Jak zhubnout problematické partie

Každý má nějakou tu problematičtější partii, kde se mu tuk usazuje víc než kdekoliv jinde. U někoho jsou to boky, bříško, u jiných zase silnější stehna nebo třeba plnější pozadí. Samozřejmě se pak na tuhle část těla soustředí naše pozornost a říkáme si, jak by se zrovna na tomhle místě dalo co nejlépe zapracovat. Nebudeme si nic nalhávat a osvětlíme si, co se proto dá udělat.

jak-zhubnout-partie

Dá se vůbec zhubnout pouze jedna partie?

Mám silná stehna, jaké cviky mám dělat, abych v nich zhubla? Chci zhubnout přes bříško, co mám dělat? Trápí mě tuk v obličeji, jak se ho zbavím?

Bylo by snadné, kdyby stačilo poradit dělejte přesně tohle a tohle a za měsíc nebude po špíčcích ani památky. Jenže hubnutí snadné není. Chce to komplexní změnu životního stylu a vytrvalost. Abychom si ale už na úvod udělali jasno. Zhubnout pouze jednu tělesnou partii je sci-fi. Jde zhubnout celkově a při správném přístupu se tak zbavit tuku i v těch partiích, o které vám jde nejvíc.

Posilování

Posiluji, ale nehubnu. Posiluji, ale zdá se mi, že se svaly zvětšují a problematická místa tak vypadají ještě větší než dřív! Jaké cviky doporučíte pro menší zadeček?

Posilováním nezhubnete! Posilováním oblasti pouze zpevníte. Posílíte svaly, ale nezbavíte se přebytečného tuku. Opravdu pak může dojít k efektu, že díky svalům centimetry mírně narostou. Posilování není možné brát jako záchranou metodu, která vás zbaví faldíků. Neexistují cviky, které vás zbaví tuku přesně v místech, kde by se vám to líbilo. Přesto jde určitě o důležitou součást péče o tělo. Při běžném posilování se opravdu nemusíte bát, že by vám najednou vyrostly bicepsy jako zasloužilému kulturistovi. Naopak spíš svaly nakopnete a ty pak zajistí, že bude vaše tělo daleko lépe spalovat. A to přece chceme, ne?

Jídelníček

Pomatujte:  strava 70%, cvičení 30% !

A jsme u toho! Zdravý a vyvážený životní styl je zkrátka tou správnou cestou, jak účinně zhubnout a linii si i udržet. Už jsme si vysvětlili, že není reálné myslet si, že budete-li každý den např. skákat po levé noze, stehno se zázračně zmenší o 5 centimetrů. Stejně tak nebude fungovat, když si budete myslet, že jíst tak a tak a přesně to a to zajistí, že se vám vyfoukne bříško a zbytek těla zůstane stejný. Dobře sestaveným jídelníčkem můžete dosáhnout toho, že zhubnete celkově. Pak se samozřejmě zmenší i partie, která vás trápí. Je možné, že to s ní půjde pomaleji a tuk se v problematických místech bude držet dlouho, ale s vytrvalostí ji zaručeně porazíte. Každý si myslí, že ví, jak správně jíst, ale málokdo už je schopný to dodržovat. A pokud váháte, hledejte informace, ptejte se na správným místech, navštivte výživového poradce, snažte se a výsledek se dostaví.

Kardio

Pohyb při ideální tepové frekvenci je spolu se stravou tím správným přístupem ke zhubnutí. Jde o to pořádně rozproudit krev a zkrátka si dát do těla. Stačí sednout na kolo, obout kolečkové brusle, vzít do ruky švihadlo, dát se do běhání, začít plavat nebo si máknout alespoň doma. Jistě znáte slavnou Jillian Michaels, která ve svém programu kardio cvičení má, stačí jen stáhnout. Najděte si aktivitu, u které se zapotíte, ale zároveň vás bude i bavit.

Liposukce

Už jsme si říkali, že jednu tělesnou partii se vám zhubnout nepodaří. Hubnutí je komplexní záležitostí. Samostatného tuku v jedné oblasti se dá zbavit snad jen odsátím. Je to poměrně rychlá cesta k vysněným křivkám, ale samozřejmě má svá rizika. Jde o ne úplně příjemný zákrok, který vás na nějaký čas vyřadí z provozu a pokud nemáte úplně nejpevnější pokožku, může dojít k jejímu dalšímu povadnutí. Na druhou stranu je to možnost pro ty z nás, kteří mají některou partii oproti tělu ve výrazném nesouladu. Pak může být liposukce dobrým řešením. Jen nezapomínejte, že nejde o konečné řešení vašeho problému, ale spíš o nakopnutí ve snaze si hezkou postavu udržet.

Hubnutí je běh na dlouhou trať. Buďte vytrvalí a nevzdávejte to.

Přidat komentář