Jaké oční linky se hodí pro váš typ očí?

Když se snažíme, aby naše oční linky byly dokonale symetrické, musíme se nejprve ujistit, že vybereme styl, který bude lichotit tvaru našeho oka. Známe to asi všechny – v jedné sekundě máme dokonalé kočičí oči, pak něco trošku doupravíme a v té druhé už jsme mýval. Ale teď vtipy stranou, správně zvolené oční linky dokážou naše oči opticky zvětšit, zatímco špatný tvar může způsobit, že oči vypadají menší a pomutnělé. Je proto zásadní zvolit správný tvar. V následujícím přehledu najdete vyobrazené nejběžnější tvary očí, takže se můžete jednoduše podívat, jaké úhly a šířka očních linek bude ta pravá právě pro vás.

Mandlové oči

Tvar oka: Tvar oka připomíná mandli: oči jsou téměř symetrické, případně může vnější koutek očí směřovat lehce nahoru.

Celebrity s mandlovýma očima: Hailey Baldwin, Angelina Jolie, Kerry Washington, Kendall Jenner, Nicki Minaj.

Oční linky pro mandlové oči: Pokud máte mandlové oči, máte napůl vyhráno, protože vám bude slušet většina stylů očních linek. Zejména klasické kočičí oči. Takže začněte tím, že ve vnějším koutku horního víčka nakreslíte tenkou linku směrem nahoru. Tak aby přirozeně pokračovala ve stoupání spodního víčka. Ve vnějším koutku může být linka silnější, ve vnitřním naopak slabší. Mírně zvednutá linka zdůrazní přirozený vzestup vašeho oka. Při linkování vám stačí kopírovat tvar vašeho oka a výsledek bude skvělý.

Kulaté oči

Tvar oka: Kulaté oči jsou obvykle velké a velmi nápadné! Je to proto, že jejich délka a šířka jsou téměř stejné, takže vynikne bělmo a oči se tak zdají větší.

Celebrity s kulatýma očima: Lily Collins, Lana Del Rey, Katy Perry, Nicole Richie.

Oční linky pro kulaté oči: Chcete-li kulaté oči ideálně zdůraznit, potřebujete vytvořit iluzi přidané šířky a oči tak opticky protáhnout. Toho dosáhnete tím, že se zaměříte na vnější koutky. Takže začněte tvořit silnější linku ne hned ve vnitřním koutku oka, ale až po zhruba 1/3 cesty do oka. Nejsilnější linku kreslete ve vnějších koutcích, v těch vnitřních by linka měla být minimální. Stejně tak spodní linku ve vnitřním koutku nekreslete, ale zaměřte se na ní ve vnějších koutcích a tam ji také napojte k lince horní.

Přivřené oči

Tvar oka: Záhyb víčka při otevřených očích část očního prostoru překrývá.

Celebrity s přivřenýma očima: Blake Lively, Emma Stone, Jennifer Lawrence, Claudia Schiffer, Jennifer Anniston.

Oční linky pro přivřené oči: Jedná se o jeden z obtížnějších tvarů, s kterými můžete pracovat, protože převis horního víčka může způsobit, že oči vypadají ospalé. Cílem oční linky je otevřít oko a soustředit se na vnější koutek. Chcete-li oko rozzářit, doporučujeme použít bílou tužku na oči na vnější linku. Pokud jde o horní víčko, zaměřte se na vnější koutek, kde veďte tlustší protáhlou linku. Pokud chcete použít oční linku i ve spodní části opět ji malujte pouze ve vnějším koutku.

Hluboce posazené oči

Tvar oka: Hluboké oči se vyznačují výraznějšími nadočnicovými oblouky, takže jsou oči posazeny více do hloubky.

Celebrity s hluboce posazenýma očima: Jessica Alba, Zoë Kravitz, Lily Aldridge, Sandra Bullock, Nicole Kidman, Gigi Hadid.

Oční linky pro hluboké oči: Pro tento tvar závisí styl oční linky na velikosti vašich očí. Pokud máte malé zapadlé oči, nejlépe bude vypadat tenká linka s horizontálním sklonem, co nejblíže k vaší linii řas. Pro výraznější večerní pohled zdůrazněte vnější koutky oka. Pokud ale máte velké oči, můžete si dovolit daleko širší linku s výraznějším zobáčkem na konci.

Monolid – asijský typ očí

Tvar očí: Pokud máte tento typ očí, většina očních víček je skrytá bez jasně definovaného očního záhybu.

Celebrity s tmto typem očí: Lui Wen, Park Ji Hye, Sandra Oh, Lucy Liu.

Oční linky pro monolid oči: S tímto type očí si skvěle rozumí dramatický vzhled linky. Použijte měkkou oční tužku, obtáhněte s ní horní víčko, a potom rozmazejte tužku směrem nahoru, čímž vytvoříte lehce kouřové oko. Pro klasičtější vzhled naneste oční linku z vnitřního koutku a postupně rozšiřujte směrem ven a vzhůru. Nastavte si šířku linky v závislosti na příležitosti a náladě, platí ale, že tlustší je v tomhle případě lepší.

Přidat komentář