Jednoduché účesy pro dlouhé vlasy

Na účesy mám talent. Talent vytvořit něco, co po třech hodinách usilovné práce připomíná vrabčí hnízdo nebo přeleželou hlavu 😀 Mojí oblíbenou (a dost často jedinou) vlasovou úpravou tak zůstává vyžehlení a když se cítím v extra formě, zvládnu tou žehličkou podtočit konečky. Pak ještě culík a copánek. A tím to končí. Komplikované vlasové návody mi zůstávají zapovězeny. Pokud tedy neobsahují dva až tři kroky. A jedním z nich je ten culík nebo copánek. Tam se ještě občas chytám. Pokud jste na tom podobně, nebo jen potřebujete něco nenáročného a jednoduchého, mrkněte na tyhle super snadné vlasové rychlovky 😉

Vlasová květinka

Z oblasti kolem svých spánků vyberte na každé straně pramen vlasů a oba prameny spojte do malého culíku. Poté zapleťte culík do copánku a zagumičkujte. Copánek povolte tak, že z každé zapletené části vlasy trochu povytáhnete, aby vypadal více objemný. Copánek poté upravte dokola, aby připomínal květinu a upevněte ho pinetkami.

Culíková klasika

Oddělte vlasy do dvou částí, jednu vpředu a jednu vzadu. Zadní polovinu sepněte do culíku.Volnou pravou polovinu přední části veďte přes zadní stranu hlavy přes culík a připevněte pinetou tak, aby zakryla gumičku culíku.Podobně i přední levou část přetáhněte přes culík a pevně ji připevněte k hlavě.

Vlnkování

Pro snadné a hezké vlnky sepněte vlasy látkovou gumičkou do vysokého culíku a rozdělte ho na polovinu. Natočte první polovinu na kulmu a ponechte na ní vlasy asi 10 sekund nebo méně, v závislosti na tom, jak snadno se vaše vlasy vlní. Opakujte s druhou polovinou.Rozpusťte culík a oddělte vlnky prsty.

Víla

Zamotejte malý pramínek vlasů z jedné strany hlavy a zajistěte ho pinetkou uprostřed hlavy.
Stejně zarolujte pramínek z druhé strany hlavy, zastrčte ho za první zkroucenou část a zajistěte sponkou.

Plážové vlny

Zamotejte pramínek vlhkých vlasů (vyberte větší nebo menší podle toho, zda chcete volnější nebo drobnější vlnky) a vysušte ho fénem směrem dolů. Postupujte stejně po celé hlavě a na závěr vlnky prohrábněte prsty pro plážový vzhled.

Pramínek

Zamotejte pramen ofiny směrem dozadu od vaší tváře a upevněte pinetkou. Tu směrujte naopak směrem k tváři, aby nebyla vidět.

Objem do culíku

Stáhněte si vlasy do vysokého culíku a zajistěte je gumičkou. Chcete-li, aby měl culík pořádný objem, rozdělte ho na polovinu a vložte malý skřipec (který odpovídá barvě vašich vlasů) do základny. Pak skryjte klip horní polovinou vlasů.

Drdol bez podložky

Pěkný drdol jde i bez podložky. Stačí udělat dva nízko posazené culíky vedle sebe a poté je zamotat každý v opačném směru, dokud nevytvoří drdol. Následně upevněte pinetkou.

Dvojitý cop

Rozdělte si vlasy na dvě části a na zadní straně hlavy z každé části upleťte cop. Copy ze zadní strany spojte pinetkami a gumičky zamaskujte pramenem vlasů.

Trojitý culík

Na zadní straně hlavy vytvořte tři culíky. Jeden nahoře, veprostřed a dole. Protočte horní culík směrem nahoru k hlavě a poté dolů. Stejně tak další dva culíky. Konce horních dvou culíků veďte vzniklou mezerou ve spodních.

 

2 Comments

Přidat komentář