Jednorázové barevné melíry

Která z nás občas nezatouží po ozvláštnění svých vlasů barevnými proužky?

Já tedy určitě. Jednou bych chtěla mít proužky blond, za chvíli ale zase neodolám červené a pak bych šla nejradši zase zpět na hnědo. Určitě víte, jakou to ve vlasech nadělá paseku. Proto jsem se v poslední době začala více zajímat o melíry, které se dají vymývat. Potěšilo mě, že skutečně existují a jsou dostupné nám všem.

O jaký přípravek se jedná

Jednorázové melíry prodává Alterna a jmenují se One Night Highlights. Mají praktický aplikátor, s kterým melíry velmi snadno vytvoříte a pokud budete balení používat jen občas, vydrží obstojně dlouho. Výrobce dokonce slibuje až 20 použití. Melíry samozřejmě můžete využít jako klasické proužky nebo na konečky a dokonce i celé vlasy. Seženete je v odstínu blond, kaštanové červené, výrazné růžové a hnědé karamelové.

Jak dlouho jednorázové melíry vydrží

Jak už stojí v názvu, tyto melíry vás budou zdobit pouze do dalšího umytí. Takže většinou jen jeden den. Podle mě je to tedy výborná vychytávka na party. Poté je jednoduše šampónem vymyjete a nikdo nepozná, že jste je na vlasech někdy měla.

Jak nanášet jednorázové melíry

Aplikaci melírů vždy provádějte na suché a čisté vlasy.

1)      Vlasy pečlivě pročesejte až do spodních vrstev.

2)      Lehce zmáčkněte na tlačítko na přípravku, čímž se na aplikátoru uvolní pěna.

3)      Na část vlasů, kterou chcete nabarvit, opatrně pěnu naneste.

4)      Barvu nechte 5-7 minut zaschnout.

5)      Poté vlasy dobře pročesejte, aby se odstranila přebytečná barva.

Pro koho se jednorázové melíry hodí

Jednorázové melíry jsou určitě vhodné, pokud byste ráda zazářila na party nebo si jen ozvláštnila všední den. Je to také spolehlivý způsob jak si nanečisto vyzkoušet, jak byste v určité barvě vlasů vypadala. Blond odstín sluší blondýnkám a světlým hnědovláskám, červený a hnědý melír se hodí pro jakoukoliv hřívu bez omezení. V melíru se ani nemusíte bát přespat, protože po zaschnutí nebarví. Takže pokud byste ráda dala sbohem stereotypu, určitě se do melíru pusťte.

Jak vypadají jednorázové melíry na vlasech

Barvy melírů jsou velmi pečlivě vybrány, a pokud se trochu poohlédnete na internetu, určitě uvidíte, že vypadají velice pěkně a nikdo nepozná, že jde pouze o jednorázově nastříkanou barvu. Barva je vidět na každých vlasech, ale odstíny nejsou zbytečně nepřirozené. Takže není důvod bát se nějakého laciného vzhledu. Melíry naopak působí velice vkusně a luxusně.

karamelové a růžové melíry

Cena: Melíry seženete kolem 800-900 Kč, což je docela hodně, ale když se to rozpočítá na 20 použití, tak to není tak strašné.

Výhody jednorázových melírů

 • Zajímavé ozvláštnění vlasů
 • Hezký vzhled na vlasech
 • Jednorázové použití
 • Příjemně voní
 • Nebarví na oblečení

Nevýhody jednorázových melírů

 • Přesnější aplikace je zdlouhavá
 • Z aplikátoru vyjíždí zbytečně velké množství pěny
 • Cena by mohla být nižší

1 Comment

 • Mel 7.9.2014 at 16:48

  Jak je to se suchostí vlasů po použití? Takhle jsem používala barvy HairChalk a totálně jsem si zničila vlasy. Vlasy se po nich krepatili a ty dredy večer rozčesávat… to byl zážitek. Jinak já netrpím na suchost vlasů, ani nejsem nabarvená, takže si nedovedu představit někoho se sušším podkladem. 😀 zkoušeli jste někdo?:)

  Odpovědět

Přidat komentář