Jak získat větší objem vlasů

objem-vlasu

Zplihlé vlasy, které se lepí k hlavě a postrádají jakýkoliv objem  jsou beze sporu velkým strašákem mnoha žen. Často je díky nim možné vypadat zbytečně nevýrazně až neupraveně a takové vlasy zkrátka zdravím moc nezáří. Jak tedy získat nadýchané kadeře a ten pravý objem, který zvýrazní obličej a posune celkový vzhled vlasů? V dnešním článku bych se ráda zaměřila právě na získání objemu vlasů a správnou péči pro jemné zplihlé vlasy.

Šampón pro objem

Péči o vlasy byste měla vybírat velice pečlivě. Přípravky by měly mít lehké složení, které vlasy načechrá, ale nezatíží. Právě hutné šampony a masky často mohou způsobit problém s těžkými prameny. Ideální je vyvarovat se i silikonů v přípravcích, které při dlouhodobém používání vlasy obalují a mohou je tak zatížit.

Matrix Šampon pro objem vlasů Biolage Volumathérapie, šampon jemně čistí vlasy, aniž by je zatěžoval. Určeno pro jemné vlasy bez objemu, vhodné i pro barvené vlasy, dodává objem a zanechává vlasy lesklé.

Seženete ho třeba tady.

matrix-sampon-objem

Foukání vlasů do objemu

Pro foukání do objemu je nejlepší začít v předklonu s hlavou dolů a následně vlasy mírně prosušit proti směru růstu. Po lehkém vysušení v předklonu zvažte, zda chcete docílit vlnitého nebo hladkého účesu. Pokud chcete vlasy vlnité, pokračujte jejich vyfoukáním s difuzérem,  rovného účesu zase docílíte vyfoukáním přes kulatý kartáč s co největším průměrem. Difuzérem přejíždíte krouživými pohyby přes vlasy co nejblíže u hlavy. Při dodávání objemu kartáčem postupujete od spodních vlasů a vlasy přes něj natahujete. V této chvíli ale už foukejte vlasy vždy po směru jejich růstu, aby bylo foukání šetrnější. Zakončit můžete lehkým trikem, kdy vlasy natočíte na kartáč a následně pár minut profoukáte studeným vzduchem. Objem se tak zafixuje.

foukani-vlasu

Tupírování

Tupírování je oblíbený způsob, který vlasům zaručeně dodá objem. Měl by to být ale spíš jen nouzový způsob úpravy vlasů, protože dlouhodobě může na vlasy působit nepříznivě. Nutností je samozřejmě malý tupírovací hřebínek s jemnými zuby a lak pro zafixování. Můžete vyzkoušet šikovný fígl, jak vlasům dodat objem, aniž byste pak působila příliš načepýřeně. Horní vrstvu vlasů jednoduše sepnete na temeni a začnete vlasy tupírovat od spodních pater. Když je natupírujete až k temeni, horní vrstvu sčesejte zpět na místo přes natupírované vlasy a celek lehce přelakujte. Výsledkem je přirozený objem.

Natáčky

Velice rychlým způsobem pro dosažení objemu jsou nahřívací natáčky. Nezapomeňte ale, že musí mít opravdu co největší průměr. Pokud si pořídíte malé natáčky, místo objemu vytvoříte spíše lokny.

Stylingové přípravky

K vytvoření objemu u kořínků se používají pěnová tužidla nebo různá tonika a spreje. Dávejte si ale pozor na množství těchto přípravků. Pěnového tužidla postačí množství o velikosti golfového míčku; vody pro fénování vlasů zase množství kolem sedmi stříknutí. Do vlasů je pomocí hřebene nebo kartáče jemně sčesejte až do úrovně uší.

KÉRASTASE Sprej pro větší objem Volumactive, Objemový sprej Volumactive dodá jemným a lehkým vlasům hustší a svěží vzhled. Ampli-Ciment Complex dodává objem a chrání vlasy před vnějšími agresory. Výsledkem jsou upravené vlasy s vysokým objemem.

Seženete ho třeba tady.

kerastase-sprej-pro-objem-vlasu

Česání pěšinky

Pokud budete česat pěšinku stále stejně, vlasy si na její polohu časem zvyknout a začnou být zplihlé. Občas je proto lepší pěšinku aspoň o pár centimetrů posunout, nebo přemístit lehce k druhé straně. Uvidíte, že si tím ihned dodáte požadovaný objem.

Lak na vlasy

Lak na vlasy je oblíbeným přípravkem pro zachování objemu. Daleko důležitější, než jaký lak vlastníte, ale je, jak ho používáte. Pokud ho totiž stříkáte na vlasy shora, docílíte spíše vzhledu obrněné helmy než vzdušného účesu. Daleko lepší je postupovat od spodních pater, pramen vždy nadzvednout a postříkat lakem zespodu.

FREEMAN Lak na vlasy pro dokonalý objem, lak na vlasy vytvoří vzdušný účes, kterému dodá objem. QuickDry Complex pomáhá urychlit tvorbu účesu bez použití alkoholu.

Seženete ho třeba tady.

freeman-lak-na-vlasy-pro-objem

Pudr na vlasy

Sypký pudr do vlasů je jeden ze způsobů, jak vlasům okamžitě a účinně dodat objem. Aplikuje se ke kořínkům, kde se vlasy promnou a objem je zaručen. Večer je ale poté třeba vlasy umýt nebo alespoň pečlivě pudr vyčesat. Víc použití pudru po sobě už nedělá dobrotu.

Suchý šampon

Suchý šampon je skvělá první pomoc pro kritické situace, kdy se vlasy lepí k hlavě, ztratily objem a nemáte čas je umýt. V tom případě určitě po suchém šamponu sáhněte ale zase platí, že byste jeho používání neměla přehánět.

TONI&GUY Suchý šampon, tajná zbraň pro čisté a svěží vlasy, i když si je nestihnete umýt, absorbuje mastnotu, dodává vlasům objem a svěžest a nezanechává bílé stopy.

Seženete ho třeba tady.

toni-guy-suchy-sampon


1 Comment

  • Radim 4.11.2014 at 19:51

    Dobrý den,
    Jsem muž a nevím co na objem. Hledám jak získat objem u muže ale nacházím pouze pro ženy.
    Mám asi 5 cm dlouhé vlasy a nosím je tímto stylem : strany i vzádu ( cca 5 mm) a nahoře na cca 5 cm. Mám je takové normální ale když chci aby měli objem tak nevím co s tím… Vždy je umeji šamponem a ten tomu ještě ten objem zmírní…

    Odpovědět

Přidat komentář