Jak zvětšit rty pomocí dekorativní kosmetiky – foto návod

Ne vždy je nutné pro krásu trpět a chodit na drahé, estetické zákroky nebo dokonce plastiky. Pokud jste smířeni s tím, že jsou vaše rty užší, ale přeci jen jim chcete občas dodat plnější tvar, postačí vám pár kousků dekorativní kosmetiky. S jejich pomocí vykouzlíte sexy plná ústa během pár minut.

Nejdůležitější je mít po ruce ty správné pomocníky. Připravte si kvalitní korektor, který dokonale splyne s odstínem vaší pleti. Jako druhý produkt, bez kterého se v tomto případě neobejdete, je měkká konturovací tužka v odstínu vašich rtů.

Pamatujte, že méně je více. Cílem sice je rty zvýraznit a zvětšit, zároveň ale chcete docílit nenápadného a přirozeného efektu. Postupujte proto opatrně a držte se raději zpět. Přidat můžete vždy, ale zpětně ubrat na intenzitě v líčení, jde jen velice těžko.

Krok 1

Přetřete korektorem oblast kolem úst a nevyhýbejte se i samotným rtům. Ideálně použijte pěnovou houbičku a korektor s její pomocí do rtů a jejich okolí lehce vklepejte. Tím, že okraje rtů zakryjete, si pak můžete pohrát s jejich zvětšením.

Krok 2

Konturovací tužkou v přirozené barvě obkreslete rty těsně za jejich linii. Mějte dostatečně ostrou tuhu, aby byly obrysy ostré a působily důvěryhodně. S tupou tužkou by mohl výsledný efekt vypadat rozmazaně až upatlaně a to nechcete.

Krok 3

Znovu použijte konturovací tužku a tentokrát s ní vykreslete celé rty tak, abyste jejich barvu sjednotili. U konturovací tužky je velmi důležitá krémová konzistence právě pro tento krok. Pokud by tužka byla příliš tvrdá, rty byste s ní nevykreslili a zbytečně je vysušili.

Krok 4

Nyní můžete nanést jakýkoliv odstín rtěnky nebo tekutý lesk. I když se říká, že lesk vytvoří plnější efekt, není nutné použít pouze ten. Klidně naneste vaši oblíbenou, matnou rtěnku. U kvalitního základu i matný efekt dokáže rty pořádně zvětšit.

1 Comment

Přidat komentář