Je třeba používat oční krém?

Je nutné používat speciální oční krém nebo vám poslouží běžný hydratační přípravek stejně? Je investice do očního krému zbytečná nebo se naopak vyplatí? Běžné otázky, na které ale není vůbec lehké odpovědět. Odpůrci očních krémů zastávají názor, že tenhle produkt je zkrátka jen zmenšená verze klasického krému, který výrobci nacpou do třikrát menšího balení a stejně tak třikrát zvednou cenu. Příznivci by mohli odporovat tím, že citlivé oční okolí se s běžným přípravkem nespokojí a žádá si něco přesně na míru. Dneska si oba pohledy trochu rozebereme a pokusíme se na to kouknout co nejvíc objektivně.

ocni-krem

Proč používat oční krém?

Myšlenka očního krému je založená na jedinečnosti očního okolí. V téhle oblasti je kůže velice citlivá, náchylná k vysušování i k tvorbě prvních vrásek. Běžně se v okolí očí setkáváme i s otoky a kruhy, které by si určitě také žádaly speciální péči. Je tedy jasné, že si tahle část obličeje zaslouží něco navíc, něco co se o ni důkladně postará a bude ji hýčkat. Otázkou ale opět je, zda krémy na tyto problémy dokážou zabrat nejde ve většině případů  jen o chytrý marketingový tah. Určitě je ale důležité zmínit i fakt, že není oční krém jako oční krém. Stejně jako u každého kosmetického produktu i tady platí, že se najdou přípravky, které opravdu zvládnou pomoct tak i ty, které nejsou o nic lepší než kdejaké běžné mazadlo.

Kdy oční krém nepoužívat

Osobně nepatřím k těm, kteří by oční krém nutili všem za každou cenu. Ne každý se bez očního krému neobejde, naopak je hodně žen, které ho vůbec nepoužívají a oční okolí tím přesto nijak neutrpělo. Hlavní zásada zní mazat! Pokud vám místo očního krému dobře poslouží váš běžný hydratační, máte štěstí a rozhodně se nemusíte znepokojovat, že něco zanedbáváte. Pokud nemáte příliš citlivé oči a běžné krémy vás kolem nich nedráždí a vyhovují vám, není důvod nic měnit.Vždy dejte na to, co dělá dobře vám osobně a s čím se cítíte dobře, to je zásadní. Vliv reklamy nebo okolí můžete s klidem upozadit.

Kdy říct očnímu krému ano

Oční krém je určitě nutností pro majitelky hodně citlivé pleti. Pokud vás po nanesení očního okolí oči štípou nebo je vám to prostě nepříjemné, měl by přijít na řadu oční krém. V takovém případě je třeba vsadit na kvalitní šetrný přípravek, který tuto choulostivou oblast vyživí, ale nepodráždí. Stejně tak je oční krém vhodný pro hodně vysušenou pleť kolem očí, která si žádá něco výživnějšího, než je vaše běžná rutina. I majitelky mastné pleti by měly očnímu krému věnovat pozornost. Výrobky určené na mastnější pleť se pro oční okolí hodit nebudou, takže bude lepší pořídit si speciální přípravek. Pokud už kolem očí pozorujete výraznější vrásky nebude taktéž od věci vsadit na vyšší level a pořídit si krém, který je alespoň malinko vypne. No a v neposlední řadě hodně žen vsází na oční krém ani ne tak kvůli jeho výsledkům, ale  zkrátka kvůli tomu pocitu, že se o pleť starají co nejlépe. Pokud patříte do téhle kategorie, nevěšte hlavu. Nemělo by být hlavním úkolem kosmetiky nám právě ten dobrý pocit přinášet?

Používání očního krému je zkrátka hodně individuální záležitostí. Záleží na vás, zda ho nepovažujete za důležitý nebo zjistíte, že bez něj nemůžete být.

Jak to vidíte vy? Používáte nebo nemusíte?

Přidat komentář