Jak zhubnout stehna – hubnutí, cvičení, liposukce

Jak zhubnout stehna je jedním z nejvyhledávanějších spojení na internetu. A protože já nerada nechávám otázky nezodpovězené, dneska si povíme, jak teda ty stehna už jednou provždy zhubneme. 🙂 Ale nedělejte si iluze. Nikdo ještě bohužel nevynalezl zázračnou pilulku, po které tuk sám od sebe ze stehen odteče. (A pokud vám to tvrdí, nevěřte mu!) Zhubnutí chce vždy hlavně spoustu usilnovné práce. Připraveni?

Jak zhubnout stehna?

První věc, kterou si musíme uvědomit, je fakt, že tělo neumí hubnout lokálně. Pokud tedy chcete zhubnout stehna, budete muset zhubnout komplexně, tedy celá. Je bohužel smutnou pravdou, že problematické partie (jako stehna) hubnou jako poslední. Ale dá se to! Zásadní je změnit jídelníček, zařadit pohyb a hlídat si, aby váš energetický výdej byl vyšší než příjem. Tedy víc proběhat než projíst 🙂 Pak zhubnete a ze stehen to stopro půjde taky! 

Cvičit stehna?

V marné snaze za zhubnutím stehen zařazujeme posilovací cviky na stehna a cvičíme je jako o život. Jenže… tuk se na sval nikdy nepřemění a pak se může stát, že stehna přiberou na svalové hmotě, tuk na nich zůstane a jsou pak ještě objemnější. Co s tím? Už jsem se zmínila, že nejdůležitější částí hubnutí je jídelníček. Jak je to ale se cvičením? Cvičit nebo necvičit stehna? Odpoveď zní: cvičit celé tělo!

Cvičením spalujete tuk a je jedno, jestli cvičíte stehna nebo pravou ruku.

Procvičujte celé tělo, získáte tak krásnou a souměrnou postavu. Choďte běhat, do posilky, najděte si to, co vás baví, ale hlavně se hýbejte. Budete hubnout a hubenější a pevnější budou i vaše stehna. 🙂 

Chci zhubnout stehna hned!

Hubnutí je běh na delší trať. Některé z nás to už nemůžou vydržet a volí “snazší” cestu. Tou je liposukce. Liposukce je jediným způsobem, jak odstranit tuk ze stehen rychle, výrazně a zbytek těla ponechat beze změny. Pokud jste tedy se svým tělem jinak spokojená a vadí vám jen stehna, je liposukce na snadě. Ale pozor, má svá rizika. Především se při liposukci může stát, že po zákroku zůstanou na stehnech ďolíčky a nerovnosti, kterých je obtížné se zbavit. Mohou vás také nějakou dobu trápit otoky stehen. A také je nutná rekonvalescence, jde přeci jen o operaci, která je pro každé tělo náročná. Pokud jste i tak pro liposukci stehen rozhodnutá, vsaďte na dobře hodnocenou kliniku a lékaře.

Co na stehna NEfunguje

Neinvazivní liposukce, tedy různé formy jako třeba kavitace nebo kryolipolýza, nejsou příliš efektivní. Pár centimetrů vám možná uberou, ale velký rozdíl nečekejte. Ani hubnoucí zábaly neodvedou všechnu práci za vás. Kosmetické krémy na hubnutí stehen vám zase pomůžou spíše jen ke zpevnění pokožky. Tyhle metody jsou zkrátka spíš doplňkem ke cvičení a hubnutí.

Jakou cestu ke zhubnutí stehen volíte vy? 🙂 

1 Comment

Přidat komentář