigmentaci.

Seženete ho třeba tady.

Postup líčení

  • Vyčištěnou pleť vyživte hydratačním krémem s UV filtrem a počkejte na jeho úplné vpití do pleti.
  • Následuje korektor, který naneste na místa s výskytem pih a jemným ťupkováním prsty ho do pleti aplikujte. Pokud máte kvalitní korektor, již v tuto chvíli by měly být pihy daleko méně znatelné.
  • Následuje tmavší make-up, který nanášejte opět ťupkováním, ale tentokrát za pomoci houbičky a na celý obličej. Pokud při nanášení make-upu trochu utrpí korektor, aplikaci ještě zopakujte a korektor na hlavní oblasti pih naneste znovu.
  • Pleť na závěr zmatněte popraškem pudru.

Výsledek

Pokud si dáte s líčením práci a pečlivě dodržíte postup, jsou na konci pihy opravdu znatelně redukované. Jak je vidět na fotce, mírná forma pih jako je moje, není po líčení již téměř vůbec znatelná. Zkuste to s kvalitními přípravky a uvidíte, že jde zamaskovat téměř cokoliv.

7 Comments

Přidat komentář